×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. februāris, 2015
Drukāt

CVK iesniegta vēlētāju iniciatīva par valsts amatpersonu materiālo atbildību (10)

CVK

Biedrība “Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā” piektdien Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegusi vēlētāju likumdošanas iniciatīvu – likumprojektu “Par Saeimas deputātu, ministru un valsts sekretāru personisko materiālo atbildību”, informē CVK pārstāve Kristīne Bērziņa.

CVK atbilstoši likumam “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” 45 dienu laikā jāpieņem lēmums, vai likumprojektu reģistrēt parakstu vākšanai.

Ja likumprojekts tiks reģistrēts parakstu vākšanai, iniciatīvas grupai – biedrībai “Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā” – likumprojekta atbalstam 12 mēnešu laikā būs jāsavāc ne mazāk kā vienas desmitās daļas vēlētāju parakstu. Parakstīties likumprojekta atbalstam būs iespējams pie zvērinātiem notāriem, pašvaldību dzīvesvietas deklarēšanas vietās, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, vai novados pie pagasta, pilsētas pārvaldes vadītājiem, kā arī elektroniski Vienotajā valsts un pašvaldības pakalpojumu portālā www.latvija.lv.

Pēc tam iniciatīvas grupai savāktie paraksti būs jāiesniedz CVK, kas tos pārbaudīs un saskaitīs. Ja nepieciešamais parakstu skaits būs savākts, CVK likumprojektu iesniegs Valsts prezidentam, kurš to nodos izskatīšanai parlamentā.

Bērziņa norāda: ja parlaments vēlētāju atbalstīto likumprojektu pieņems bez grozījumiem, tas stāsies spēkā. Savukārt, ja Saeima vēlētāju atbalstīto likumprojektu noraidīs vai grozīs, būs jārīko tautas nobalsošana.

Pēdējās 12.Saeimas vēlēšanās valstī bija reģistrēti 1 552 235 vēlētāji. Līdz ar to, lai vēlētāju izstrādātu likumprojektu varētu iesniegt izskatīšanai parlamentā, tas jāatbalsta nedaudz vairāk nekā 155 000 vēlētāju.

LETA iepriekš vēstīja, vairākas sabiedrībā mazpazīstamas biedrības ir vienojušās mēģināt rosināt referendumu par jaunu normatīvo aktu, kuru biedrības nodēvējušas par “Tautas likumu” un kas noteiktu Saeimas deputātu un ministru personisko atbildību par lēmumiem.

Likumprojekta iniciatori vēlas panākt, lai Saeimas deputāti, ministri, parlamentārie sekretāri, valsts sekretāri un valsts sekretāru vietnieki ir atbildīgi ar visu savu personisko mantu par zaudējumiem, kas radušies kā sekas lēmumiem, kurus pieņēmušas vai vizējušas šīs amatpersonas.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Šāds likums ir svarīgāks par visiem, tad varētu uzticēties varai. Pretējā gadījumā no parasta cilvēciņa prasa atbildību, bet no likumdevēja neko, tas ir apsurds un amorāli!

 2. Mīļie, cilvēki, vai jūs apjēdzat, ko rakstāt?!
  Tāds likums Latviju padarītu par apsmieklu. Latvijā taču ir likumi, kas jau šādu atbildību paredz. Vaina ir tā, ka vainīgās amatpersonas netiek sauktas pie atbildības.

 3. Ko sacerejaties? Augsa viss jau sen ir ta sakartots, ka nevienai iniciativai nekas nespid, ja tie to negribes.
  Ta ka faktiski ir daudz dzilaka problema – partokratiska diktatura. Un tiesi tapec tie drosi un bez bazam var atlauties visas cucibas, pat neslepti pretvalstiskas darbibas, vai bezdarbibas, ka zin, ka tos drosi aizsarga pasu pienemtie likumi.
  Un galvenais no tiem ir partokratiskais veelesanu likums, kurs jebkuram citam, iznemot partiju saimnieku, kurs visdrizak ir 1 un sez Maskava…, liedz IZVIRZIT kandidatus velesanam. Lidz ar to tiek piedavats tikai tas, kas derigs seit joprojam valdosiem komunistiem, kuri neslepti izpatik Putinam un tik pat neslepti sarga krievu valodu, slepj cekas maisus, apcietina pretterora akciju dalibniekus, utml.

 4. virziens pareizs!
  atbildība būtu jāprasa ne tikai no deputātiem, bet no visiem ierēdņiem, it īpaši no VID Pētersones, tad arī var atstāt atbildību no komersantu valdes locekļiem.

 5. Tad nu beidzot !! Es jau balsoju PAR so likumu !!

 6. Sen bija laiks – to ”projektu un pētījumu” bidīšana par mākoņu stāvokli kaut kur virs Nauru salas u.t.t.. Tādu pašu atbildību no valdēm un padomēm, par deputātiem un ministriem nemaz nerunājot.

 7. ĻOTI LABA DOMA! Ir taču JĀSĀK par kaut ko nest REĀLU atbildību!?? PĀRĀK ILGI IEVILCIES BEZATBILDĪBAS LAIKMETS! Iesakņojies vārds” KĻŪDA” ir JĀIZSKAUŽ no politiķu leksikas! Tādu atalgojumu saņēmējiem atbildība ĻOTI NEPIECIEŠAMA!!!

 8. Jā, man jau tagad gribētos zināt, kurš parakstījās par pusmiljona dārgās operas izrādīšanu Berlīnē, lai nopelnītu dažus tūkstošus eiro.

 9. Sen vajadzeja ieviest tadu likumu,lai amatpersonas atbild par nepareizajiem lemumiem par iztereto naudu neliederigi un tapec Latvija kur vajag naudu tur nepietiek,kadasas telpas ir bernu slimnica,durvis pat normali neveras ciet vispar medicina Latvija ir vardiem neaprakstama,ka dzivo pensonari,kauns ja godigi ir maksati nodokli,ari 2010 gada pensonariem krizes laika nepareizi aprekinatas pensijas,kad Latvias valsts to atdos .Es milu savu Latviju,esmu pilsone,bet velos lai man atdod ko esmu godigi nopelnijusi.

Draugiem Facebook Twitter Google+