×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
21. oktobris, 2017
Drukāt

Deputāts Pimenovs rosina atteikties no aizlieguma sapulču laikā izmantot PSRS simboliku (36)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Igors Pimenovs

Saeimas deputāts Igors Pimenovs (S) rosina atteikties no aizlieguma sapulces, gājiena vai piketa laikā izmantot bijušās PSRS simboliku.

Deputāts aicina nepiemērot administratīvo sodus nedz par klaju komunisma ideoloģijas sludināšanu, nedz par bijušās PSRS un Latvijas PSR simbolikas, tajā skaitā karogu, ģerboņu un himnu izmantošanu.
Ņemot vērā, ka likumā ir noteikts aizliegums sludināt arī klaju nacistu ideoloģiju, parlamentārietis skaidro, ka iesniegtie priekšlikumi paredz no Saeimā skatāmā likumprojekta izslēgt vārdus, ar kuriem komunisma ideoloģija tiek pielīdzināta nacionālsociālisma ideoloģijai.

“Šāda attieksme balstās uz aplamiem priekšstatiem un apzinātu vēstures notikumu sagrozīšanu, bet nostiprināta tiesiskajās normās, maldina sabiedrību un aizvaino tos, kuri Otrajā pasaules karā cīnījās pret nacistiem un smagās kaujās viņus uzvarēja,” uzsver Pimenovs.

Viņš norāda, ka, pirmkārt, tā aizvainojot to padomju armijas veterānu, kuri piedalījās karā, kā arī partizānu un pagrīdnieku piemiņu.

Saeimai par iesniegtajiem priekšlikumiem likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” būs jālemj, skatot grozījumus otrajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Tā vietā, lai kā deputāts,Pimenovs uzrunātu savus tautiešus un aicinātu tos dzīvot

  draudzīgi un mierīgi, šis biedrs provocē un sēj naidu sabiedrībā. Vai te nebūtu darbs drošības policijai?

  t

 2. Tas Pimenovs nerosina uzlikt Brīvības piemineklim uz zvaigznēm sirpi un āmuru ?

 3. Latvija 40 gadā tika okupēta no PSRS puses, tas ir fakts, ko visa pasaule zin un atzīst, tas ir pierādīts un katrs to zin! Mums okupētajiem nav pieņemams, ka mūsu valstī tiek lietota šāda simbolika, tas aizvaino mūs un mūsu vecākus, vecvecākus, tas aizvaino visus tos cilvēkus, kas tika izsūtīti uz Sibīriju, Gulaga nometnēm! Tā ir mūsu vēsture, lūdzam cienīt, latviešu tautu un tās vēsturi! Un šādā sakarā, mums nav pieņēmama nekāda PSRS simbolika, jums ir sava zeme, tur lietojiet, ko jūs gribat!

 4. Pimenovs aciimredzot vienu ljaunumu redz (nacionalsocialismu), bet otru ljaunumu nee (komunistisko sociaalismu)? Diagnoze varbuut sauktos shaadi – socialsisteemdaltonikjis?

 5. Vai šis vīrs,kurš ieņem augstu amatu ir pie pilnā prāta . Šeit ir Latvija ar saviem simboliem un cilvēki ,kuri šeit dzivo ir pieņemti ar cieņu,jo 25 gadus bija iebraucējiem iespēja pierast pie jaunajiem apstakļie pec PSRS laikiem un iemācītiem valsts valodu kura dzīvo un godpratīgi maksa nodokļus ,lai varētu funkcionet pensijas un valsts uzturēšana . Ja Jūs esat pieņēmuši lēmumu šei dzīvot ,tad ūsu pienākums ir šeit maksāt nodokļus neko pretī neprasot ,bet otrādi kļūtu patiesi latvijas patrioti ,nevis grāvēji .Latvijas zeme ,gaiss ūdenis upes jūra Jum sir par velti par parējo mēs maksājam nodokļus ,jo pensionari brauc par velti ,medicina viniem vajadziga utt . Jums būtu un mums b utu vieglāk dzīvot ,saprotot tik elementāras lietas . Jūs mājas un nacionalās skoliņās dibinot savas biedrības varat savu kultūru un valodu saglābat un majas taču runās sava valoda . Ja galigi nav pieņemama latviska latvija ,tad tau tieļaudis var dzivot savā senču dzimtenē Jūs kungs esat demagogs un bīstams sabiedrībai ar prasību atcelt sarkana terora simbolus pulcēšanas vietas .

