×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
31. oktobris, 2016
Drukāt

Dana Reizniece-Ozola: “Turīgākajiem ir jāmaksā vairāk!” (11)

Dana Reizniece-Ozola: "Par vienīgo mājokli tomēr būs jāmaksā, jo mēģinot noteikt minimālo platību, par kuru nemaksāt nodokli, mēs vienā katlā liktu daudzbērnu ģimeni Jaunjelgavā un Šlesera kunga daudzbērnu ģimeni." Foto - Ivars BušmanisDana Reizniece-Ozola: "Par vienīgo mājokli tomēr būs jāmaksā, jo mēģinot noteikt minimālo platību, par kuru nemaksāt nodokli, mēs vienā katlā liktu daudzbērnu ģimeni Jaunjelgavā un Šlesera kunga daudzbērnu ģimeni." Foto - Ivars Bušmanis

“Līdz nākamā gada aprīlim jāizveido jauna nodokļu stratēģija, lai veicinātu uzņēmējdarbību un mazinātu nevienlīdzību,” “Latvijas Avīzes” publiskajā diskusijā “2017. gada valsts budžets – novadiem” piektdien pavēstīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

“Nodokļu sistēmai jākļūst taisnīgākai – turīgākajiem ir jāmaksā vairāk. Sadalījumam jābūt citādam un to sauc par progresīvo nodokļu sistēmu. Diskusijas būs karstas un nežēlīgas, pretī stāsies cita filozofija, kas uzņēmējdarbības veicināšanas vārdā iestāsies par visiem vienādām nodokļu likmēm. Taču, manuprāt, Latvijā nodokļu sistēmai ir jākļūst progresīvākai. Bet jādod burkāns arī uzņēmējiem – darbaspēku nodokļu slogam jāmazinās, jānosaka uzņēmuma ienākuma nodokļa 0% likme reinvestētajai peļņai. Jāpalielina kapitāla nodoklis, nu, teiksim, līdz 15%, ko rekomendē arī Pasaules Banka.”

Finanšu ministrija ir piedāvājusi lielāku progresivitāti arī nekustamā īpašuma nodoklim, par ko valdība varētu lemt novembra beigās. “Nē, par vienīgo mājokli tomēr būs jāmaksā, jo mēģinot noteikt minimālo platību, par kuru nemaksāt nodokli, mēs vienā katlā liktu daudzbērnu ģimeni Jaunjelgavā un Šlesera kunga daudzbērnu ģimeni. Bet nodokļu likme būtu salīdzinoši maza. Pašlaik tiek veikti aprēķini, tāpēc pāragri nosaukt likmes lielumu. Kopā ar pašvaldībām cenšamies noteikt to īpašuma vērtību, par kuru būtu jāmaksā lielāks nodoklis,” spriež ministre. Viņa piedāvā nodokļu aprēķināšanai ēkai ar zemi piemērot zemāku vērtību (ar koeficientu), bet pārdošanas brīdī uz to attiecināt īsto vērtību.

Visu rakstu par diskusiju lasiet otrdienas, 1.novembra “Latvijas Avīzē”

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Skaidrs, ka ir jāievieš progresīvais iedzīvotāju ienākuma un progresīvais uzņēmuma ienākuma nodoklis.
  Tā tas ir 90 % pasaules valstu un te jaunu riteni nav ko izgudrot, ir pēdējais laiks to darīt. Un būs nauda budžetā! Bet ir tikpat skaidrs, ka liela daļa Saeimas deputātu un lielā valsts ierēdņu armija, valdības vīrus ieskaitot, būs PRET. Un tad tiks stāstīts, cik pareizi ir celt neapliekamo minimumu un citas pasakas, lai tikai nebūtu jāatver savs maks. Lai ilgāk varētu paslaukt valsti. Te, kā uz delnas parādīsies, kurš no ministriem un deputātiem ir patiešām godīgs un domā valsts interesēs un kurš tikai par tādu izliekas.

 2. Šlesera kunga daudzbērnu ģimene Atbildēt

  Dana, pačuksti šito Aivaram!

