×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. decembris, 2014
Drukāt

Cīnās par radio klātbūtni Latgalē (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā turpinās cīņa par finansējumu Latgales reģionālās radio studijas izveidei Daugavpilī vai Rēzeknē. Tam nākamajā gadā būtu nepieciešami 87 648 eiro, kas, visticamāk, tomēr netiks piešķirti.

Lai stiprinātu Latvijas informatīvo telpu, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija iepriekš konceptuāli atbalstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšlikumu nākamā gada valsts budžetā rast 87 648 eiro Latgales reģionālās radio studijas izveidei un darbības nodrošināšanai. Sākotnēji komisija šim mērķim bija pat nolūkojusi finansēšanas avotu, pārdalot Latvijas Radio jauniešu kanālam “Pieci.lv” atvēlētos līdzekļus. Taču, kā informē komisijas vadītāja Inese Laizāne, šādu risinājumu Finanšu ministrija atzinusi par juridiski nepieņemamu. Līdz ar to vienīgais veids, kā panākt Latgales studijai nepieciešamo finansējumu, ir pieprasīt to no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Tiesa, ir niecīgas cerības, ka šāds priekšlikums šodien gūs deputātu atbalstu. “Tomēr Latgales studija ir nepieciešama, un mēs pie šā jautājuma noteikti atgriezīsimies jau gada sākumā,” sola I. Laizāne, komentējot situāciju, ja studijas izveidei nepieciešamie līdzekļi šobrīd netiks rasti.

Bažas par iespējamo finansējuma atteikumu Latgales reģionālās radio studijas izveidei vakar pauda NEPLP pārstāvis Dainis Mjartāns. Viņaprāt, Latvijas Radio tiešā klātesamība reģionā ir garants izsvērtas informācijas izplatīšanai, viedokļu daudzveidībai un sabiedriskās diskusijas veicināšanai. Reģionālā studija stiprinātu arī Latgales informatīvo sasaisti ar pārējiem Latvijas reģioniem. Atbalsta vēstuli līdzekļu piešķiršanai radio studijas izveidei Latgalē Saeimai nosūtījušas arī vienpadsmit Latgales sabiedriskās organizācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Iecere ir laba, tikai raidījumiem jābūt latviešu nevis krievu valodā.Vēl paplašināt krievu valodas lietošanu jau nu gan nevajadzētu.
    —————————————————–
    Pilnīgi nepareizi, jāraida ir tieši krievu valodā, un raidījumiem jābūt ir ar spēcīgu propogandas attieksmi, lai krievi , kas šet dzīvo mīlētu šo zemi un tautas , kuras šeit dzīvo, lai jebkurš Latvijā dzīvojošs krievs pateiktu “nē” Putina propogandai, un lai Krievija saprastu, ja tās zaļie cilvēciņi līdīs Latvijā saņems tieši krievu pretsparu pirmo kārt !

  2. Nu jā, ložmetējiem 2 miljoni atradās !!!!

  3. Iecere ir laba, tikai raidījumiem jābūt latviešu nevis krievu valodā.Vēl paplašināt krievu valodas lietošanu jau nu gan nevajadzētu.

  4. Kā tad Latgales rādio, kurš skan jau gadus vismaz 5?
    Piešķirt tam pašam varētu kādu daļu no summas?

Draugiem Facebook Twitter Google+