Foto – Shutterstock

Skolēni 12.klasē varētu apgūt tikai četrus priekšmetus 5

Jaunais izglītības standarts varētu paredzēt, ka 12.klašu skolēni mācību gada laikā apgūst tikai četrus mācību priekšmetus, Saeimas komisijas sēdē informēja Valsts Izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Mums nav kur iet! Noslēgšot gāzi un ūdeni!” Ogrē daudzīvokļu ēku atzīst par bīstamu un iedzīvotājiem nekavējoties liek pamest mājas 150
TV24
“Mēs ceram uz taisnību!” Sabiedrība sašutusi par soda apmēru ārstam, kura dēļ mira jauna sieviete 50
Dronu uzbrukumi naftas pārstrādes rūpnīcām Krievijā ir panākuši neiedomājamo – pasaules lielākajai naftas valstij sāk pietrūkt benzīna
Lasīt citas ziņas

Catlaks norādīja, ka šobrīd VISC uzsāk kompetencēs balstītā izglītības satura pieejas izstrāde, kas paredzētu arī jaunu Vidusskolas noslēguma pārbaudījumu sistēmu. “Būtu jāgroza esošā centralizēto eksāmenu sistēma, tieši domājot par pēdējiem vidusskolas gadiem. Dažkārt par daudz cenšas visus vidusskolas beidzējus pārbaudīt visā,” pauda Catlaks.

VISC apsver iespēju pēdējā vidusskolas gadā likt skolēniem izvēlēties četrus vai piecus mācību priekšmetus, kurus apgūtu padziļināti. Šajos eksāmenos skolēni arī kārtotu gala eksāmenu. “Šobrīd tas ir atvērts jautājums, cik ļoti ierobežot skolēnus apgūstamo priekšmetu izvēlē. Nav izlemts, vai kādam no tiem obligāti būtu jābūt STEM nozarē,” pavēstīja Catlaks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šī sistēma neatceltu skolēnu vispārējo zināšanu pārbaudi, jo eksāmenus matemātikā, latviešu valodā un iespējams arī dabaszinībās skolēni kārtotu 11.klasē.

Jau ziņots, ka VISC vasarā plāno veidot ekspertu grupas jaunā izglītības standarta izstrādei. Izglītības satura reformas plānots sākt 2018.gadā.

Tāpat ziņots, ka šogad notika pilotprojekta eksāmens, lai lemtu par obligātā centralizētā eksāmena dabaszinībās ieviešanu. Eksāmena vidējie rezultāti valstī dabaszinībās ir 47,45%, fizikā – 34,88% un ķīmijā – 47,23%.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.