Pasaulē
Citur

“Dinastiskais” Kanādas premjers. Šodien Latvijā viesojas Džastins Trudo1


Džastins Trudo politiskajai komunikācijai izmanto arī zeķes. Pasaules ekonomikas forumā Davosā šogad viņš bija redzams zeķēs ar pīlītēm. Citos pasākumos viņš izmantojis zeķes ar Kanādas kļavas lapu, “Zvaigžņu karu” motīviem, punktiņiem, kauliem un miroņgalvām.
Džastins Trudo politiskajai komunikācijai izmanto arī zeķes. Pasaules ekonomikas forumā Davosā šogad viņš bija redzams zeķēs ar pīlītēm. Citos pasākumos viņš izmantojis zeķes ar Kanādas kļavas lapu, “Zvaigžņu karu” motīviem, punktiņiem, kauliem un miroņgalvām.
Foto – AP/LETA

Šodien darba vizītē Latvijā ierodas harismātiskais un allaž smaidīgais Kanādas premjerministrs Džastins Trudo. Desmit interesanti fakti par viņa dzīvi, uzskatiem, politiku.

 

1. Dž. Trudo nāk no politiķu dinastijas – viņa tēvs Pjērs Trudo 20. gadsimta 60. – 80. gados vairākus termiņus bija Kanādas premjerministrs, kopumā 15 gadus. P. Trudo politika toreiz simpatizēja pacifistiskajam mūziķu pārim Džonam Lenonam un Joko Ono. Tēvs iemācīja dēlam, ka pret citādi domājošiem jāizturas ar cieņu – var vērsties pret ideju, bet ne pret cilvēku.

2. Dž. Trudo uzauga katoļu ģimenē. Pēc brāļa Mišela bojāejas 1998. gadā kāds draugs pārliecināja viņu atkal pievērsties ticībai. “Mana personiskā ticība ir ļoti būtiska daļa no tā, kas es esmu un kādas ir vērtības, kuras pārstāvu,” 2011. gadā izteicās Dž. Trudo.

3. Pirmais, kurš pareģoja, ka Dž. Trudo turpinās tēva iesākto, bija ASV prezidents Ričards Niksons. 1972. gadā, kad Trudo juniors bija dažus mēnešus vecs, viņš uzsauca tostu par “Kanādas nākamo premjerministru”.

4. Bērnībā Dž. Trudo segvārds drošības dienestu instrukcijās par Trudo ģimenes apsardzi bija “Kļava 3”.

5. Kad P. Trudo 2000. gadā nomira, dēls bērēs sacīja atvadu runu. To translēja TV, un pēc tam Dž. Trudo teiktais tika plaši cildināts. Daudziem kanādiešiem tas tobrīd lika apsvērt viņa potenciālu valsts līmeņa amatam.

6. Pirms ienākšanas politikā 2008. gadā Dž. Trudo izmēģināja skolotāja darbu, studēja inženierzinātnes, uzņēmās lomu TV miniseriālā “The Great War” (“Lielais karš”), kur attēlojis savu piektās pakāpes brālēnu majoru Talbotu Mersē Papino, kurš krita Pirmā pasaules kara laikā Flandrijā.

7. Politiķa karjeras sākumā, 2012. gadā, Dž. Trudo organizēja labdarības boksa maču, kurā kā opozīcijas politiķis pats arī cīnījās pret savu oponentu no Kanādas Konservatīvās partijas.

8. Dž. Trudo pārstāv Kanādas Liberālo partiju, un arī viņa uzskati ir liberāli. Viņš atbalsta viedokli, ka veikt vai neveikt abortu ir pašu sieviešu ziņā, atzīst, ka ir feminists, ir par regulētu marihuānas legalizāciju, aizstāv sieviešu tiesības nēsāt plīvuru vai citu aizsedzošu apģērbu reliģisku apsvērumu dēļ. Politikā viņš iestājas par Kanādas indiāņiem. Uz Dž. Trudo kreisā pleca ir haidu cilts stilā veidota kraukļa un zemeslodes tetovējums.

9. Dž. Trudo ir pazīstams kā kaislīgs skrējējs. Viņš izmanto iespējas skriet kopā ar citu valstu līderiem.

10. Dž. Trudo dzīvesbiedre ir TV zvaigzne, labdarības aktīviste un jogas skolotāja Sofija Greguāra. Abi iepazinušies, vēl būdami bērni, kad S. Greguāra bija Džastina brāļa Mišela klasesbiedrene. Jau pieauguši abi atkal satikās 2003. gadā kādā labdarības ballē. Dž. Trudo un S. Greguāra apprecējās 2005. gada 28. maijā Monreālā. Pārim ir trīs bērni – divi dēli un meita.

 

LA.lv