Mobilā versija
Brīdinājums +3.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
21. februāris, 2014
Drukāt

Cūkgaļas galerts
. Sena recepte (2)

Valda Semjonova fotoValda Semjonova foto

Aukstā gaļa.

Sastāvdaļas: 

Cūkas galva

4 kājas

2 stilbiņi

4 ķiploki

Pipari

Lauru lapas

Sāls

Lai galerts būtu liesāks, tā pagatavošanai izmanto ne vien cūkas kājas, bet arī stilbiņus. Visas sastāvdaļas liek septiņu litru katlā. Uzvāra, nokveldē, galvu un kājas nomazgā, uzlej jaunu ūdeni (ja puto, nevis nomaina ūdeni, buljons neesot tik dzidrs), pievieno garšvielas (lauru lapas, piparus), uz pusēm pārgrieztus ķiplokus un turpina vārīt pāris stundu. Sīpolus neliek, jo galerts ātrāk saskābst.

Gaļu atdala no kauliem, sagriež, buljonu izkāš. Liek atpakaļ katlā, uzvāra, noputo un kādu laiku pakarsē uz lēnas uguns. Jo mazāka liesma, jo dzidrāks buljons, bet atkārtota gaļas pavārīšana tai piešķir jaunas garšas nianses.

Gaļu ar buljonu lej traukos un atdzesē. Galerts ir gatavs!

Gatavoja užavniece Sarmīte Krūmiņa

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ir nu gan brīnums kā gatavot galertu vai saucamo aukstogaļu! Mūsu mājās tas ir ĒDIENS, kurs ir lietojams, jeb ēdams arī steigas situācijā – man maz laika, bet ēst gribās – tikai tad gan labi piestāv mārutki!
    Vispār man bija pārstegums, ka var stāstīt par galert, ko mēs visi zinām. Par recepti – nu tā? Sīpolu gan vajag, bet tas pēc tam, kad ir noputots pirmais vārījiens un turpinās nu galvenais, sīpols ir jāielie, vesels, var arī nemizot, jo tad buljonam būs mazliet zeltaina krāsa, bet garšu tas nemainīs, taču tiko tas sīpols sāk izvārīties – nu sāk tākā bīdīties pa slāņiem – tad tas ir jāņem ārā, jo citādi buljons būs bāls un nedzidrs. Bet ļoti interesants ir jautājums par sāls daudzumu – kad buljons kopā ar gaļiņu ir jau gatavs ieliešanai bļodiņās – pēc garšas tam ir jābūt nu teiksim vienkāši – pretīgi sāļam, jo sagalerējot nezin kur tas sāls izgaist.

Draugiem Facebook Twitter Google+