 6. atcelt to stulbo likumu.

 7. Nkvdesnika spermatozoīts var uz clena utetovét sirpi un āmuru

 8. Nkvdesnika spermatozoīts var uz clena utetovét sirpi un āmuru

 9. Nkvdesnika spermatozoīts var uz clena utetovét sirpi un āmuru

 10. Izraidit to meslu ara no valsts!

 11. … @ LV

  … Ne, Pimenovs , Zdanoka un parejie … megina noverst uzmanibu no komunistu biedru asinskaras nemoralas negelibas pret 1,5oo ooo krieviem; 6oo ooo piespriezot nosausanu ( ari 24 ooo latviesu izcelsmes CCCP pilsoniem, un to gimenu izsutisanu uz Sibiriju) un parejam autohtonam tautam , si 1917. g. okt. 80 gadu atceres gadijuma Baismam teroram krievu zemes, kas nu steidzigi tiek apklusinats, bet tikai ar grutibam … !

  … Nav salidzinajuma sadam varas darbam Eiropa – tai pasa laika spridi …

 12. Domāju, ka Kremlis, dotajā brīdī, cenšās ar tā Pimenova un Ždanok rosībām gūt vismaz kādus labumus no TrampNaš avantūras. Jāgaida vēl citus aktivistus ar savām rosībām, jo tuvojās laiks šķirties ar nolaupīto.

 13. Esmu gandarīts, ka šoreiz to nav ierosinājis mūsu valsts prezidents Vējoņa k-gs

 14. Pimenovs ir iespļāvis sejā latviešiem. Tā šis 5. kolonnas pārstāvis ( ”pilsonis”) gatavojas Latvijas simtgadei!

 15. KOMUNISMS = NACISMS

 16. Ar vienu noteikumu: atļaut arī fašistisko simboliku. Te ir Latvija, pa mūsu zemi bradājuši dažādi iekarotāji mūsu vīŗi un dēli iesaukti gan krievu, gan vācu armijās. Ar ko vieni sliktāki par otriem? Mums nevajadzēja ne vienus, ne otrus. Ne kauna, ne goda.

 17. Pimentov padoma ir laba padoma Krievija bet nevis Latvija kur cilvek ciet velvairak no Krievu militaru un
  okkupacija kaa no Vacu okkupaciju. Abi divi gribeju parnemt eiropu sakot ar vacu uzbrukumu rietum Polija un nedel velak Kriev uzbrukumu austrum Polija. Krievija bij slepts ligums ar Vacija lai neuzbrukt viens otram. Ja Krievija istnieeba but bijs tad stipra moral izjut pret nazismu vini nebut taisijush sleptu ligumu ar Nazistu regimu bet but gajush kauties PRET Vacu armiju Polija un Francija nevis okkupet Baltijs valstus. Krievi saak kauties pret Nazismu tikai tad kad Vacu militar iebruk Krievija. Vini aizstav savu zeme kas ir pilnig saprotams. Bet ja but gajush ieprieksh kauties Francija vai Polija pret Vacu armija tad varetu teikt ka vinem bij moral iebildum pret Nazismu. Un ari varbut ja but gajush kauties pret Vacu militara ieks 1939-40 tad varbut Hitler’s nebut apdroshojies uzbrukt Krievija. Velak nevar teikt kad tas bij vis darits apstat Nazismu. Kad saprot vesture tad var redzet kad Krievu karu piemeneklis buvet okkupacij laikaa nav piemerots brivaa Latvija kas driz svines 100 gadu jubileju!

 18. Pimenovu par naida kurināšanu aiz restēm.okupācijas simbolika.

 19. Pirmkārt tevijas kara invalīdi un tie kas karoja jau miruši,otrkart biedr Piminov,ja tev kas nepatīk,tad tinies uz savu matušku.

