Kultūra

Ciklu „Atklāj savu dzintaru” Liepājā sāk „Teleports” 1

Tuvojoties Liepājas jaunās koncertzāles „Lielais dzintars” atvēršanai, laikā no 6. līdz 29. augustam vairākās pilsētas vietās risināsies mākslas forums „Atklāj savu dzintaru!”. 6. augustā notikumu Liepājas Romas dārzā atklās divu jaunu, virtuozu mūziķu – čellista Valtera Pūces un pianista Artūra Cingujeva – multimediāls kamermūzikas koncerts „Teleports”.

Artūra Cingujeva un Valtera Pūces instrumentālā dueta pirmsākumi meklējami laikā pirms aptuveni 15 gadiem, kad viņi sastapās Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Sajūtot radniecīgu domāšanu un muzikālo izpratni, viņi nolēma sadarboties. Pēc studiju gadiem ārzemēs abi mūziķi atkal satikušies, lai sniegtu koncertus un priecētu klausītājus ar tradicionāliem un arī pavisam neierastiem skaņdarbu salikumiem un to izpildījumu. Projekts „Teleports” pirmatskaņojumu piedzīvoja 2013. gadā, Rīgā, Mūzikas namā „Daile”, un piedzīvojis vairākus koncertus.

Jaunie mūziķi abu radošajā savienībā izvēlējušies iet grūtāko ceļu – atklāt klasiskās mūzikas burvību katram, apvienojot izjustu izpildījumu ar saturiski bagātām, Daces Pūces veidotām videoprojekcijām.  Krāšņā video ietērpā čellists Valters Pūce un pianists Artūrs Cingujevs sola vest Arvo Pērta, Pētera Vaska, Astora Pjacolas, Ludviga van Bēthovena un citu izcilu komponistu melodiju pasaulē, atklājot jaunas nianses un sniedzot bagātīgu līdzpārdzīvojumu.

„Teleports” ir kas vairāk nekā tikai muzikāls piedzīvojums, piedāvājot apmeklētājiem plašu un daudzšķautņainu audiovizuālu piedzīvojumu. “Žanru eksperiments, kurš ietver gan klasisko un mūsdienu mūziku, gan video un gleznas,” par projektu saka pianists Artūrs Cingujevs, uzsverot – „Izmainot klasiskās mūzikas ierasto pasniegšanas veidu, muziķi grib pietuvināt garīgām un dziļu saturu vēstošām lietā tos cilvēkus, kas parasti neklausās šādu mūziku un kuriem klasiskās mūzikas koncerta apmeklējums nav ierasta lieta.” Savukārt Valters Pūce teic – „Izejot no klasiskās mūzikas rāmjiem, mēs gribam panākt koncertā nepiespiestu atmosfēru, lai klausītājs justos brīvi un varētu pilnībā izbaudīt mūziku.”

Augusta vakara vēlajās stundās koncerts Romas dārza īpašajā gaisotnē būs intriģējošs un pārliecinošs mākslas foruma “Atklāj savu dzintaru!” pieteikums, ir pārliecināti notikuma organizētāji. Cikla ietvaros Liepājas muzejā personālizstādi atklās tēlnieks Egons Perševics (7. VIII). Liepājā varēs baudīt laikmetīgās mākslas objektus spilgtu latviešu mākslinieku – Aigara Bikšes, Ērika Caunes, Gintera Krumholca un Daiņa Rudena izpildījumā (8. VIII). Arnolda Šēnberga melodrāmu „Mēness Pjero” izspēlēs Latvijas akadēmiskās mūzikas pārstāvji Nīderlandes režisora Jana Ritsema vadībā (8. VIII). Karostas manēžā būs skatāma Liepājas teātra brīvdabas izrāde „Pūt, vējiņi!” (22. VIII), bet Indras Reinholdes modernā baleta „Iedomu spēles” iestudējuma pirmizrāde notiks Latviešu biedrības namā (15. VIII). „Atklāj savu dzintaru!” ietvaros skanēs pazīstamas un vasarīgas džeza melodijas mūzikas vidusskolas bigbenda izpildījumā (28. VIII). Mākslas forums noslēgsies pie jaunās koncertzāles ar simforoka koncertu „Leģenda par dzintaru” Vidzemes kamerorķestra un solistu izpildījumā (29. VIII).

VARBŪT NODER!

„Teleports”: 6. VIII 20.00 Romas dārza pagalmā (Zivju ielā 3)

Biļetes: „Biļešu paradīze” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesupradize.lv”www.bilesupradize.lv

Cena: EUR 20.

LA.lv