×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. februāris, 2013
Drukāt

Circene: mediķi strādā par neatbilstošu atalgojumu

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Veselības ministrijai (VM) realizēt ieceres labākai iedzīvotāju aprūpei bieži vien traucē finansējuma trūkums, un mediķi joprojām strādā par neatbilstošu atalgojumu, konferencē, kurā vērtē desmit gados VM paveikto, atzina nozares ministre Ingrīda Circene.

Ministre sacīja, ka, tāpat kā citus gadus, daudzas ieceres īstenot traucē finansējuma trūkums. Circene uzsvēra, ka mediķi joprojām veic darbu, kas nav atbilstošs atalgojumam. “Mēs strādāsim, lai to labotu,” viņa solīja.

Pēc Circenes vērtējuma, pēdējo gadu laikā VM paveikusi vairākus būtiskus darbus, kas vērsti uz iedzīvotājiem, lai palielinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un to kvalitāti. Viņa minēja, ka samazinājies nepamatoto neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukumu skaits, palielinājusies dzimstība, pieņemti jaunie ģimenes ārstu kvalitātes kritēriji, kuru pieņemšanas process gan neesot bijis viegls. “Mēs tomēr esam to paveikuši,” runājot par jaunajiem ģimenes ārstu kvalitātes kritērijiem, norādīja Circene.

Veselības ministrijai šonedēļ aprit desmit gadu, kopš tā tika izveidota, tādēļ piektdien notiek konference “Veselības ministrijai 10 gadi. Izaicinājumi, kas bijuši un ko sagaidām nākotnē”.

2002.gada nogalē pēc 8.Saeimas vēlēšanām tika pieņemts lēmums izveidot VM, atdalot ar veselības aprūpes politiku saistītās funkcijas no Labklājības ministrijas. VM atbildībā ir sabiedrības veselība, veselības aprūpe un farmācija.

VM no valsts budžeta šogad saņem 468 miljonus latu, bet kopā ar Eiropas Savienības fondu projektiem paredzēto līdzfinansējumu budžets sasniedz 503 miljonus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+