×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. decembris, 2012
Drukāt

DP partijas “Par Dzimto Valodu!” pārstāvim Girsam atņem datorus

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgā Drošības policija (DP) ceturtdien kratīšanā pie partijas “Par Dzimto Valodu!” pārstāvja Illariona Girsa atsavinājusi datorus un citus materiālus, kā arī kratīšanas veiktas pie viņa partijas biedriem Vladimira Lindermana un Jevgēnija Osipova, aģentūrai BNS pastāstīja Girss.

Viņš sacīja, ka pie viņa dzīvokļa ceturtdien ieradušies četri DP darbinieki ‒ trīs maskās un izmeklētājs, kuri paziņojuši, ka veiks kratīšanu. Lai neradītu pamatu spekulācijām par materiālu iznīcināšanu, Girss pēc neliela apdomāšanās brīža likumsargus ielaidis.

Likumsargi paskaidrojuši, ka kratīšana notiek kriminālprocesā, kas sākts par Latvijas teritoriālās vienotības graušanu, un tas saistīts ar partijas “Par Dzimto valodu!” 8.decembrī Daugavpilī organizēto konferenci “Latgales autonomija ‒ tiesiskie, politiskie, ekonomiskie un kulturālie aspekti”.

Kratītāji aiznesuši divus datorus, dienasgrāmatu, rakstus, ielūgumus uz konferenci Lielbritānijā. Ņemot vērā, ka Girsam kā juristam ir klienti, aiznesto priekšmetu dēļ viņam var rasties zaudējumi, kurus viņš ir gatavs vēlāk prasīt segt valstij. “Es piedāvāju failus nokopēt, taču nepiekrita,” uzsvēra Girss.

“Tā ir politiska rīcība pret opozīciju, un lēmumu par kratīšanu uzskatu par prettiesisku. Nekāds likums ar konferences rīkošanu nav pārkāpts, jo es kā jurists, rūpējoties par savu reputāciju, nemaz neietu uz likuma pārkāpumu. Lēmumā bija tikai formālas frāzes, ka manā dzīvesvietā var atrasties priekšmeti, kas attiecas uz to noziegumu, līdz ar to jāveic kratīšana,” norādīja Girss.

Girsam šajā lietā nav piemērots nekāds procesuālais statuss. Girsam zināms, ka kratīšanas veiktas arī pie viņa partijas biedriem Vladimira Lindermana un Jevgēnija Osipova, taču viņi nav aizturēti.

Drošībnieki Girsam nav teikuši, lai konferenci nerīko, un Girss ar kolēģiem no konferences rīkošanas negrasās atkāpties. “Pat ja mūs aizturēs, pat tad mūsu biedri rīkos konferenci,” teica Girss.

Jau ziņots, ka oktobrī sāktā kriminālprocesa ietvaros par organizatorisku darbību, kas vērsta uz Latvijas teritoriālās vienotības graušanu, Drošības policija veikusi izmeklēšanas darbības, tostarp ceturtdien veikta kratīšana pie Lindermana, kurš izteicies par nepieciešamību rosināt Latgales autonomiju.

Vēstīts arī, ka Lindermans nesen medijos izteicies, ka Latgales autonomija Latvijas sastāvā būtu adekvāta atbilde valdošo partiju centieniem apturēt un nepieļaut referendumu par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+