 20. Varbūt pie reizes Pimpenova kungs varētu iesniegt prasījumu par Nacistisko simboliku? Varbūt vēlaties vēl Latvijas karogam blakus karināt LPSR karodziņu? Bet varbūt tomēr pieņemt lēmumu par visu šo nostaļģisko indivīdu uzturēšanās aizliegumu Latvijā. Šiem mūžīgi mūžos kalpojošajām padomju savienības personām liegt uzturēties Latvijā. Un tā nav demokrātijas apspiešana. Teiksiet, tā ir brīva gribas izpausme?? Kas notiks un ko izdarīs, ja vēlēšos iesniegt priekšlikumus par nacistiskās Vācijas kāškrusta brīvu legalizēšanu (doma par visa karoga lietošanu)? Kas notiksies? Pimpenovs pirmais skries sūdzēties. Un tas, ko daudzi saka “jums jau galvā tas viss palicies, stulbi, tas nav nekāds ļaunums” par PSRS, tad tas pats pretējā virzienā, jūs esat slimi ar savu PSKP CK .

 21. Vecums nenāk viens – līdzi nāk nostaļģija pēc psrs… vai tādam ir vieta Latvijas saeimā???

 22. Ists cekista-politruka vieplis.

 23. Pimenovam vajadzētu pieprasīt zinātnisku pētijumu kāpēc krievalodīgo ģimenēs dzimst dumjāki bērni, kā pārējo tautību ģimenēs, tas krievu skolu aizstāvības sakarā. Amērikā dzīvojošās franču ģimenes savus bērnus no pirmās dienas sūta angliski runājošos bērnu dārzos, turklāt angļi franciskajās.

  • Droši vien tāpēc, ka lielais vairums Latvijā okupācijas laikos iebraukušo krievvalodīgo bija rūpnīcu melnstrādnieki. Tad arī rodas greizs priekšstats, ka pilnīgi visi krievi ir neizglītoti un nekulturāli, kaut arī tā ir tikai viena sabiedrības šķira. Un no viņu vidus vislabāk dzirdami arī tieši lielie bļauri un izlēcēji, tostarp, Pimenovs, kas atsakās pieņemt to, ka latviešiem sarkanais mēris bija vismaz līdzvērtīgs, ja ne vēl briesmīgāks par brūno mēri.

 24. Te nevarētu būt Padomju veterānu ,bet ir okupantu paliekas.

 25. Savlaicīgs priekšlikums!

  Vēl varētu izmuldēt par krievu valodu kā otro valsts valodu un Saskaņai par 30-40 % vēlētāju mazāk!!!

  Jauki!!!

 26. karogmasts kā locekļa pagarinājums Atbildēt

  Es nezinu, kas Pimenovam galvā, taču vēsture un statistika liecina, ka letiņiem ir bijis nāvējošs gan brūnais, gan sarkanais mēris. Tiesa, arī zili zvaigžņotais neko labu nav atnesis … Bet aizliegt kaut kādus bļambukus un karogus – vai tas nav pārmēru bērnišķīgi?

  • Nezinu, kas tev galvā, bet “brūnais mēris” pārtrauca krievu sarīkoto bezprecedenta etnocīdu “Baigais gads”

   • Vienīgā atšķirība starp brūno un sarkano mēri ir, ka brūnais mēris te nebija pietiekami ilgi, lai paspētu izvērsties (žīdus gan diemžēl paguva apšaut), bet kopumā ieceres pret baltiešiem bija visnotaļ līdzīgas – “zemcilvēkus” izvest aiz Urāliem, bet “āriskākos” pārvācot, Baltijā iepludinot vācu kolonistu masas.

 27. Doma laba un Kremlī laikam saskaņota ar Ždanokas prasību pret valsti – ceļš uz nekurieni…?
  Tikai piezīme Savtersmes tiesai – nekurienē tāda tiesa nebūs vajadzīga…- tiesnešu kungi, kundzes uz mājā… savu padarījāt un varbūt Kremļa honorārs? Varbūt ? Bet parasti valstiskos grēvējus citi neprēmē : moris savu ir padarījis un var iet…

 28. Nākamais solis-atļaut reģistrēt komunistisko partiju!

 29. Par krievu simbolu izmantošana būtu jāparedz nāvessods, fašismam nav vietas 21. gadsimtā.

Draugiem Facebook Twitter Google+