×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

Monika Zīle: Parādnieka idejas abortu apkarošanā atgādina raganu mednieku metodes (75)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Imants Parādnieks

Cariskās Krievijas armijā viens no smagākajiem disciplīnas pārkāpēju sodīšanas veidiem bija tā dēvētā zaļā iela: vainīgo dzina starp divām ar pletnēm bruņotu karavīru ierindām, kas virsnieka uzraudzībā grēkāzi pēra tā, ka daudzi no sāpēm jau pusceļā zaudēja samaņu. Taču vēsture glabā liecības par vēl briesmīgākām spīdzināšanām, un drīkstam atviegloti uzelpot, ka tās pieder pagātnei.

Tiesa, Latvijas varas gaiteņos joprojām ieklīst viduslaiku inkvizitoru rēgi un, bezmiesīgi būdami, pamanās atrast gara biedrus. Protams, 12. Saeimas Nacionālās apvienības frakcijas deputāts Imants Parādnieks liegsies, ka būtu kaut sapnī saticis 16. gadsimtā Vācijā populārā “Raganu vesera” autorus Šprengeru un Institorisu un saņēmis viņu konsultācijas par apšaubāmu kategoriju iedabūšanu leģitīmajā likumdošanā. Tādā ziņā burvju apkarošanai veltīto traktātu sacerējušie dominikāņu mūks un Ķelnes universitātes profesors bija īsti zibenszeļļi, jo viņu piekoptās raganu atklāšanas metodes iedzīvinātas pat savulaik par gaišprātīgiem uzskatītu valstsvīru parakstītos likumos. 
I. Parādniekam tik veikli neiet – jau trešo gadu deputāts pūlas savirpināt vismaz dažus likuma pantus, kas grūtniecību pārtraukt nolēmušas sievietes ļautu ja ne gluži publiski sloksnēt, tad vismaz radīt viņām tādu problēmu gaiteni, kur savu kāju spert uzdrošinātos vien dažas neprātes un pārgalvīgās. Šīs iniciatīvas rītausmā I. Parādnieks, radikāli reliģiozu neval­stisko organizāciju spēcināts, pat netieši pieļāva abortu aizliegumu Latvijā. Ideja izskanēja 11. Saeimas laikā viņa vadītās Demogrāfijas lietu apakškomisijas sēdēs, tomēr piekrišanu neguva.

Tagad I. Parādnieks piedāvājis grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā un apgalvo, ka iepriekš ticis pārprasts. Neesot bijis nodoma liegt sievietei pašai lemt savā klēpī uzdīgušās sēklas likteni, vien rosināt sabiedrībā diskusijas par aborta visnotaļ kaitīgo ietekmi. To deputāts vairākkārt akcentēja intervijā “Viens pret vienu” LTV, gandrīz tikpat daudz reižu uzsvērdams, ka šajā iniciatīvā vadās pēc “savas augstākā taisnīguma apziņas”. Acīmredzot tas bija mājiens sabiedrībai, ka I. Parādnieka kungu viņa karagājienā pret abortiem nevada slēpti kompleksi, bet svēta misija. Gluži kā augšminētos Šprengeru un Institorisu, kuri visās pasaulē iespējamās kataklizmās vainoja sievieti. Nē, nu tik tumsonīgs mūsu laikabiedrs nav, kaut gan Sabiedrības veselības apakškomisijā pirmās ugunskristības izgājušie priekšlikumi abortu samazināšanai sievietes personības un emocionālās būtības saudzēšanu neparedz un par kontracepcijas plašāku pieejamību neiestāsies. Gluži otrādi – grūtniecības pārtraukšanai tiktu pagarināts “zaļais koridors” ar dažādām brīvprātīgi obligātām konsultācijām un apgrūtinājumiem. Tos apmaksāšot valsts – raidījumā I. Parādnieks sacīja un it kā cita starpā piebilda: finansējumam varēšot pieteikties attiecīgu kvalifikāciju ieguvušas organizācijas. Laikam jau skaidrāk nevarēja izpausties deputāta lobijs pret viņam visādi tīkamo Krīzes grūtniecības centru – šai pēc sektas smaržojošajai nevalstiskajai organizācijai, iespējams, pavērsies likumīgas tiesības apsaimniekot dzimstību Latvijā. Tā sacīt: zeme, atveries!…

Pievienot komentāru

Komentāri (75)

 1. Skumji.Vecajai Monikai klimakteeriskaa demense…

 2. Tas “Krīzes grūtniecības centrs” varbūt arī nemaz tik slikta lieta nav. Ja kādai sievietei gadās kā tai mūķenei Itālijā – dzīvoju pieticīgi un tikumīgi, bet pēkšņi nokļuvu stāvoklī. Kā – pati īsti nesaprotu. Ko tagad darīt – arī nesaprotu. Būt labi, ja tāda sieviete tādā organizācijā varētu saņemt atbalstu.

