Kultūra
Māksla

Daugavpilī pie “Cietokšņa spoka” durvis vērusi mākslas galerija1

Publicitātes foto

Daugavpils cietoksnī durvis vērusi pilsētā pirmā mākslas galerija “Baltais zirgs”, kas vienlaikus būs kultūrtelpa: gan galerija, gan mākslas salons, gan arī mākslas studija, LA.lv uzzināja Daugavpils domē.

Mākslas galerija iekārtota 19. gadsimtā celtā provianta magazīnas jeb pārtikas noliktavas ēkā līdzās vides objektam “Cietokšņa spoks”, kas ir veidots kā balts zirgs. Tāpēc arī jaunajai kultūrtelpai dots nosaukums “Baltais zirgs”.

Mākslas galerijā izstādīto darbu – gleznu, dažādās mākslas tehnikās darināto priekšmetu – autori ir pilsētā un ārpus tās robežām pazīstami mākslinieki, kas apvienojušies Daugavpils mākslinieku asociācijā, kurai līdz šim nebija savas vienotas kultūrtelpas. Izstādītos darbus varēs ne tikai aplūkot, bet arī iegādāties. Galerijā mākslinieki iecerējuši rīkot arī dažādas radošas norises un pasākumus.

Zīmīgi, ka ēkas 2.stāva atradīsies vēsturisko tērpu kolekcija “Atmiņu lāde”, kas līdz šim cietoksnī darbojās vienā no Nikolaja vārtu sānu telpām. Tā būs īsta dāmu paradīze, kur varēs ne tika apskatīt, bet arī pielaikot greznus stilizētus 19.gs. – 20. gs. sākuma tērpus un aksesuārus.

Mākslas galerija iekārtojusi Daugavpils mākslinieku asociācija sadarbībā ar biedrību “Atmiņu lāde” un Daugavpils pilsētas domes atbalstu.

LA.lv