×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. novembris, 2012
Drukāt

Dalību Dziesmu svētkos pieteikuši jau 50 diasporas kolektīvi

Foto-LETAFoto-LETA

Patlaban dalību XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos pieteikuši jau ap 50 diasporas kolektīvu, aģentūru LETA informēja Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Pieteikto kolektīvu vidū ir gan kori un deju kolektīvi, gan arī deju kopas no Eiropas, Austrālijas, ASV un Krievijas.

Dziesmu un deju svētkos piedalās gan diasporas latviešu kolektīvi, gan ārvalstu kolektīvi. Līdz novembra sākumam dalību svētkiem bija pieteikuši divi ārvalstu kolektīvi.

Kā vēstīja Bika, 2008.gadā svētkos piedalījās ap 550 dalībnieku – kori, orķestri un deju grupas. Iepriekšējā reizē svētkos piedalījās kolektīvi no 19 valstīm – Vācijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Īrijas, Sicīlijas Itālijā, Austrijas, Nīderlandes, Rumānijas un citām valstīm -, kurus uzņēma Latvijas pašvaldības.

Jau ziņots, ka XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki Latvijā notiks no 2013.gada 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētkiem gatavojas ne tikai 3277 mākslinieciskie kolektīvi, kas aptver 90 000 dalībnieku no visas Latvijas, bet arī liels skaits latviešu diasporas māksliniecisko kolektīvu no visas pasaules.

Svētku programma būs baudāma 19 norises vietās Rīgā. Svētku atklāšana vienlaikus plānota gan galvaspilsētā ar virsdiriģentu un virsvadītāju godināšanu Dziesmu svētku parkā, gan Latvijas novados.

Svētku galvenais vēstījums būs “Gaisma līgo Latvijā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+