×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

“Doņeckas tautas republika” lūdz uzņemt to Krievijas sastāvā

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epaselect epa04201835 Members of a local election commission count votes after a referendum organized by the so-called Donetsk People's Republic members at a polling station in Donetsk, Ukraine, 11 May 2014. Residents of eastern Ukraine on 11 May began voting on an independence referendum that was organized by pro-Russian separatists and rejected by the government in Kiev. Russian-speakers and supporters of Moscow have been rallying in the region since March, when a referendum on independence led to Russia's annexation of Crimea. The pro-Russian organizers of the referendum were pushing ahead with the vote despite Russian President Vladimir Putin had appealed them to postpone it. EPA/MAXIM SHIPENKOV

Promaskavisko separātistu pasludinātās “Doņeckas tautas republikas” vadība paziņojusi par “republikas” suverenitāti un vērsusies pie Krievijas Federācijas ar lūgumu uzņemt to Krievijas sastāvā.

“Mēs, Doņeckas tautas republikas tauta, atbilstoši 2014.gada 11.maijā notikušā referenduma rezultātiem un balstoties deklarācijā par Doņeckas tautas republikas suverenitāti, paziņojam, ka no šī brīža Doņeckas tautas republika ir suverēna valsts,” pirmdien preses konferencē pavēstīja Doņeckas tautas republikas “valdības” līdzpriekšsēdētājs Deniss Pušiļins.

“Lūdzam izskatīt jautājumu par Doņeckas tautas republikas iestāšanos Krievijas Federācijas sastāvā,” sacīja promaskavisko separātistu aktīvists.

Par Doņeckas tautas republikas augstāko varas orgānu kļūs Doņeckas tautas republikas Augstākā padome, kas izveidos “republikas” valdību un drošības padomi, sacīja Pušiļins.

Luhanskas apgabalā separātisti, kas pasludinājuši “Luhanskas tautas republiku”, arī paziņojuši par savu neatkarību, balstoties “referenduma” rezultātos.

“Tautas gubernators” Valērijs Bolotovs vērsies ar uzrunu pie tautas.

“Mēs esam izraudzījuši paši savu ceļu – neatkarību no Kijevas huntas, fašisma un nacionālisma patvaļas un asiņainā diktāta -, brīvības ceļu, likuma triumfa ceļu,” sacīja Bolotovs.

Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst.

Svētdien Doņeckas un Luhanskas apgabalos promaskaviskie separātisti rīkoja “referendumus” par atdalīšanos no Ukrainas. Saskaņā ar organizatoru sniegto informāciju absolūtais vairums balsotāju nobalsojuši par reģionu atdalīšanos.

“Referendumus” neapmeklēja neviens neatkarīgs novērotājs. Kijeva un starptautiskā sabiedrība tos uzskata par neleģitīmiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+