Mobilā versija
+5.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Dārzeņu audzētājiem gads sācies sekmīgi; agrās kultūras iesētas

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijas dārzeņu audzētājiem gads ir sācies sekmīgi – vietām Latvijā jau ir iesētas agrās dārzeņu kultūras, savukārt citviet audzētāji gaida vēl siltākus laika apstākļus, aģentūrai BNS sacīja biedrības “Latvijas Dārznieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Bērziņš.

“Domāju, ka gads iesācies sekmīgi,” teica Bērziņš, piebilstot, ka dažviet Latvijā agrās dārzeņu kultūra jau ir iesētas, kā piemēram, Kurzemē, kur ir siltāks. Tāpat aktīvi strādā arī dārzeņu audzētāji, kas audzē gurķus un tomātus siltumnīcās.

Bērziņš atgādināja, ka pagājušajā nedēļā ir parādījušies arī pirmie Latvijā audzētie pavasara tomāti, kas audzēti bez ziemas apstākļiem atbilstošas apgaismes tehnikas pretēji “Getliņiem” un “Mežvidiem”, kas tos audzē visu gadu. Arī kooperatīvā “Baltijas dārzeņi” ietilpstošais dārzeņu audzētājs “Mārupes siltumnīcas” šogad pushektāra platībā ir sācis audzēt gurķus ziemas mēnešos, un patērētājiem tos piedāvās visu gadu nevis viļņveidīgi, kā bija iepriekš.

Viņš arī norādīja, ka pavasaris šogad kopumā Latvijā sācies vēlāk nekā pērn. “Nav jau siltuma, zemei ir nepieciešams siltums. Burkāns ir pacietīgāks pret aukstumu, var jau kādu agro dilli iesēt, bet zeme nav iesilusi. Cik to silto dienu ir bijis? Kā uzpūš vējš, tā ir auksti,” sacīja Bērziņš.

Vienlaikus viņš piebilda, ka raža šogad nebūs vēlāk kā pērn, jo pēdējo gadu prakse liecina, ka vēso pavasara sākumu kompensē siltās dienas turpmākajos mēnešos. Galvenais, lai nav strauju gaisa temperatūras svārstību.

Tāpat Bērziņš norādīja, ka, par spīti salīdzinoši vēsajam pavasara sākumam, dārzeņu audzētāji stāda agrās dārzeņu kultūras, lai gan pa īstam silts varētu būt tikai maija sākumā. “Jaunnedēļ atkal sola, ka piesals, līdz ar to nevar aizrauties ar gurķu stādīšanu plēves siltumnīcās, ja nav apkures. Aug arī kāposti stādi,” sacīja asociācijas vadītājs.

Biedrības “Latvijas Dārznieks” mērķi ir pārstāvēt dārzkopju intereses valsts institūcijās, veidojot dārzkopības attīstībai labvēlīgu valsts ekonomisko politiku, un apzināt dārzkopības situāciju un tās attīstību Latvijā.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (9)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (8)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+