×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2013
Drukāt

Dombrovskis skeptisks par ministru portfeļu pārdali valdībā

Foto - LETAFoto - LETA

Premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) ir skeptisks par ministru portfeļu pārdali valdībā, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja premjers.

Viens no koalīcijas partneriem Nacionālā apvienība (NA) šobrīd rosinājusi novērtēt ministru darbu. NA nav līdz galam apmierināta ar to, ka tai ir tikai divi ministri valdībā, kamēr Reformu partijai, kuras Saeimas frakcijā ir tikai par diviem deputātiem vairāk nekā NA, ir piecu ministru portfeļi.

“Jebkurā gadījumā tas nebūtu mans piedāvājums,” sacīja premjers, atbildot uz jautājumu, vai ministru darba novērtējumam varētu sekot portfeļu pārdale.

“Par sadalījuma proporcionalitāti var diskutēt, bet tajā pašā laikā mēs zinām, ka visas koalīcijas partijas arī neatkarīgie deputāti, ir parakstījuši koalīcijas līgumu, kur tieši par šādu proporcionalitāti ir vienojušies,” sacīja Dombrovskis.

Viņš arī atzīst – ja koalīcijas līgumu sāk pārāk daudz grozīt un staipīt, tas var beigties ar to, ka arī jāmeklē cita koalīcija.

Dombrovskim nav skaidrības, ko tieši NA vēlas panākt ar valdības ministru darba pārvērtēšanu.

“Arī mums tas bija jautājums, vai ar šo NA mēģina pieteikt jautājumu par kaut kādu krēslu pārdali pārdali koalīcijā, vai, piemēram, tāds vai cits ministra vērtējums nozīmē, ka tad tur ir jānāk NA ministram vietā? Uz šiem jautājumiem diemžēl skaidras atbildes nebija,” sacīja Dombrovskis.

Viņš uzskata, ja kāda ministra darbs būtu vērtējams, tad tas būtu individuālais darbs.

Premjers sagaida, ka NA tuvāko divu nedēļu laikā sagatavos konkrētākus priekšlikumus, kā vērtēt ministru darbu un ko ar šo novērtējumu darīt pēc tam.

Jautājumu par ministru darba novērtējumu NA pirmdien pacēla koalīcijā. Tās partneri valdībā gan uzskata, ka šāds piedāvājums ir NA mēģinājums grozīt koalīcijas līgumu un veikt ministru amatu pārdali.

Uz jautājumu, vai negatīva izvērtējuma gadījumā tas nozīmētu vairāku ministru vienlaicīgu maiņu, NA deputāts Imants Parādnieks pirmdien atbildēja, ka izvērtējums varētu ietvert ne vien ieteikumus valdības darba uzlabošanai, bet arī ieteikumus kādu ministru nomaiņai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+