Pasaulē
Eiropa

Drīzumā EP komitejas vērtēs iniciatīvu par plašākām tiesībām Latvijas un Igaunijas nepilsoņiem 2

Foto: EPA/Scanpix/LETA

Drīzumā par iniciatīvu, kas paredz balsstiesību piešķiršanu Latvijas un Igaunijas nepilsoņiem Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, gaidāmas noklausīšanās divās komitejās, šovakar vēstīja raidījums “LNT Ziņu TOP 10”.

Šis jautājums var nonākt arī līdz balsojumam EP, tomēr pat tad, ja attiecīga rezolūcija gūtu vairākuma atbalstu, tā nebūtu saistoša, uzsver raidījums.

Drīzumā par šo jautājumu gaidāmas noklausīšanās Lūgumrakstu komitejā, kā arī Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejā.

Iepriekšējos sasaukumos nepilsoņu situāciju EP aktualizēja Latvijas Krievu savienības poliitķe Tatjana Ždanoka, bet tagad šo ieceri atbalsta arī EP deputāts Andrejs Mamikins (S), ka arī Igaunijas eiroparlamentāriete Jana Toma.

Toma pārstāv Igaunijas premjerministra partiju un apgalvo, ka šajā jautājumā viņa baudot arī Centra partijas atbalstu. Raidījums vērsās Igaunija premjera Jiri Ratasa birojā, lūdzot skaidrot, vai kaimiņvalsts valdības vadītājs atbalsta savas partijas biedres aktivitātes EP. Ratasa pārstāvji gan nepauda tik striktu nostāju, tomēr Igaunijas valdības vadītājs vēloties atvieglot nepilsoņu iespējas iegūt pilsonību, lai viņi beigu beigās varētu piedalīties gan nacionālajās, gan EP vēlēšanās.

“Premjerministrs uzskata, ka mūsu sabiedrībā ir nepieciešamas publiskas diskusijas par vienkāršāku pilsonības iegūšanas veidu bezvalstniekiem, bet pašlaik mums šajā jautājumā nav politiskas vienprātības. Iegūstot Igaunijas pilsonību, viņiem būtu iespēja balsot Igaunijas un EP vēlēšanās,” teikts Igaunijas premjera biroja atbildē.

Kā ziņots, Mamikins un Ždanoka vairākus mēnešus Latvijā un Beļģijā vāca parakstus lūgumrakstam par nepilsoņu tiesībām piedalīties vēlēšanās.

LA.lv