“Dinamo” piedzīvo pirmo zaudējumu jaunajā KHL sezonā 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” jaunās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas otrajā mačā pirmdien savā laukumā ar 2:5 (0:0, 2:3, 0:2) zaudēja latviešu uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētajai Jaroslavļas “Lokomotiv” vienībai, kas tādejādi izcīnījusi pirmo panākumu šosezon.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Rīgas “Dinamo” labā vārtus guva Juris Upītis un Roberts Bukarts.

Latvijas komandas rindās vārtos šajā mačā stājās Edgars Masaļskis, bet debiju vienības rindās piedzīvoja zviedru uzbrucējs Līnuss Videls.

Mačs iesākās ar neaktīvu spēli abu komandu izpildījumā, bet dueļa ceturtajā minūtē Oskars Cibuļskis par uzbrukumu pretiniekam bez ripas nopelnīja divu minūšu sodu. Tiesa, “Lokomotiv” neizdevās izveidot vērā ņemamas vārtu gūšanas iespējas pie mājinieku vārtiem, bet sestajā minūtē Videls raidīja ripu ārpus laukuma, tiekot pie divām soda minūtēm.

Jaroslavļas klubs joprojām vairākumā darbojās nesekmīgi, turklāt vienā no pretuzbrukumiem rīdzinieku kapteinis Georgijs Pujacs veica nesekmīgu metienu. Pēc tam jau mājiniekiem bija izdevība spēlēt skaitliskā vairākumā, ko gan neizdevās izmantot, lai gan asu metienu no šaura leņķa izdarīja slovāks Marcels Hosa. Trešdaļas turpinājumā Rīgas “Dinamo” pamanījās neizmantot vēl vienu vairākumu. Arī pašā perioda izskaņā tiesneši turpināja dot soda minūtes – abpusējus noraidījumus izpelnījās rīdzinieku slovāku leģionārs Milans Jurčina un “Lokomotiv” zviedru uzbrucējs Martins Tērnbergs.

Otrais periods jau iesākās krietni aktīvākā spēlē, kurā sākumā pārliecinošāk izskatījās mājinieki, jo 25.minūtē skaistus vārtus pēc Oskara Cibuļska piespēles guva Upītis, bet trīs minūtes vēlāk, neapturot ripu pēc partnera piespēles, vārtus no dažu metru attāluma guva Bukarts, īsā laikā panākot jau 2:0. Tiesa, līdz “Lokomotiv” atbildei nenācās gaidīt ilgi, jo 29.minūtē, spēlējot pieciem pret trīs rīdziniekiem, vienu ripu atguva Džefs Plets, bet nepilnas divas minūtes vēlāk vairākumā Tērnbergs jau izlīdzināja rezultātu.

Otrās trešdaļas izskaņā Rīgas “Dinamo” gandrīz pusotru minūti spēlēja pieci pret trim sāncenšu hokejistiem, bet gūt trešos vārtus tā arī neizdevās, lai gan izcila iespēja no vārtu priekšas bija Hosam, taču “Lokomotiv” no vārtu zaudējuma glāba vārtsargs Kērtiss Senfords. Pavisam īsu brīdi pēc lielā mazākuma izturēšanas partnera metienu no zilās līnijas pielaboja Plets, kurš tādejādi izvirzīja viesus vadībā ar 3:2.

Līdzīgi kā otrā trešdaļā arī šī iesākās ar abu vienību aktīvu spēli, taču vairākkārt cīņā nācās iesaistīties Masaļskim, kurš glāba Rīgas komandu no vārtu zaudējuma. Tuvojoties perioda viducim, arvien vairāk pieauga “Lokomotiv” spiediens, kas 48.minūtē rezultējās vārtu guvumā – savus otros vārtus iemeta Tērnbergs, bet pāris minūtes vēlāk piekto ripu mājinieku vārtos raidīja Daņils Apaļkovs.

Pamatlaika atlikušajā daļā Rīgas “Dinamo” vairs neizdevās mainīt rezultātu, ciešot pirmo zaudējumu šosezon.

Par labāko mājinieku rindās tika atzīts uzbrucējs Gunārs Skvorcovs.

Tikmēr Sprukts šo dueli aizvadīja “Lokomotiv” trešajā uzbrucēju virknējumā, laukumā pavadot 16 minūtes un 17 sekundes. Pa šo laiku latvietis metienus pa pretinieku vārtiem neveica, taču uzvarēja desmit no 20 iemetieniem, kā arī veica divus spēka paņēmienus un nobloķēja vienu sāncenšu raidījumu.

Kā zināms, jaunās sezonas pirmajā mačā Rīgas “Dinamo”, pateicoties sekmīgai trešajai trešdaļai, sestdien ar rezultātu 4:2 pārspēja Baltkrievijas komandu Minskas “Dinamo”.

Savukārt pirmās mājas spēļu sērijas noslēgumā rīdzinieki trešdien samēros spēkus ar līgas jaunpienācēju “Soči”.

Tikmēr “Lokomotiv” hokejisti sezonu bija sākuši ar diviem zaudējumiem izbraukumā, piekāpjoties Sanktpēterburgas SKA un Helsinku “Jokerit” spēlētājiem.

Ar divās spēlēs izcīnītiem trim punktiem rīdzinieki Rietumu konferences kopvērtējuma tabulā atrodas sestajā vietā, kamēr “Lokomotiv” ar trīs mačos tikpat gūtiem punktiem ir astotie.