×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. februāris, 2017
Drukāt

DP nesaskata nozieguma pazīmes rosinājumā “apšaut Saeimas deputātus” (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Drošības policija (DP) nav saskatījusi nozieguma pazīmes kādas personas ierakstā sociālajos tīklos, kurā tika rosināts “apšaut Saeimas deputātus”.

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka šādu komentāru ievietošanas faktā nav saskatāmas noziedzīgu nodarījumu pazīmes, pavēstīja DP.

Mārketinga speciālists Jānis Polis pagājušā gada nogalē savā blogā “ardomu.lv” ievietojis pētījumu par vairāku portālu veikto interneta propagandu. Polis rakstīja, ka interneta vietni “protesti.lv” interneta bloga formātā 2014.gada decembrī izveidojis kāds Jānis Cīrulis, kurš sevi it visur interneta vidē dēvē par Jāni Ķenguru jeb “Kangarooo”. Interneta vietne “protesti.lv” 2016.gada novembrī nomainījusi formātu un kļuvusi par ziņu portālu atgādinošu veidojumu.

Minēto informāciju Polis ieguvis, kombinējot pie domēna reģistrācijas norādīto telefona numuru, biedrības “Rīkojoties kopā” lapā norādīto Cīruļa kontaktinformāciju, kā arī viņa sociālo tīklu profilos veiktos ierakstus.

Polis bija pārpublicējis “Ķengura” 28.novembrī ievietotu ierakstu sociālajā tīklā “twitter”, kurā teikts, ka “mož man par šo draud būris, bet es atbalstu šādu ideju īstenot Latvijas Republikas Saeimā. Ja jau viņiem ir vienalga par mūsu ģimenēm, vecvecākiem, vecākiem, bērniem, tad jau mums nebūs žēl arī viņu! Nekas paraudās mēnesi, bet jaunas asinis Saeimā būs simtpunkti!” Ierakstam pievienots kadrs no filmas, kurā redzams vīrietis ar pavērstiem ieročiem pret cilvēkiem.

Šobrīd ar “Ķenguru” saistītajos sociālo tīklu profilos šāds paziņojums un filmas kadrs vairs nav pieejams.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Drošības policijai ir ļoti vājas zināšanas cilvēka psiholoģijā, ja jau viņi nesaskata nozieguma pazīmes faktā, ka aicinājumi un IERAKSTI internetā “apšaut deputātus” nav bīstami sabiedrībai. Esam apveltīti ar visai īsu atmiņu! Kā tad sākās terorisms Eiropā? Līdzīgā veidā! Franču kreisajā žurnālā žurnālisti UZZĪMĒJA Muhameda karikatūras un liberālā Eiropa toreiz arī teica: “nekā sevišķa, jo pie mums taču ir vārda un izteiksmes brīvība!” Ar ko tas viss beidzās, labi zinām. Jo jebkurā sabiedrībā vienmēr ir radikāli un ekstrēmi indivīdi, kuri šādus aicinājumus uztver sakāpināti emocionāli un ir gatavi tos arī realizēt (Breivigs). Pasaules prakse to apstiprina, tāpēc šādi aicinājumi nav nekādi nevainīgi jociņi, kā viens otrs te iedomājies.

Draugiem Facebook Twitter Google+