×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Daudze: liela daļa ukraiņu bija vīlušies vēlīnā ES reakcijā uz Krievijas agresiju (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze piedalās Ziemeļatlantijas līguma organizācijas izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos organizētajā publiskajā diskusijā "Krievijas informācijas kampaņa pret Ukrainu: no Viļņas samita līdz Krimas referendumam".

Liela daļa ukraiņu bija vīlušies vēlīnā Eiropas Savienības (ES) reakcijā attiecībā uz Krievijas agresijas izpausmēm šajā valstī, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze.

Viņa norādīja, ka laika gaitā ukraiņi nonākuši pie secinājuma, kā Ukrainai kā suverēnai valstij pašai jāizrāda spēja uztvert sevi kā pastāvīgu valsti.

“ES kā 28 valstu kopums ir izrādījis lielu vienotību attiecībā uz Ukrainu, nosakot dažāda veida ierobežojumus Krievijai, kura rīkojas agresīvi,” sacīja Daudze.

Daļā Ukrainas teritorijas joprojām norisinās karadarbība starp Ukrainas un Krievijas spēkiem, bet gada pirmajā pusē Krievija anektēja Krimas salu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Kā nacionāla valsts Ukraina dzimst tagad. Padomju vara nevis nodibināja Ukrainas valsti, bet gan PSRS pakļautu teritoriju (republiku) un cenšoties apslāpēt ukraiņu centienus pēc patstāvības, golodomorā vēl
    noslaktēja 7 miljonus iedzīvotāju. Pirms 2. pasaules kara padomju kartē Ukraina nav atsevišķi iezīmēta, bet kā vienota Krievijas teritorija. Tāpēc tagad Putins brīnās, ko tie ukraiņi iedomājas! Starp citu, tev ir “brīnišķīga” pareizrakstība!

  2. Krievija kā tāda vispār nav. Ir Maskava un simtiem kolonizētu tautu ar to cilvēku un dabas resursiem. Bez to resursu izsūkšanu Krievija vispār nevar pastāvēt. No tā arī izriet nemitīgi agresīva Maskavas politika. Viņa nevar pieļaut nekādas reformas – tās būtu Krievijas beigas. No tā arī skaidrs, cik svarīga Ukraina ir Krievijai – milzīgs cilvēku un dabas resursu regions. Bez Ukrainas Maskavai iedomāties ka viņa ir ASV vai ES līmeņa valsts, kura ir ģeopolitikas noteicējs, neizdosies. Tā ir vienkārši resursu veikals. Tāpēc cīņa būs sīva. Krievija dabūs tik daudz, cik viņai atļaus. Kad lielie to izdomās un vienosies, tad viss arī beigsies. Putins noprovocējis izšķirties. Mums ir svarīgi, lai Krievija zaudētu savas ietekmes zonas un paliktu mierīga. Tas ir atkarīgs no tā, kā atrisināsies Ukrainā. Nedrīkstētu pieļaut Novorosijas parādīšanas uz Eiropas kartes jo tas būtu vienkārši starpposms Krievijas ekspansijā.

  3. Laikam jau bija sacerējušies, ka viņu dēļ sāks 3. pasaules karu…Paši iesāka maidanu, paši lai tiek galā. Ko gribēja, to dabūja.

  4. Ukraina dzimusi jau sen, Krievijas impērija turpina sāpīgi sabrukt, un kož visiem, kas kaimiņos.

    • Iesaku mazak blaustities,nedaudz palasi vesturi,zinasi no kurienas ir radusies Ukraina.Padomju vara toUkrainu pati uzbuveja .Tagad ir nemaz gribetaju kau ko atraut sev ari no ES.

  5. Daudzi jau vēl nesaprot, ka šodien dzimst jauna nacionāla valsts – Ukraina, bet Krievija, kas visu laiku šo teritoriju uzskatīja par savu, ne bez militārām provokācijām, tomēr būs spiesta ar to samierināties. Vēsturiskais nacionālu valstu dzimšanas process, kas aizsākās pēc 1. pasaules kara, turpinās. Un tas ir pienācis bīstami tuvu pašai Krievijai. Čečeni, baškīri, tatāri un citas nacionalitātes arī alkst pēc brīvības un neatkarības un šo objektīvo vēstures procesu nav iespējams apturēt. Tāpat kā vēstures ratu pagriezt atpakaļ nav iespējams. Impērijas pamazām pazūd no ģeografijas kartes.

  6. Bet es biju vīlusies, klausoties interviju ar Daudzi TV 1.programmā. Tāda laipošana un neatbildēšana uz uzdotajiem jautājumiem un visādu brošūru demonstrēšana.

Draugiem Facebook Twitter Google+