×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. februāris, 2012
Drukāt

Darbavietā burkāni par brīvu, saldumi par maksu

20111006-130029-45

Dodoties iepazīties ar uzņēmumu, kas apkalpo un uztur interneta portālu draugiem.lv, vispirms pārsteidz segveji jeb gravitamobiļi. Vestibilā lādējas pāris savdabīgo braucamrīku. Darbinieks ar tādu var doties uz lietišķu tikšanos. Droši vien visai pārsteidzoši, ja pārrunu partneris pievizinās tik oriģinālā veidā. Šajā uzņēmumā netrūkst pārsteidzošu ideju arī veselības jomā.

 

Pie durvīm sagaida konteiners ar burkāniem. Paķer paciņu un dodies strādāt. Turpat atrodas arī apelsīnu sulas automāts, nospied tik pogu un tiec pie glāzes spirgta dzēriena. Vēl soli tālāk – saldumu automāts. Arī daudz nav jāpiepūlas, lai saldā tāfelīte iekristu tieši saujā. Taču – burkāni un augļu sula ir par brīvu, bet par saldumiem jāmaksā! Princips tiek demonstrēts uzskatāmi: veselīgumu tev dāvājam, par pārējo izlem pats.

Biroja plašajā virtuvē rosās Ilze Āzere. Ne viens vien brīnās, uzzinot, ka viņas amats ir auklīte. Ilze nepieskata vis darbinieku bērnus, bet rūpējas par kolektīvu. Lai visi justos omulīgi, iemalkotu siltu tēju vai spirdzinošu malku, ja zudis mundrums. Lai pusdienās būtu pietiekami plaša izvēle, arī veģetāras porcijas un liesi gaļas ēdieni, bez miltiem un mērcēm.

 

Ne viens vien brīnās, uzzinot, ka viņas amats ir auklīte. Ilze nepieskata vis darbinieku bērnus, bet rūpējas par kolektīvu. Lai pusdienās būtu pietiekami plaša izvēle, arī veģetāras porcijas un liesi gaļas ēdieni, bez miltiem un mērcēm.

 

Pusdienas ikviens saņem par brīvu. Par apēsto no algas neatvelk. Tas ir viens no papildu labumiem uzņēmuma darbiniekiem. Turklāt ļauj ietaupīt laiku, jo nav jāskraida apkārt, meklējot labāko maltītes vietu. Ja kādam ieteikta speciāla diēta, var gatavot pats, piemēram, dārzeņus tvaicējamā katlā. Arī tāds ir sagādāts.

Ideju, ka kolektīvā nepieciešama auklīte, izloloja uzņēmuma īpašnieks Agris Tamanis. Līdzīgi kā citus netradicionālus risinājumus. Viņš nosakot arī labo toni veselīga dzīvesveida izvēlē. Piemēram, to, ka birojā allaž jābūt greipfrūtu ekstraktam. Pats to lieto un ir priecīgs, ja arī citi gatavi rūpēties par labu imunitāti.

Ilze bijusi visai pārsteigta, kad pirms trīsarpus gadiem Agris viņai piepeši vaicājis: gribi strādāt pie mums par mammu? Lai arī pašai bija privāts bizness, viņa piekritusi. Interesanti.

“Ja kolektīvs ir kā liela ģimene, tad darbiniekiem vajadzīgs ne tikai tētis – priekšnieks, bet arī mamma. Kā kakls, kas visu groza,” smejot salīdzina Ilze. 
20111006-131032-71

Viņa zina, kas kuram garšo, kādu kafiju vai zāļu tēju labāk izvēlas. Jau pēc izskata nojauš kolēģu garastāvokli. Palīdz ar mīļu vārdu, uzmundrina. Ja ir laba emocionālā pašsajūta, arī darbs rit labāk.

Tomēr mamma jeb aukle nevienam neuzbāžas ar savu padomu, ja to neprasa. “Palīdzu ikvienam, ja šis lūgums nāk no sirds, ne augstprātīgi. Tādus gudri noraidu.

No rīta sagatavoju krūzes ar zaļo tēju vairākām meitenēm, tā esam sarunājušas. Būtu diezgan jocīgi, ja stieptu kūpošas krūzes visiem astoņdesmit cilvēkiem. Arī iztukšotās tasītes pa galdiem nelasu,” saka Ilze.

Pie kāda datora ievēroju ķiveri. Darbinieku pulkā ir gan kaislīgi motociklisti, gan velosipēdu fani. Labi tas, ka pēc cītīga brauciena iespējams ieiet dušā. Piektdienās ierodas masieris. Darbs te sēdošs, pie datora, muguras problēmas nomoka daudzus. Uzņēmumam ir arī trenažieru zāle, kur var vingrot viens vai kopā ar vēl kādu kolēģi, tikai iepriekš jāpierakstās. Labums – nav jāsvīdina miesa sporta klubā līdzās svešam ļaužu pulkam.

 

Augšējā attēlā – sanāksmju telpa. Tajā jūties gluži kā tropos. Pārsteidz augu siena. Kā zaļojoša glezna! Augi stādīti tādās kā speciālās kabatās, laistīti un mēsloti tiek automātiski. Taču šādas sienas būtība ir ne tikai estētiskā baudījumā. Zaļie augi attīra gaisu, rada telpā veselīgu mikroklimatu. Puķu podi ir visā birojā, tajos lūkojoties, ir labi uz mirkli atpūtināt acis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+