×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. jūnijs, 2014
Drukāt

Debijas filmai “Spoguļvīrs” plāno piesaistīt profesionāļus

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Kadrs no Agneses Laizānes filmas "Parādi man skaņu".

Agneses Laizānes debijas spēles īsfilmas “Spoguļvīrs” veidotāju komandai tiks mēģināts piesaistīt profesionāļus, aģentūrai LETA pastāstīja filmas producente Simona Kļaviņa.

Viņa informēja, ka filmas režisorei ir notikusi saruna ar operatoru Valdi Celmiņu un pastāv iespēja, ka viņš varētu pievienoties filmas veidotājiem. Tāpat Kļaviņa atklāja, ka, filmā liela nozīme būs laikmetīgajai dejai, tālab ir doma sadarboties ar deju grupu “Dzirnas”.

Aktieru atlase pagaidām neesot pabeigta, taču, kā norādīja filmas producente, “režisorei kaut kas jau ir padomā”.

Kā ziņots, filmu veidos “Vides filmu studija”. Nacionālais kino centrs (NKC) 2014.gada debijas filmu projektu konkursā filmai piešķīris 36 607 eiro.

“Spoguļvīra” ražošana sāksies rudenī. Kļaviņa, neatklājot kopējo filmas tapšanai nepieciešamo summu, pastāstīja, ka NKC piešķīris mazāk līdzekļu, nekā sākotnēji prasīts. “Ražošanai ar to pietiks, bet tālākajiem posmiem finansējums būs jāmeklē citur,” viņa norādīja, piebilstot, ka filmas pēcapstrādei finansējumu mēģinās piesaistīt Vācijā, izmantojot senu “Vides filmu studijas” draudzību ar Vācijas kopproducentu, un gada beigās filmai mēģinās piesaistīt finansējumu no Igaunijas.

Ar NKC ir vienošanās, ka filma tiek nodota nākamā gada rudenī. Latvijas kinomīļi ar debitantes Laizānes veidoto “Spoguļvīru” varētu iepazīties 2015.gada septembrī vai oktobrī, stāstīja Kļaviņa.

Laizānes spēles īsfilma “Spoguļvīrs” stāsta par Viku, kurš lampu drudža dēļ izgāžas konkursā, jo nespēj uzstāties publiski. Vīlies sevī, topošais jurists nejauši iepazīstas ar noslēpumaino Spoguļvīru, kurš piedāvā viņam palīdzēt atgūt pašapziņu un kļūt tādam, kāds Viks vienmēr ir sapņojis būt. Viks piekrīt darījumam, jo īpaši tāpēc, ka pirmoreiz viņam uzticēta tiesu lieta kā juridiskajam pārstāvim un tajā noteikti ir jāuzvar.

Spoguļvīrs aizstāj Viku dažādās situācijas, pārsteidzot apkārtējos ne tikai ar agrāk nebijušu pašpārliecinātību, bet arī nekaunīgu rīcību, kuras dēļ tiek sabojātas attiecības ar tuvākajiem Vika draugiem. Drīz vien spoguļcilvēku Vika dzīvē ir tik daudz, ka viņš vairs nespēj to visu kontrolēt. Brīdī, kad viņš saceļas pret spoguļvīriem, lai tomēr pats būtu savas dzīves noteicējs, ir jau par vēlu, un viņš zaudē sevi un savu identitāti.

Filmas vizuālajā konceptā tiek apvienota dažādu filmu žanru stilistika – “film-noir” atmosfēra, ekspresionisma un sirreālisma elementi, un kā būtisks filmas vizuālais koncepts un stāstu virzošs elements ir horeogrāfija – laikmetīgās dejas.

2011. gadā Agnese Laizāne beidza maģistratūras studijas Baltijas Filmu un Mediju skolā Tallinā, uznemot filmu “Parādi man skaņu”, kurā filmējās Valmieras teātra aktieri Ilze Pukinska un Tālivaldis Lasmanis, kā arī Viestura vidusskolas teātra grupas dalībniece Kristīne Šomase. Filma gu

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+