×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. aprīlis, 2012
Drukāt

Dāmu fināls kļūst intriģējošs

basketbols_jk_17

Latvijas sieviešu basketbola līgas fināla otrajā spēlē Cēsīs pērnā čempionvienība “TTT Rīga” otrajā papildlaikā pārspēja laukuma saimnieces (75:68), izlīdzinot rezultātu sērijā līdz kādas komandas trim uzvarām (1:1). Trešā spēle svētdien notiks Rīgas Olimpiskajā sporta centrā. 


Cēsniecēm uzvara pirmajā mačā Rīgā (71:56) un komandas iespaidīgais sastāvs, salīdzinot ar “TTT Rīgas” jaunietēm, izrādījās lāča pakalpojums. Savā laukumā viņas devās ar pašpārliecinātību, ka otrā uzvara atnāks pati. Rīdziniecēm varbūt pietrūkst meistarības un pieredzes, taču motivācijas un gribasspēka pietiktu divām komandām.

Cēsīs jaunības degsme tika apvienota ar ātrumu, agresivitāti un precizitāti. Abas komandas laukumā var salīdzināt kā trešajā ātrumā braucošu žigulīti ar pirmo formulu lidojošajā aplī. Pirmās ceturtdaļas iznākums 12:26 ne tikai radīja līdz spēles beigām nezūdošo intrigu, bet arī lielā mērā izšķīra tās iznākumu.

Turpmāk SK “Cēsis” meta galdā trumpjus, ar kuriem grasās vinnēt cīņā par zeltu. Tie ir spēlētāju augstā individuālā meistarība, daudzveidīgāks taktiskais arsenāls uzbrukumā un labāk pārdomāta komandas spēle aizsardzībā. Viens no cēsnieču būtiskākajiem uzdevumiem ir neitralizēt Ievu Krastiņu, un tas lielā mērā izdevās arī sērijas otrajā mačā. Nākamajās trīs ceturtdaļās laukuma saimnieces bija pārākas, taču ar to nepietika, lai uzvarētu arī visā spēlē. Sākumā izlietais likās sasmelts jau trešās ceturtdaļas vidū, šķita – vēl mazliet un rīdzinieces būs salauztas. Taču Cēsu komandai, kurā tikai dažas basketbolistes strādā profesionālā režīmā, pietrūka fiziskā spēka resursu. Tie bija iztērēti, pretinieces ķerot.

Iespēju uzvarēt pamatlaika beigās ar diviem brīviem pustālajiem metieniem neizmantoja Kimberlija Batlere. Arī noguruma sekas. Vienas vairs nespēj, bet otras neprot paņemt – apmēram tā pagāja pirmais papildlaiks. Taču otrajā ar veiksmīgu caurgājienu un tālmetienu par sevi beidzot atgādināja Krastiņa, īstajā brīdī trāpīja arī Alla Muravska, un iznākums izšķirts. Lai gan mājinieču līderēm spēks bija izsīcis, komandas rezervistes no sola netika pieceltas pat pēdējos izmisuma brīžos.

“Kad sapratām, ka pretinieces ar cepurēm nenomētāsim, veiksmīgi dzināmies tām pakaļ, iztērējot daudz spēku. Bija lieliska iespēja uzvarēt pamatlaika beigās, taču to neizmantojām. Trīs ceturtdaļās uzvarējām, tomēr arī tajās komanda īsti neparādīja savu spēli. Bijām pārāk statiskas, skatījāmies cita uz citu. Kaut kur it kā pazuda Seilsa, pietrūka viņas iniciatīvas. Rīdzinieces bija labi sagatavojušās, tā ir jauna, taču ļoti laba komanda. To viņas pierādījušas visas sezonas gaitā. Mums atliek nomierināties un spēlēt savu basketbolu, kas nesa veiksmi pirmajā mačā,” Cēsu komandas trenere Ilze Ose-Hlebovicka ir pārliecināta, ka viņas basketbolistes pašas izdarīs nepieciešamos secinājumus.

“Pēc pirmās spēles izrunājāmies, un šoreiz vairs nebija tāda stresa un steigas. Pirmajā mačā daudzas nobiedēja pretinieču uzvārdi, bet tagad bija iekšējs miers, un tāpat arī turpināsim. Protams, ka pret tik pieredzējušām sāncensēm mums nav daudz izredžu pozicionālā spēlē, tādēļ šoreiz spēlējām maksimāli ātri. Kāpinājām tempu, veidojām situācijas, pa grozu bija jāmet katrai, kura brīva. Gāja visādi, tomēr savus mazos uzdevumus izpildījām, īpaši aizsardzībā, tiekot galā arī ar Seilsu. Ja sērijā zaudētu ar 0:2, tad mūsu jaunajai komandai būtu grūti atspēlēties, bet tagad var iznākt visādi,” rīdzinieču treneris Aigars Nerips aicina “TTT Rīgas” līdzjutējus svētdien pulksten 16 ierasties Olimpiskajā sporta centrā.

 

BASKETBOLS

LSBL ČEMPIONĀTS

Fināls

* SK “Cēsis” – “TTT Rīga” 68:75 (12:26, 29:37, 48:50, 59:59, 63:63), Eibele 18, Batlere 15+12 AB, Reke 12, Seilsa 12, Horelika 5+11 AB, Jākobsone, Bundule un Dreimane pa 2; Muravska 22+14 AB, Šurkusa 16+11 AB, Krastiņa un Lagzdiņa pa 10, Rozenberga 9, Brīdiņa 4, Dukāte un Pavlovska pa 2. Sērijā: 1:1.

 

Par bronzas medaļām:

* “RTU/Merks” – “Liepājas papīrs” 63:58 (35:29), Lisnere 14+10 AB; Krasovska 20. Sērijā: 1:0.

 

LBL ČEMPIONĀTS

Pusfināls

* “VEF Rīga” – “Latvijas Universitāte” 114:68 (23:21, 53:37, 90:60), Valters 21, Miledžs 18, Keins 16; Peiners 24, Darģis 19, M. Vītols 8. Sērijā: 1:0.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+