Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Dārzeņu audzētājiem gads sācies sekmīgi; agrās kultūras iesētas

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijas dārzeņu audzētājiem gads ir sācies sekmīgi – vietām Latvijā jau ir iesētas agrās dārzeņu kultūras, savukārt citviet audzētāji gaida vēl siltākus laika apstākļus, aģentūrai BNS sacīja biedrības “Latvijas Dārznieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Bērziņš.

“Domāju, ka gads iesācies sekmīgi,” teica Bērziņš, piebilstot, ka dažviet Latvijā agrās dārzeņu kultūra jau ir iesētas, kā piemēram, Kurzemē, kur ir siltāks. Tāpat aktīvi strādā arī dārzeņu audzētāji, kas audzē gurķus un tomātus siltumnīcās.

Bērziņš atgādināja, ka pagājušajā nedēļā ir parādījušies arī pirmie Latvijā audzētie pavasara tomāti, kas audzēti bez ziemas apstākļiem atbilstošas apgaismes tehnikas pretēji “Getliņiem” un “Mežvidiem”, kas tos audzē visu gadu. Arī kooperatīvā “Baltijas dārzeņi” ietilpstošais dārzeņu audzētājs “Mārupes siltumnīcas” šogad pushektāra platībā ir sācis audzēt gurķus ziemas mēnešos, un patērētājiem tos piedāvās visu gadu nevis viļņveidīgi, kā bija iepriekš.

Viņš arī norādīja, ka pavasaris šogad kopumā Latvijā sācies vēlāk nekā pērn. “Nav jau siltuma, zemei ir nepieciešams siltums. Burkāns ir pacietīgāks pret aukstumu, var jau kādu agro dilli iesēt, bet zeme nav iesilusi. Cik to silto dienu ir bijis? Kā uzpūš vējš, tā ir auksti,” sacīja Bērziņš.

Vienlaikus viņš piebilda, ka raža šogad nebūs vēlāk kā pērn, jo pēdējo gadu prakse liecina, ka vēso pavasara sākumu kompensē siltās dienas turpmākajos mēnešos. Galvenais, lai nav strauju gaisa temperatūras svārstību.

Tāpat Bērziņš norādīja, ka, par spīti salīdzinoši vēsajam pavasara sākumam, dārzeņu audzētāji stāda agrās dārzeņu kultūras, lai gan pa īstam silts varētu būt tikai maija sākumā. “Jaunnedēļ atkal sola, ka piesals, līdz ar to nevar aizrauties ar gurķu stādīšanu plēves siltumnīcās, ja nav apkures. Aug arī kāposti stādi,” sacīja asociācijas vadītājs.

Biedrības “Latvijas Dārznieks” mērķi ir pārstāvēt dārzkopju intereses valsts institūcijās, veidojot dārzkopības attīstībai labvēlīgu valsts ekonomisko politiku, un apzināt dārzkopības situāciju un tās attīstību Latvijā.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+