ska.ru

“Dinamo” punkts Sanktpēterburgā, varēja būt arī trīs 0

Rīgas “Dinamo” sestdien KHL regulārā čempionāta spēlē izbraukumā ar 3:4 (1:2, 1:0, 1:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja vienam no līgas vadošajiem kubiem Sanktpēterburgas SKA.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55

Vēl minūti pirms pamatlaika beigām “Dinamo” atradās vadībā ar 3:2, tomēr pārsvaru nenosargāja, bet pēcspēles metienos SKA hokejisti bija pārāki ar 1:0.

“Dinamo” rindās šajā spēlē divreiz izcēlās Miks Indrašis, bet vienus vārtus guva Andris Džeriņš. Tikmēr SKA komandas labā vārtus guva Iļja Kovaļčuks, Tonijs Mortensons un Viktors Tihonovs, kurš bija precīzs arī savā pēcspēles metienā.

Rīdzinieku vārtu drošība šajā mačā bija uzticēta Jakubam Sedlāčekam.

Maču SKA hokejisti sāka ar ļoti aktīvu došanos uzbrukumā, kas rezultātu deva jau pēc nospēlētām 58 sekundēm – pēc piespēles no aizvārtes precīzs bija Kovaļčuks. Rīdzinieki tūdaļ pat spēja cīņas gaitu izlīdzināt, taču piektajā minūtē pēc Arvīda Reķa misēkļa ar ripas izraidīšanu no zonas nokļuva mazākumā. Mazākumā “Dinamo” komanda darbojās ļoti pārliecinoši, bet reizi komandu no zaudētiem vārtiem glāba Sedlāčeks. Drīz pēc atgriešanās vienādos sastāvos noraidīts tika arī Gunārs Skvorcovs, tomēr arī šoreiz SKA vairākums tika apturēts.

Šajā laikā iniciatīva pilnībā bija nonākusi laukuma saimnieku pusē, kas regulāri aplenca “Dinamo” vārtus un izveidoja vienu bīstamu epizodi pēc otras. Drīz vien tas noveda pie otrajiem zaudētājiem vārtiem, kad precīzs no asa leņķa bija Mortensons. Turpinājumā SKA apgriezieni jūtami samazinājās, bet rīdzinieki uz to spēja atbildēt ar gūtiem vārtiem, kad pusotru minūti pirms trešdaļas beigām pretuzbrukumu precīzi noslēdza Džeriņš.

Jau pašā otrās trešdaļas sākumā “Dinamo” tika pie skaitliskā vairākuma, tomēr tajā viesi pavadīja tikai 19 sekundes, jo noraidīts par klupināšanu tika arī Kails Vilsons. Turpinājumā abas komandas spēja radīt labas vārtu gūšanas iespējas, tomēr allaž patraucēja metienu neprecizitāte vai vārtsargu darbība. Trešdaļas septītajā minūtē noraidīts tika Sandis Ozoliņš, taču viesi ar lielām pūlēm spēja savu vārtu drošību nosargāt. Lai arī SKA laukumā dominēja un nereti bija tuvu trešajiem gūtajiem vārtiem, trešdaļas 13.minūtē pēc teicamas Roberta Bukarta piespēles 2:2 salīdzinoši negaidīti panāca Indrašis.

Uzreiz pēc gūtajiem vārtiem “Dinamo” tika pie iespējas divas minūtes spēlēt vairākumā, tomēr šajā laikā tika radīta tikai viena vērā ņemama iespēja. Trešdaļas beigas atkal aizritēja ar SKA komandas pārsvaru, taču lieliski ar saviem pienākumiem galā tika Sedlāčeks.

Trešo trešdaļu SKA komanda sāka ar ļoti aktīviem uzbrukumiem, taču tos apslāpēja “Dinamo” nopelnītais vairākums, kura gaitā izcelties varēja Pols Šekura un Vitālijs Pavlovs. Arī turpinājumā SKA bieži aplenca viesu vārtus, tomēr “Dinamo” darbības aizsardzībā bija ļoti precīzas. Reizi viesi devās arī ļoti bīstamā pretuzbrukumā, tomēr Aleksandra Ņiživija mestā ripa lidoja vārtiem secen.

Arī trešdaļas turpinājumā “Dinamo” bija spiesti lieli spēkiem aizstāvēties, bet sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Artis Ābols pieprasīja pusminūtes pārtraukumu. Tajā sakopojuši spēkus, rīdzinieki pretēji cīņas gaitai spēja pārņemt vadību, kad divas ar pusi minūtes pirms cīņas beigām skaistus vārtus guva Indrašis. Mājinieki metās vētrainos uzbrukumos, pēdējā minūtē nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Lai arī vairākās epizodēs komandu glāba Sedlāčeks, 49 sekundes pirms pamatlaika beigām 3:3 tomēr panāca Tihonovs.

Vēlāk sekojušajā pagarinājumā SKA komandai piederēja nospiedošs pārsvars, taču vārti netika gūti. Savukārt pēcspēles metienos neprecīzi “Dinamo” rindās bija Ņiživijs, Šekura un Indrašis, bet SKA rindās izcēlās vienīgi Tihonovs.

Šīs izbraukuma sērijas turpinājumā rīdzinieki ik pēc dienas pārtraukuma tiksies arī ar Mitišču “Atlant”, Jaroslavļas “Lokomotiv” un Čerepovecas “Severstaļ”.

Šajā sērijā līdzi “Dinamo” komandai devušies iepriekš traumētie uzbrucēji Mārtiņš Cipulis un Marcels Haščāks, kuri gan sestdienas spēlei nebija pieteikti. Kopumā komandas rindās uz šiem mačiem devušies 27 hokejisti – trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 16 uzbrucēji.

Savukārt pēc šīs sērijas sāksies novembra starptautisko spēļu pārtraukums. Nākamā KHL spēle Rīgā risināsies vien 13.novembrī.

Pie vismaz viena punkta Latvijas komanda tikusi astoņos no deviņiem oktobrī aizvadītajiem mačiem. Šajās deviņās cīņās piedzīvoti trīs zaudējumi.

Savukārt SKA hokejisti oktobrī aizvadījuši 11 mačus, kuros gūtas septiņas uzvaras. Sanktpēterburgas klubs ar 47 punktiem 22 spēlēs pašlaik ieņem Rietumu konferences kopvērtējuma otro vietu, bet līderi ar tādu pašu punktu skaitu ir Maskavas “Dinamo”.

Rīgas “Dinamo” ar izcīnītiem 37 punktiem 20 spēlēs ieņem Rietumu konferences kopvērtējuma trešo vietu.