×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2016
Drukāt

Divas reizes palielinājies eksāmenu nenokārtojušo skolēnu skaits (2)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Attēlam ir ilustratīva nozīme

Centralizēto eksāmenu nenokārtojušo skolēnu skaits šogad palielinājies divas reizes, sasniedzot 234 skolēnus, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Tāpat kā iepriekšējā mācību gadā izglītojamo mācību sasniegumi centralizētajos eksāmenos izteikti procentuāli. Novērtējums ierakstīts vispārējās vidējās izglītības sertifikātā, norādot kopējo procentuālo novērtējumu un procentuālo novērtējumu katrai eksāmena daļai.

Eksāmena rezultātu procentos veido pareizo atbilžu attiecība punktos pret maksimāli iespējamo punktu skaitu eksāmenā vai tā daļā. Savukārt procentuālais vērtējums svešvalodu eksāmenā izteikts atbilstoši šādiem Eiropas valodu kopīgās pamatnostādnēs (EVKP) noteiktajiem valodas prasmes līmeņiem: C1 (95-100%), B2 (70-94%), B1 (40-69%). Tiem, kuru svešvalodu eksāmena rezultāts ir zemāks par 40%, tas netiek izteikts atbilstoši EVKP līmeņiem, bet tikai procentos.

Zem 5% eksāmena kopvērtējums šogad bija 35 eksāmenu kārtotājiem latviešu valodā un 199 eksāmenu kārtotājiem matemātikā, kopumā veidojot 234 nesekmīgi nokārtotus eksāmenus. Savukārt 2014./2015.mācību gadā nesekmīgi nokārtotu eksāmenu kopskaits bija 106.

Pērn 5% barjeru nebija pārvarējuši 27 skolēni, kas kārtoja latviešu valodas eksāmenu, 62 skolēni, kas kārtoja eksāmenu matemātikā, seši angļu valodas eksāmena kārtotāji, kā arī viens skolēns, kas kārtoja centralizēto eksāmenu vēsturē.

Kā ziņots, šogad centralizēto eksāmenu sesijā skolēnu sniegums uzlabojies angļu valodas un latviešu valodas eksāmenā. Nedaudz zemāki rezultāti ir eksāmenā ķīmijā un krievu valodā (svešvalodā), bet krietni zemāki – Latvijas un pasaules vēsturē, kā arī matemātikā.

VISC šodien izsniedza 19 427 centralizēto eksāmenu sertifikātus tiem jauniešiem, kuri šogad ieguva vispārējo vidējo izglītību, aģentūra LETA uzzināja VISC.

Sertifikātus par vispārējo vidējo izglītību VISC nodod izglītības pārvaldēm, tās – izglītības iestādēm. Tikmēr 10. jūnijā VISC jau izsniedza 4329 vispārējās pamatizglītības sertifikātus izglītības iestāžu skolēniem mazākumtautību izglītības programmās.

Matemātika, latviešu valoda un svešvaloda ir obligātie eksāmeni, kas jākārto visiem vispārējās vidējās izglītības ieguvējiem. Eksāmenus matemātikā un latviešu valodā kārtoja nedaudz vairāk nekā 14 000 skolēnu. Angļu valodu kārtot bija izvēlējušies gandrīz 13 000 skolēnu, krievu valodu aptuveni 2500 skolēnu, bet vācu valodu – 93 skolēni. Vidusskolās un ģimnāzijās ir nedaudz palielinājies to skolēnu īpatsvars, kuri izvēlas kārtot bioloģiju, fiziku un ķīmiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. DOMĀJU, KA SKOLOTĀJU ALGĀM AR SKOLĒNU NEMĀCĪŠANOS NAV NEKĀDA SAKARA!? ES DARU KĀ UZSKATU PAR VAJADZĪGU – GRIBU MĀCOS, NEGRIBU – NEMĀCOS! MAN NEVIENS NEVAR PAVĒLĒT MĀCĪTIES, JA ES TO NEGRIBU…UN TE VISS IEMESLS EKSĀMENU NENOKĀRTOŠANAI! ĻOTI VIENKĀRŠI!!!
    BIEŽI SKOLOTĀJS VAR IZSTIEPTIES UZ LEDUS… VISAM PAMATĀ IR ĢIMENE, KURĀ AUG SKOLĒNS!?? PIE NEMĀCĪŠANĀS NAV VAINĪGS TIKAI UN VIENĪGI SKOLOTĀJS!? ES ZINĀJU, KA JĀMĀCĀS PRIEKŠ SEVIS NEVIS PRIEKŠ KĀDA CITA! TUPAKS TO VAR NESAPRAST…

  2. Vai tik cīņa par skolotāju algam nav izglītības kvalitates zuduma iemesls?Algam pieaugot samazinasies izglītības kvalitate,jo rati ir nolikti zirgam priekšā.Tas pats veselības sistemā,jo kā mērķis ir uzstādīts algu kvalitate.Izglītības un veselības kvalitate regrese un tas maz kādu uztrauc.Tā mēdz notikt greizspogulijā!

Draugiem Facebook Twitter Google+