 3. Starp latviešiem ir pa pilnam visādu provokatoru, kuri nav sev saimnieki, šis arī ir tāds gadījums.

 4. paradnieks ir dzemdes imperators

 5. Aborts IR slepkavība,nevajag pat ticēt dveseles esībai,un pielaujams būtu tikai veselības dēļ vai izvarošanas gadījumā , varētu tāds jautajums pat vispār nepacelties : jādzīvo atbildīgāk! Aborts-tas ir smags slogs dvēselei.Novēlu visām sievietēm,lai ar tādu izvēli NEBūTU jāsastopas.

 6. … M Ziles parspiletas analogijas krasi pierada vinas nostaju … un ekstremistes attieksmi saja jautajuma !

  … Sada argumentacija ar ad hominim novirzitu uzbrukumu unsoreiz pret godigu un labi domajosas personas velmi sabiedribas vertibu parskatisanai var tikai izprast ka kadas ideologijas apserstas personas izverdums !!!

 7. ko tas kroplis rakņājas sieviešu dzimumorgānos

 8. Man liekas, ka šoreiz Parādnieka k-ga darbība ir apsveicama, jo grozi kā gribi, bet aborts ir slepkavība un ar to būs jāsadzīvo visu atlikušo mūžu, pat tad kad jaunības dullumā tas ir izdarīts tā īsti neapzinoties sekas. Uzskatu, ka atbildību ir jāuzņemas abiem partneriem, tādēļ aborta pamatā ir jābūt abu partneru parakstītam dokumentam, izņēmumi var būt izvarošanas gadījumā.

 9. Nu ko, tad tādu pašu sodu vajadzētu piespriest vīriešiem, kuri pašapmierinās

 10. Ja sieviešu tiesības pašām lemt par savu dzīvi (un aborta veikšana/neveikšana kā lēmums bieži ir šīs dzīves sastāvdaļa) un sieviešu lēmumu brīvības aizstāvība tagad saucas “komunisms” , tad es no sirds ceru,ka šo pasauli pārņems “komunisms” un izspiedīs tos psiholoģiskos varmākas, kas uzdrošinās savus absurdos, sadistiskos murgus dēvēs par “taisnīgumu” un uzspiest tiem(šajā gadījumā – tām), kas nespēj sevi aizstāvēt pret likumu…likumu,kas radīts, lai apspiestu sabiedrības grupu – sievietes.

 11. ar traci piesedz na maksāt nespējas ģelas, Ķemeru sanatoriju…….pie viņiem bija arī kontrabandisti, Latvija maza

 12. lai arī cik tas nebūtu riebīgi, bet kangaru cīņa ar nacionālistiem notiek visās frontēs, ieskaitot “vagīnu”…Fui!

 13. Pagani,mazaak jaaties vajag,tad nevajadzees tik daudz praatulot,idiotini,saakot jau ar Paraadnieku!!!!

 14. Vai tad ” vagīnas bruņinieku ” kāds ņem nopietni??

 15. Ko tieši raksta autors gribēja pateikt?

 16. šādā veidā Parādnieks apliecinās…..jo ko gan citu viņš spēj?

 17. Es gan Zīlei piekrītu. Likuši tām sievietēm vienreiz mieru. Kas -valstī citu problēmu nav. Atraduši ar ko salīdzināt -Vāciju. Esmu dzirdējis ,ka Vācijā esot labāki ceļi, lielākas algas un darba iespējas, sociālā drošība. Visu kas tur esot uzreiz nenosaukšu. Neesmu tur bijis, bet daudzi paziņas tur atraduši darbu,maizi un drošu patvērumu. Laikam sāk vergu aptrūkties,ka tāda šūmēšanās. Kur tās ģimenes ar bērniem dzīvos ,ko darīs-par to būtu jādomā.

  • Arī pabalstus par bērniem tur maksā daudz reiz lielākus, un tēvs var uzturēt ģimeni ar vismaz 3 bērniem. Tad, kad tā būs pie mums, tad var runāt arī par ko citu.

 18. Bābiešiem būs baidīties! Punkts. Atbildēt

  LV problēmu netrūkst, taču Parādnieks stāv tām pāri …

 19. No padomju laikiem jau zināms, ka vislabākais pretapaugļošanās līdzeklis ir tomātu sula. “Do togo iļi posļe togo?” – “Vmesto togo”

 20. pasaule būtu daudz labāka bez kariem un revolūcijām un cilvēki laimīgāki, ja vien tie pārvarētu neremdināmo tieksmi otru regulēt un norādīt, kas kuram darāms.

 21. Lai vīrieši nerunā par lietām ko paši nav izjutuši un nesaprot. Sievietei pašai jālemj par savu veselību un arī ārstam, ja viņa protams pie ārsta iet. Vai labāk ja valstī dzimst debīlu slimu bērnu armija, kas atkal būs uz valsts kakla. Lielakā daļa ir dzērumā un narkotikās taisīti, vai arī sievietei nav naudas ko bērniņu izaudzēt. Normāla sieviete, kas bērnu gribēs tā viņu mīlēs, bet ja bērns dzīmst no nevēlama vīrieša, tad sieviete visu mūžu bērnam pārmetīs ka viņš ir slogs uz viņas kakla.Bērns būs tikai nelaimīgs. Nedrīkst neko uzspiest ar varu, citādi sāksies pagrīdes aborti un atkal cietīs sievietes, bet ārsti uz to tikai iedzīvosies.

