Cipruss vērtīgākais “Lietkabelis” zaudējumā 0

Lietuvas basketbola līgā (LKL) sezonu sākuši trīs latvieši, pirmajā spēļu kārtā individuāli veiksmīgāko sniegumu parādot Kasparam Ciprusam.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Pagājušajā pavasarī Cipruss Rakveres “Tarvas” komandas formā terorizēja Paņevēžas aizsardzību Baltijas līgas otrās divīzijas finālā un drīz pēc tā saņēma līguma piedāvājumo no tā paša Paņevēžas “Lietkabelis” komandas. Savas centra spēlētāja kvalitātes Cipruss nodemosntrējis jau pirmajā LKL čempionāta mačā, izbraukumā Šauļos 26 minūtēs ar 17 punktiem (divpunktu metieni 9/8, soda metieni 4/1) kļūstot par komandas rezultatīvāko spēlētāju, ar 12 atlēkušajām bumbām – par labāko cīnītāju zem groziem, ar astoņām izprovocētām piezīmēm – par lielāko mājinieku aizsardzības biedu. Pilnai laimei pietrūka tikai komandas uzvara – pirmajā puslaikā spēli kontrolēja “Lietkabelis”, taču trešajā ceturksnī zaudēja 20 punktus pēc kārtas (!) un beigu beigās arī visu spēli – 63:77. Paņevēžas komandā nākamo sezonu aizvadīs arī Kaspars Vecvagars, taču pirmajā spēlē viņš palika rezervē.

Lai nu kā, ceturtdienas vakarā “Šiauliai” spēlētāji laukumā atstāja daudz spēkus. Piektdienas vakarā Šauļu komandai jau jābūt 500 kilometrus attālajā Rakverē, kur lietuviešus kaujinieciskā noskaņojumā BBL kausa izcīņas pusfināla spēlē gaidīs “Liepājas lauvas”.

“Lietuvos Rytas” LKL čempionātu sāka ar 92:75 uzvaru Klaipēdā pār “Neptunas”, Jānim Blūmam 25 minūtēs iemetot piecus punktus (3/1, 4/1), izcīnot četras atlēkušās bumbas un divreiz rezultatīvi piespēlējot.

Cīņā par pēdējo brīvo vietu Eirolīgas pamatturnīrā piektdienas vakarā sacentīsies Itālijas “Cantu” un Francijas “Le Mans” komandas. Pusfinālos “Cantu” ar 89:83 pārspēja Čehijas “Nymburk”, “Le Mans” ar 86:78 – Kazaņas “Unics”.