×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Daukšts: LTV krievu valodā raidošās programmas izveide ir novēlota (10)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Ņemot vērā to, ka jauno valsts SIA “Latvijas Televīzija” (LTV) trešo programmu krievu valodā plānots izveidot tikai nākamajā gadā un patlaban sasniegts ass informatīvā kara punkts, šāds gājiens vērtējams kā novēlots, uzskata politologs Kārlis Daukšts.

“Tas ir mēģinājums aizlīmēt jau diezgan lielus caurumus, kas ir mediju telpā,” norādīja Daukšts, turpinot, ka šādu ieceri vajadzēja īstenot jau pagājušajā gadā.

Nodoms, protams, vērtējams ļoti pozitīvi, jo nākotnes perspektīvā tas var nest augļus, piemēram, Latgales reģionā, tomēr patlaban jau ir sagaidīts asākais Krievijas propagandas periods, norādīja politologs. Viņš pauda, ka Latvijas medijiem būtu straujāk jāreaģē uz kaimiņvalsts vērsto informatīvo spiedienu, taču tagad var vērot tikai “atpakaļejošas darbības”.

Jaunajā programmā būtu jāiekļauj mērķtiecīgi veidoti ārpolitiku un iekšpolitiku skaroši raidījumi, kas nodrošinātu Krievijas propagandas atspēkošanu, uzskata Daukšts. Tomēr viņš arī uzsvēra, ka vajadzētu nodarboties ne tikai ar atspēkošanu, bet arī, kas svarīgi, ar propagandas apsteigšanu, izsakot viedokli, pirms to darījusi Krievija.

Komentējot to, vai Latvijas mediju telpā vispār ir kapacitāte šādas programmas izveidei, Daukšts norādīja, ka sākotnēji būtu jāizvirza pārdomāti uzstādījumi, bet personālijas atrastos. Tāpat, viņaprāt, varētu sadarboties ar Krievijas mediju “Meduza”.

Jaunajā programmā nevajadzētu akcentēties uz ideoloģiskiem jautājumiem, bet, ņemot vērā etniskās mentalitātes īpatnības, uzsvērt cilvēku piederību, sociālekonomiskos ieguvumus, vērtības, uzskata eksperts. Viņaprāt, jaunajam kanālam nevajadzētu radīt lielāku nošķīrumu starp divām valodu telpām, bet gan veicināt to saplūšanu.

Jau ziņots, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 19.marta sēdē pieņēma lēmumu par valsts SIA “Latvijas Televīzija” (LTV) trešās programmas krievu valodā izveidi.

Plānots, ka LTV trešā programma būs pieejama 2016.gada otrajā pusē un tās saturs tiks veidots krievu valodā, apraides teritorija būs visa Latvija. Vienlaicīgi iecerēts, ka tiek veidots “reģionālais logs” – reģionāli/vietēji veidota satura rādīšana Latgales iedzīvotājiem.

NEPLP vadītājs Ainārs Dimants atteicās sniegt plašāku informāciju par jaunā kanāla izveides izmaksām, saturu un darbinieku skaitu, aizbildinoties, ka tā patlaban ir informācija dienesta vajadzībām, kā arī informācija ir daļēji komerciāla.

Dimants uzsvēra, ka NEPLP pieņēma konceptuālu lēmumu par LTV trešās programmas krievu valodā izveidi, bet nākamais lēmums ir jāpieņem valdībai. Pēc Dimanta teiktā, NEPLP valdību ar jaunās programmas koncepciju varētu iepazīstināt mēneša laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Hmmm… pirmkārt…Latvijas TV nav normālu analītisku un dziļi NEITRĀLI problēmas pētošu raidījumu vispār. Jo: 1) tas prasa lielus naudas ieguldījumus, 2) nav vairs profesionālu kadru, 3) ir ļooti liela elites daļa, kurai šādu kanālu/raidījumu nevajag un kura tajos nav ieinteresēta, jo tai tāpat laba dzīve. ZIEPES SĀKAS, KAD PARĀDĀS LIELAS PROBLĒMAS, KĀ, PIEMĒRAM, ĀRĒJAIS IENAIDNIEKS, KURaM PRETOTIES (KUR NU UZVEIKT) NE AR BUDŽETU UN TĀ KOREKCIJĀM, NE AR ARMIJU UN ZEMESSARDZI TIK VIENKĀRŠI NEVARĒS, JO BŪS VAJADZĪGS VISAS NĀCIJAS ATBALSTS. UN TE IZRĀDĀS, KA AR NĀCIJU IR LIELAS PROBLĒMAS. KAUT KĀ AR VARU JAU VAR PIESPIEST VALODU MĀCĪTIES, BET LOJALITĀTE NAV TIKAI PILSOŅA PASE, TAS IR DVĒSELES STĀVOKLIS, KURŠ ATKLĀTI IZPAUŽAS TIKAI KRITISKĀS SITUĀCIJĀS….UN LATVIEŠIEM ARĪ….
  Es pārsvarā skatos Krievijas kanālus. Tajos bez Maskavas propagandas ir pietiekoši daudz labu, interesantu, un galvenais, kvalitatīvu raidījumu. Bet kā latgalietis vietējo TV ar interesi skatīšos tikai tad, kad 1) būs kvalitatīvi raidījumi literārajā valodā, 2) būs raidījumi (arī kvalitatīvi) manā dzimtajā latgaliešu valodā. Un domāju, ka krievi sāks skatīties LTV tikai tād, kad būs kvalitatīvi un viņu problēmas skaroši un risinājumus piedāvoši raidījumi krievu valodā.

 2. jebkurš cilvēks,vienalga latvietis viņš vai krievs,skatīsies to kas ir interesants.To ka latviesi nemāk veidot interesantas tv programmas ,tas ir fakts.Tā ka tā iecere laikam ir domāta naudas atmazgāšanai un tas arī viss.

 3. vatenieki jau neskatīsies šo kanālu,to skatīsies latvieši,jo vi’ņiem labāk patīk runāt krieviskiun krievu žurnalisti ir talantigaki

  • Kamērt valsts– kopā ar Lattelecom pumpēs krievu propogandu RTR u.c — tikmērt par latviskumu nau ne runu !

 4. skolas vajag latviskot Atbildēt

  Nekādu krievu valodā raidošu programmu Latvijā nevajag.

  • tā “trešā programma krievu valodā” jau izskatās pēc tādas prastas padomju politologu avantūras, ar kuru tie cenšas turpināt savu fiktīvo “integrācijas” politiku, kas faktiski nozīmē rusifikācijas turpināšanu un impēriskā revanšisma draudu saglabāšanu, bet ne likvidēšanu.

 5. Latviešu žurnālistika nav tā kas būtu spējīga ko veidot! Pilnīgi tukšs numurs, bet kādam vajag to naudu iebāzt kabatās… kur tāds naivums -viņi esošo TV nespēj ar kvalitatīvu, valstisku (kur nu patriotisku) saturu nodrošināt. Bet kas notiek ar virszemes apraidi valsts valodā pierobežas rajonos? Neviena amatpersona par to nerunā, varbūt gaida, kad Pleskava vai Pitalova sāks raidīt latv. valodā (Putlers to var noorganizēt). Man ir kauns par tādu valsti.

 6. Ja būs tikpat garlaicīga un nekvalitatīva kā abas LTV programmas, tad atkal būs vējā izmesta nauda.

Draugiem Facebook Twitter Google+