×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. septembris, 2013
Drukāt

Druviete: būs jāaizstāvas vēlreiz


LETALETA

Iepriekš līdzīgu atzinumu dienests sniedza par Rīgas Pedagoģijas un vadības augstskolas izsniegtajiem doktora grādiem. Attiecībā uz LU IKVA vakar paziņoja, ka, “izvērtējot dienesta rīcībā esošo un publiski pieejamo informāciju, ir secinājis, ka mākslas doktora zinātniskā grāda piešķiršana Latvijas Universitātē nav bijusi tiesiska. Latvijas Universitātei ir deleģētas doktora zinātniskā grāda piešķiršanas (promocijas) tiesības filoloģijā, bet ne mākslas zinātnē”.

LU nebija tiesīga izveidot apvienoto Literatūrzinātnes, folkloristikas un mākslas zinātnes nozares promocijas padomi un apstiprināt tās nolikumu. Turklāt apvienotās promocijas padomes sastāvā bija iekļauti tikai divi zinātnieki, kaut gan nepieciešami pieci, kuriem ir Latvijas Zinātnes padomes (LZP) eksperta tiesības mākslas zinātnes nozarē.

Joprojām nav skaidrs, kas notiks ar personām, kas ieguvušas doktora grādu, ko augstskolām nebija tiesību piešķirt. IKVD paziņojis, ka sagaida no LU rīcību, taču nav pateikts, vai tiek sagaidīta doktora diplomu atņemšana.

Iepriekš izskanēja: pēc tam, kad augstskolas tomēr būs ieguvušas tiesības iegūt attiecīgos doktora grādus, “doktoriem” izsniegs jaunus diplomus. LZP priekšsēdētājs Andrejs Siliņš saka: “Ja ir veikts zinātniskais darbs, ja ir intelektuālais ieguvums, ir tiesības uz doktora grādu. Tāpēc noteikti nevajadzētu likt aizstāvēties vēlreiz.”

Savukārt Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete uzskata: kaut arī nav šaubu par doktora darbu kvalitāti, “doktoriem” būtu jāiziet atkārtots promocijas process, proti, jāaizstāv doktora darbs vēlreiz. Tikai tādā gadījumā tiks novērstas bažas, ka kādā brīdī varētu tikt apšaubīta Latvijas zinātnisko grādu piešķiršanas sistēma kā tāda: “Mums šobrīd jāizvēlas nevis ātrākais un ērtākais, bet gan drošākais ceļš, kaut gan cilvēciski saprotu, ka doktorantiem tas nebūs patīkams.” Pēc I. Druvietes domām, lēmums par to, ka nepieciešama atkārtota promocija, jāpieņem valdībai.

LU pagaidām vēl nav saņēmusi oficiālu IKVD ziņojumu par iespējamu nelikumīgu doktora grādu piešķiršanu, taču, visticamāk, lēmumu pārsūdzēs, vakar izsūtītajā paziņojumā medijiem pauž LU zinātņu prorektors Indriķis Muižnieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+