Sports
Motoru sports

“Lokomotīve” uz Lodzu brauks ar handikapu 16

foto – lokomotive.lv

Daugavpils spīdveja komanda “Lokomotīve” Polijas otrās jeb “Nice” līgas atklātā čempionāta fināla pirmajā mačā savā trekā pārspēja Lodzas “Orzel” ar 47:43. Pārsvars pirms atbildes cīņas 25. septembrī Lodzā nav liels, taču kā saka viens no daugavpiliešu līderiem Andžejs Ļebedevs – nav jādomā par šiem četriem punktiem, ir jābrauc uzvarēt.

Svētdienas vakarā Daugavpils ielas bija pustukšas, pilsētas dzīvei pārceļoties uz “Lokomotīves” stadionu. Daugavpilī spīdveju mīlēja un mīl. Suvenīri un komandas fanu šalles, dažāda atribūtika un nākamā gada kalendāri tika pirkti ar lielāku skubu kā alus (starp citu, šādiem pasākumiem par pavisam pieņemamu 1,80 eiro lielu cenu), grauzdiņi un garšas kārpiņas ar savu smaržu kairinošais šašliks. Pāri visam bija spīdvejs un Polijas “Nice” līgas finālistu cīņa. Kas to zina, vai nākamajā sezonā “Lokomotīve” būs šādā sastāvā un cik stipra būs.

Trekā tikās divas spēkos līdzvērtīgas komandas, gandrīz katrs no visiem 15 braucieniem bija ar intrigu. “Lokomotīve” revanšējās “Orzel” par zaudējumu vasarā (tas ir vienīgais daugavpiliešu zaudējums savā trekā divu sezonu laikā!) un šajā mačā uzvarēja. Iespējams, 47:43 ir pārāk mazs pārsvars, lai pēc nedēļas Lodzā izcīnītu “Nice” līgas čempionu titulu abu maču summā, tomēr cerības un apņēmība paliek.

“Lodzas trekā man braukšana vienmēr padevusies, arī Maksimam Bogdanovam. Vasarā, regulārās sezonas mačā bez leģionāriem atvedām 34 punktus. Mēs noteikti varam cīnīties par uzvaru,” pārliecināts ir Andžejs Ļebedevs.

“Maksima Bogdanova motociklam pēdējā aplī radās defekts. Andžejs Ļebedevs uzdāvināja punktus pretiniekiem, bet Kjasts Puodžuks nenosargāja tos līdz finišam, tāpēc rezultāts ir tāds, kāds ir. Tomēr spīdvejs ir sporta veids, kur notiek dažādi pavērsieni, piemēram, brauciena laikā saplīst dzinējs. Fredriks Lindgrēns pirmajā braucienā nebija noskaņojies un atveda baranku, taču viņš sen nebija braucis mūsu trekā. Nākamie braucieni viņa izpildījumā izskatījās labi. Jūnass Kilmakorpi brauca savā līmenī, bet juniori kļūst arvien labāki. Jevgēņijs Kostigovs izskatījās labi, Dāvis Kurmis uzvarēja gandrīz visos startos. Tiesa, turpmākajā sacensību gaitā viņam tika labi neveicās, tomēr tas viss nāk ar pieredzi. Pretiniekos ir ļoti stipra komanda, bet pēc pirmā dueļa esam noskaņojušies nopietnai cīņai arī Lodzā,” pirmā mača gaitu portālam grani.lv komentējis “Lokomotīves galvenais treneris Nikolajs Kokins.

Saistītie raksti

Pirmais izrāviens daugavpiliešiem izdevās piektajā braucienā, pateicoties lieliskajam komandas darbam. Kjasts Podžuks pēdējā virāžā piebremzēja pretinieku, palaižot uz otro vietu “Lokomotīves” leģionāru Jūnasu Kilmakorpi – 5:1 un 18:12. Septītajā braucienā 5:1 atkārtoja Frederiks Lindgrēns un Maksims Bogdanovs (25:17), un pēc trim braucienu sērijām pārsvars bija solīds – 35:25.
Diemžēl līdzīgs turpinājums neizdevās. Ceturtajā braucienu sērijā viesu komanda veica precīzi taktiskas braucēju maiņas, ko noteikumi pieļauj, ja deficīts ir lielāks par sešiem punktiem. “Orzel” uzvarēja turpmākajos trīs braucienos, un rezultāts saruka līdz 40:38.
Priekšpēdējā braucienā Andžejs Ļebedevs un Kilmakorpi atveda 5:1 un nodrošināja uzvaru visā mačā, ko neapdraudēja arī zaudējums pēdējā braucienā (47:43). Frederiks Lindgrēns šī brauciena finišā izrāva otro vietu, pieceļot kājās apmēram 7-8 tūkstošu Daugavpils līdzjutējus. “Lokomotīve” atvadījās ar uzvaru un skaļām gavilēm, taču sezona vēl nav galā.
Atbildes mačs – svētdien Lodzā. Polijas “Nice” līgas čempions tiks noteikts divu maču summā.

SPĪDVEJS
POLIJAS NICE LĪGAS FINĀLS
“Lokomotīve” – Lodzas “Orzel” 47:43.
Ļebedevs 10, Lindgrēns 10, Podžiuks 9, Kilmakorpi 8, Kostigovs 5, Kurmis 1; Jamrugs 15, Lagti 14, Miškovjaks 6, Bobers 3, Gapinskis, Pjosickis pa 2, Šleins 1.

LA.lv