×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
3. augusts, 2017
Drukāt

Domēnu reģistrs saņēmis pieprasījumu no VID par “ss.lv” bloķēšanu (5)

Ekrānšāviņš no portāla ss.lvEkrānšāviņš no portāla ss.lv

Augstākā līmeņa domēna “.lv” turētājs, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļa jeb NIC saņēmusi pieprasījumu no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) par sludinājumu portāla “ss.lv” bloķēšanu, apstiprināja NIC sabiedrisko attiecību pārstāvis Jānis Riņķis.

Viņš norādīja, ka pieprasījums no juridiskā viedokļa ir korekts, tāpēc vietni būtu jāslēdz, bet lēmums par to jāpieņem piecu darbadienu laikā – līdz pirmdienai. Tad arī varētu tikt pieņemts galīgais lēmums, bloķēt vietni vai nē.

Riņķis arī atklāja, ka kopā ar “ss.lv” bloķēšanas pieprasījumu, VID prasa bloķēt vēl vairākas vietnes, bet, vai tās saistītas ar “ss.lv”, Riņķis nemācēja komentēt, norādot, ka plašāku skaidrojumu NIC pārstāvji sniegs rīt.

Kā ziņots, VID nolēmis apturēt Latvijas lielākā sludinājumu portāla “ss.lv” darbību saistībā ar tā atteikšanos sniegt informāciju par nereģistrētiem auto tirgotājiem.

Iepriekš tika vēstīts, ka Saeima 2016.gada 23.novembrī galīgajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu piešķirt VID tiesības bloķēt piekļuvi negodprātīgām tīmekļa vietnēm. Šīs pilnvaras paredzētas Saeimas pieņemtajos grozījumos likumā par VID, par nodokļiem un nodevām un Elektronisko sakaru likumā.

Grozījumi likumos nosaka gadījumus, kādos VID pieņems lēmumu par domēna vārda atslēgšanu, tāpat noteikta kārtība, kādā tiek atjaunota tīmekļa vietnes darbība, kā arī noteikti gadījumi un kārtība, kādā tiek noteikts domēna “.lv” pārreģistrācijas aizliegums. Tas attieksies uz Latvijā reģistrētajām interneta mājaslapām. Domēna vārda atslēgšana paredzēta normatīvo aktu pārkāpumu gadījumos, piemēram, tīmekļa vietne tiek izmantota nereģistrētas saimnieciskās darbības veikšanai, kuras rezultātā nodokļu maksātājam rodas nodokļu saistības Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Mainiet nodokļu politiku valstī kopumā, lai parastiem pašdarbniekiem nebūtu jādomā kā apiet likumus, lai nemaksātu nodokļus!
  Izdariet tā kā Polijā! Tur bizness parastam cilvēkam netiek ierobežots ar visādiem “sviesta” nodokļiem.
  Ļaujiet Latvijā uzņēmējdarbībai plaukt, lai varētu nomaksāt vienu nodokli, lai nav jāvazājas pa VID pierādot kur un ko ņēmi. Tad arī cilvēki masās nodokļus un mierīgi gulēs!

 2. Man ss.lv kopsummā besī ar savu vienaldzību pret klientiem, taču par šo gājienu es nu jau ss.com sāku cienīt no jauna, malači, pliku d*rsu vidam!

  • Domēns lv ir tikai drošuma pazīme un viss. Jeb valsts garantē ka zem lv neslēpjas krāpnieki. Tā ir interneta preču zīme !
   Vid tikai sāks darbu,kad sāks bloķēt bankas kontus un savākt tur esošo naudu….sarēķināt procentus un beigās konfiscēs mantu……nodokļi ir jāmaksā ,ibio!

   • Oti, cik esmu lasījis, ss.lv IR samaksājis visus nodokļus, bet VIDs negrib paši ķert tos, kuri tiešām nav maksājuši nodokļus. No ss.lv piedzīt nodokļus, piemēram, par automašīnām, kuras nav pārdevis ss.lv?? – tas nu tiešām gan mums pašiem, gan Eiropai radīs iespaidu, ka Latvija ir tiesiska valsts. Tikpat labi to summu var piedzīt no Tevis. :)) Tu neesi pārdevis automašīnas? Arī ss.lv nav. :))

 3. jau ir ss.com, tā ka ss.lv var droši slēgt:)

Draugiem Facebook Twitter Google+