 3. Vai tad tas ir kas jauns?! Atbildēt

  “Jau XVII gadsimtā Francijas premjerministrs Žans Kolbērs deva savu skaidrojumu,kas ir nodokļu uzlikšana:”Nodokļu uzlikšana,tā ir māksla plūkt dzīvām zosīm spalvas tā,lai dabūtu maksimāli daudz spalvu pie minimālas čiepstēšanas.” Pārejot no alegorijas pie praktiskās nodokļu uzlikšanas mūsdienu Latvijā,var secināt: zosīm,kurām jau tā to spalvu ir maz un tās pašas visai paplūkātas,valsts plūc krietni vairāk nekā no zosīm,kuras ir resni nobarotas ar lielu spalvu daudzumu;turklāt ir treknas zosis,kurām valsts dīvainā kārtā vispār neķeras klāt.”Skat.”Vairāk jātrenkā treknās zosis”,Jānis Grasis,Banku augstskolas docents,LA,14.08.2006.To pašu apgalvo arī politiķis Aigars Štokenbergs.Skat.”Štokenbergs:Bagātajiem jāmaksā vairāk…”,LA,22.10.2009.Arī miljonārs,bijušais “airBaltic” prezidents un izpilddirektors Bertolds Fliks:”Fliks:”Būt bagātam Latvijā ir ļoti lēti”,nra.lv,2010.gada 10.aprīlis.Pat pirmskara “Latviešu konversācijas vārdnīcā mēs varam izlasīt:”Piemēram,pilsonim ar Ls.100 000 ienākuma daudz vieglāk samaksāt Ls.20 000 nodokļa (20%) nekā otram no Ls.2000 ienākuma Ls.40 (2%).” Bet,tas ju vēl nav viss! Šeit pat ir pieminēts arī neapliekamais minimums:”Ienākumu,kas nepārsniedz dzīves uzturēšanai vajadzīgo normu,nevar uzskatīt par aplikšanas objektu.”Arī šī brēcošā netaisnība,pārejot uz visā pasaulē dominējošo ienākuma nodokli pēc maksātspējas,ir steigšus jālabo! Bagātajiem ir lielāks jāmaksā ne tikai ienākuma nodoklis,bet arī PVN-par austerēm un omāriem,nevis tik pat cik nabagiem par reņģēm un šprotu pastēti! Skat.”Diferencēts OPVN-atbalsts visai tautai”,E.Skudriņa,ekonomiste,Rīgas Balss,2004.gada 29.oktobris. Atbalstīsim tautu?

 4. boļševisms nav miris ! Atbildēt

  Procentu visiem vienādu, bet stingru kontroli lai nešmaucās !!
  Citādi soda saimnieciskākos, bet pabalsta nejēgas, kuri pat netaisās mācīties saimniekot !

  • Valsts finanšu grāmatvedībai jābūt perfektā stāvoklī!
   “Uzskaite un kontrole – pirmie padomju varas uzdevumi” V.I. Ļeņins,1917.

 5. Kas saskaitīs, cik gadus jau maļam tās tukšās dzirnavas un cik vēl pa tukšo malsim? Tā izskatās, ka valdība gaida, kad lielo algu saņēmēji paši piedāvāsies progresīvajam nodoklim. Nesagaidīs. Un tauta tik pacietīga… Viss arī turpmāk būs OK.

 6. lai tad šitā sū.a reizniece kā bagātniece rāda piezīmi! deputātiem un ministriem taču ieņēmumi lieli, ko?

 7. Muljkijiibas, visiem ir jaamaksaa vienaadi. PROCENTUAALI vienaadi. Taapat kaa administratiivajiem sodiem (piemeeram, par satiksmes noteikumu paarkaapumiem) ir jaapiespriezh saskanjaa ar vainiigaa videejo meenesha ienaakumu liimeni (jeb, ja paarkaapeejam nav ienaakumu, peec minimaalaa ienaakumu liimenja).

 8. Neesmu Šlesera fane, taču šādā kontekstā paskatīties gaisā un salīdzinājumam minēt kādas konkrētas personas vārdu ir nekorekti. Tikpat labi sevi varēja minēt… fui

 9. Piekrītu, bet to jāattiecina arī uz ienākumiem – proti, progresīvais nodoklis! BET – pirmie pret būs deputāti (ja noteiks virs 3000 tad piekritīs).

 10. Tieši kā Ļeņins atņemsim tiem kam ir lai beigās visi ir pliki un nabagi,loģiski izņemot savējos pie varas siles.

Draugiem Facebook Twitter Google+