Kultūra
Kultūrpolitika

Dziesmu svētku deju kolektīvu konkursā dubultbalva “Daiļradei”0

Evijas Trifanovas foto

Deju ansamblis “Daiļrade” triumfēja Dziesmu svētku deju kolektīvu konkursā un ieguva abas Lielās balvas – A un D grupās, šodien informēja svētku komunikācijas pārstāve Inga Vasiļjeva.

3. jūnijā Dailes teātrī notika deju kolektīvu konkurss, kurā par Dziesmu un deju svētku divām Lielajām balvām sacentās 18 kolektīvi A un D grupā. Deju kolektīvu finālu vērtēja Jūrate Sodīte-Bradauskiene Lietuva), Jeļena Ščerbakova (Krievija), Oļegs Kopijevskis (Ukraina), Pauls Bobkovs (Igaunija), Petri Kaupinens (Somija), Gunta Bāliņa un Rita Spalva.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku abas Lielās balvas kā labākie deju kolektīvi A un D grupā, 2000 eiro naudas balvas no Conexus Baltic Grid, Laima saldumu dižgrozus un Rimi dāvanu kartes ieguva Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” deju ansamblis “Daiļrade” (vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne).

Galerijas nosaukums

“Mani patīkami pārsteidza D grupa – vidējā paaudze: tik daudz enerģijas un spara pat salīdzinājumā ar jauniešu kolektīviem! Visa diena pagāja vienā elpas vilcienā, bet vislielāko pārsteigumu sagādāja tas, ka neprofesionāļi spēj dejot tik augstā līmenī. Mums, kaimiņiem, šajā ziņā no jums ir daudz ko pamācīties,” ar saviem iespaidiem dalījās Lietuvas Nacionālās operas un baleta baletmeistare un mākslinieciskā vadītāja Jūrate Sodīte-Bradauskiene.

“Tas, ka visa Latvija dejo, tas, ka saglabātas dejas tradīcijas, ir lieliski – no jums daudziem jāmācās un jāņem piemērs. Es kā skatītājs un žūrijas locekle izbaudīju šo dejas prieku. Divus kolektīvus, kurus šodien redzēju, varētu saukt arī par profesionāļiem. Un tautas tērpi – tie ir lieliski! Mani visvairāk savaldzināja tieši vidējās paaudzes dejotāji,” stāstīja Igora Moisejeva Valsts akadēmiskā tautas deju ansambļa mākslinieciskā vadītāja Jeļena Ščerbakova.

“Latviešu deju svētku konkursu vērtēju ne pirmo reizi. Un varu teikt droši – Igaunijā tā nedejo un arī nespēj dejot,” pēc deju kolektīvu vērtēšanas sacīja Tartu universitātes, Vīlandes Kultūras akadēmijas lektors, horeogrāfs un baletmeistars Pauls Bobkovs.

Saistītie raksti

“Esmu ļoti gandarīta par šo dienu – par dejotāju atdevi, augsto līmeni, jo tie taču ir amatieri, kas dejo brīvajā laikā un dara to no visas sirds. Visos kolektīvos varēja just uztraukumu, sacensības garu, bet kopumā – nenovērtējams ir no skatuves virmojošais dejotprieks, gaišums, mīlestība pret katru dejas kustību,” tā Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Gunta Bāliņa.

Dziesmusvētku laikā notiks divi skatuviskai tautas dejai veltīti pasākumi – koncerts “Vēl simts gadu dejai” 2. jūlijā Arēna Rīga un deju lieluzvedums “Māras zeme” Daugavas stadionā 6. un 7. jūlijā ar ģenerālmēģinājumu 5.jūlijā. Abi koncerti tiks tiešraidīti LTV, kā arī sabiedrisko mediju digitālajās platfromās – ltv.lv, lsm.lv, visiemltv.lv.

LA.lv