Divi zaudējumi Baltijas līgā 0

BBL čempionāta spēlēs dažādi zaudējumi abām Latvijas komandām. BK “Ventspils” sīvā cīņā pagarinājumā piekāpās Ļubercu “Triumph”, “Liepājas lauvas” pārliecinoši zaudēja Prieņu “Rudupis”.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Ventspilnieki izbraukuma spēlē Krievijā mēģināja šaut pa diviem zaķiem – pirms izšķirošās FIBA Eiropas izaicinājuma kausa otrā posma spēles pret “Roanne” saviem līderiem dot mazāku spēles laiku un tajā pat laikā cīnīties par uzvaru. Netrāpīja nevienam – neplānotas minūtes sakrājās pagarinājuma dēļ un tajā uzvaru izcīnīja “Triumph” komanda. Kurzemnieku spēlē nebija būtisku kritumu, tomēr aizsardzībā īsti neizdevās tikt galā ar mājinieku līderiem, bet statistika liecina, ka daudz izšķīrusi mājinieku augstāka precizitāte tālmetienos. “Bija iespējas uzvarēt, bet brīžiem nenospēlējām pārāk labi aizsardzībā, kas, iespējams, bija viens no zaudējuma iemesliem,” zaudējuma iemeslus īsumā komentēja Gundars Vētra. Nerauugoties uz zaudējumu, BK “Ventspils” pozīcijas pirmajā piecniekā ir pietiekami stabilas, turklāt pēdējās divas regulārās sezonas spēles jāaizvada savā laukumā – 6. martā pret Pasveles komandu, 10. martā pret Kedaiņiem. Ja ceturtdaļfinālu pārus veidotu šodien, tad ventiņiem pretī nāktu “VEF Rīga”. Tomēr veiksmīgi nospēlējot pēdējās spēles un ņemot vērā priekšā esošā “Rudupis” spēļu kalendāru (izbraukumi uz Šauļiem, Tartu un Tallinu), ir iespēja pakāpties vienu vietu augstāk, kas savukārt ceturtdaļfinālā pretī sola “Lietuvos Rytas”.

Tikmēr savainojumu noplucinātās “Liepājas lauvas” savu divu dienu turneju Lietuvā pabeidza ar 79:94 zaudējumu Prieņos pret “Rudupis” komandu. Nebija pavisam bezcerīgi, atkal izdevās nospēlēt vienu veiksmīgu puslaiku, tomēr spēles beidzās ar likumsakarīgu “Rudupis” pārākumu. Ne tikai rezultātā, arī sastāva komplektācijā un kluba sportiskajās ambīcijās. “Liepājas lauvas” vairs no pēdējās vietas pakāpties nevar un, ja BBL šis sezonas nolikums būs saistošs arī nākamgad, zaudējušas vietu elites divīzijā.

BBL ČEMPIONĀTS

“Baltai” – “Liepājas lauvas” 87:65 (16:18, 37:36, 63:51). Delašs, Čižausks pa 14; Kravčenko, Miglinieks pa 11, Bricis 10, Timma, Ate pa 9, Leiteris 8, Magone 7.

“Triumph” – BK “Ventspils” 93:87 (21:18, 36:41, 56:61, 78:78). Zvarikins, Karasevs pa 25, Kuzjakins 19; Bērziņš 19, Jangs 14, Grejs 12, Abernetijs 11, Meiers, Laksa, Diane pa 8, Vilards 3, Zaķis, Strēlnieks pa 2.

“Pieno žvaigždes” – “Šiauliai” 72:79 (32:38).

Turnīra tabula: 1. “Šiauliai” 14-3, 2. “Triumph” 13-4, 3. “Rudupis” 11-6, 4, BK “Ventspils” 11-7, 5. “Kalev/Cramo” 11-8, 6. “Kedainiai/Triobet” 8-9, 7. “Pieno žvaigždes” 8-10, 8. “Juventus” 8-10, 9. “Tartu university” 6-12, 10. “Baltai” 4-12, 11. “Liepājas lauvas” 3-16.