Kultūra
Mūzika

“Dievs, tava zeme deg!” skanēs Stokholmā 0

Vienu no skaistākajiem Lūcijas Garūtas skaņdarbiem – kantāti tenoram, baritonam, korim un ērģelēm “Dievs, tava zeme deg!” – ar Andreja Eglīša vārdiem, kas sarakstīta 1943. gadā kā kara šausmu kliedziens komponistes dvēselē, LU absolventu koris “Jubilate” savā repertuārā tur īpaši nozīmīgu brīžu muzikālai atcerei.

Tā skanēja pērn 14. jūnijā koncertā romantiskajā koka Līksnas baznīciņā Daugavpils novadā, pirms vairākiem gadiem – Austrijas galvaspilsētas Vīnes dievnamā. Šopiektdien, 25. martā, “Jubilate” kantāti “Dievs, tava zeme deg!” dziedās kopā ar Stokholmas latviešu kori Sv. Klēras baznīcā. Dažādu valstu koru kopīga muzicēšana, īpaši baznīcā un īpaši šajā datumā, ir apmainīšanās enerģijām, pārliecība un lūgšana par aizgājušo traģisko notikumu upuriem. Baritona solo dziedās mūsu An­dris Gailis, pie ērģelēm – zviedru mākslinieks, pie diriģenta pults “Jubilates” mākslinieciskais vadītājs, Dziesmu svētku Goda virsdiriģents Juris Kļaviņš.

Nākamajā dienā, 26. martā, “Jubilate” kopā ar Stokholmas latviešu kori, kas arī gatavojas nākamgad piedalīties Dziesmu un deju svētkos Mežaparka Lielajā estrādē, ieskandinās simtgades svētku repertuāru. Un vēl zviedru publikai “Jubilate” sagatavojusi komponista Ulda Stabulnieka dziesmu programmu, tā beidzot skaņradim veltīto kora koncertu ciklu. Kora “Jubilate” koncerttūri atbalsta firma “AUTO KADA”.

LA.lv