 22. Parādnieks jau pēc Ļenina izskatās!!!

 23. Pie laba vīra sāniem sievietes neies uz abortu. Audziniet vīriešos atbildību par demogrāfijas jautājumiem. Vīrietis neprec sievieti, bet seksu vajag. Laba dzīve vīriešiem!

 24. Izbeidziet pazemot sievietes!

  • Vai izplēst no sievietes klēpja jau dzīvu, mazu bērniņu un to nobendēt nav sievietei pazemojoši? Vai tā ir tāda goda lieta, kura speciāli jāaizstāv un jāveicina?

  • Parādnieka nekaunīgā pašpārliecinātība ir apbrībnas vērta. Viņam nav nekādas sajēgas sieviešu psiholoģiju.
   Acīmredzama ir tikai vienīgi izrādīšanās, iztapšana daļai margināļu, kas visās valstīs ir daži procenti un dažādiem konsultantiem, kuriem nu viņš cenšas palīdzēt garantētu darbu un peļņu no valsts budžeta.
   Sievietei ir tiesības izlemt, ko darīt ar savu ķermeni.
   Ne Parādniekam, ne kādam citam nav tiesību jaukties šajās lietās.

 25. Jā, jā, jaunās sievietes bēg uz Rietumiem, tikai netrūkst arī tādu, kurām pieturas punkts ir prieka nams vai fiktīvās laulības ar ārzemniekiem. Arī sava veida brīvība un nejaukšanās privātajā dzīvē, jo nav vecāku, kas pieskata, vai ne, orvela kungs? Jau pati komentētāja vārda izvēle liecina, kas tu esi un kādi tavi uzskati, saulainās rītdienas nesēj! Bet zeme tukša nepaliks, toties bankrotējušās sociālisma sistēmas piekritēju skaits gan sarūk un saruks, tu laikam par viņiem uztraucies? Starp citu daudzi no viņiem un viņu pēcnācējiem arī brauc prom un tas ir labi. Tīrāks gaiss!

 26. O, tēviņi, parādnieku fani, komentāros sarosījušies! Komunistu piesaucēji paši ir rūdītākie komunisti un totalitāristi. Sieviešu nīdēji. Nav brīnums, ka jaunā paaudze, it īpaši jaunās sievietes, masveidā bēg uz rietumiem, kur neviens nejaucas viņu privātajā dzīvē. Totalitārie parādnieki drīz varēs tupēt un kasīt nabu pilnīgi tukšā zemē.
  Paldies, Zīles kundze, par lietu saukšanu īstajos vārdos!

 27. Sievietes būtībai un sūtībai neaptverams ciniskums dveš no šī raksta. Nav jau brīnums, ka par tautas gauži niecīgajām izdzīvošanas izredzēm jau tuvākajā nākotnē norūpējušies vēl domāt un just spējīgie vīrieši! Kādus pāris gadus atpakaļ statistika runāja dzelžaini: Latvija ieņēma otro vietu no otra rindas gala, tūlīt aiz Vatikāna, dzimstības pieauguma vai, pareizāk sakot, samazināšanās ziņā pasaulē. Tāpat neapskaužams bija, varbūt pareizāk būtu teikt, ir mūsu,- latviešu sieviešu vairākuma – liktenis!? Deviņas sievietes uz vienu vīrieti!!!!!!! Tāpēc uzskatu, ka raksta autore nevietā piesauc cara armijas disciplīnas pārkāpēju un viduslaiku, šķelties sākušās, kristīgās baznīcas raganu vajāšanas un sodīšanas nežēlību. Vēl jo vairāk piesaucot ” Hexenhammer” ( raganu veseri ), kura īstais nodoms bija spēcīgāk raganu tiesas prāvās iesaistīt civilo tiesu, jo izdzīvošanas šances baznīcu tiesu priekšā bija daudz lielākas kā laicīgās! Bez tam Instittorius stiprāk uzsvēra (likuma) pārkāpuma pasaulīgo pusi kā garīgo!! Nebūt bez iemesla viņš pārmeta mums sievietēm ticības deficītu, nosaucot mūs par ” draudzības ienaidnieku, neizbēgamu sodu, nepieciešamu ļaunumu, dabisku kārdinājumu, vēlamu katastrofu, mājas (saimnieciskām) briesmām, iepriecinošu zaudējumu, dabas ļaunumu “( skat. vācu Wickipedie ). Manuprāt šis vērojums ir vietā un laikā…Vīrieši ir krituši par upuriem sieviešu burvībai kā pagātne tā, cerams kritīs arī nākotnē, cerams tas palīdzēs mums kā tautai pastāvēt arī turpmāk!!

 28. Ieveel idiotus valdiibaa un tad briinaas,kaadas stulbiibas likumdoshanaa grib ieviest!Kameer valsts nepaliidzees normaali finansiaali,nekas nebuus,atmet grashus un grib,lai dzimst beerni,nebuus to!Beernus vajag apgjeerbt,pabarot,izskolot,par ko?Pashiem taadas algas un tik pacelj un pacelj!Stulbiibas runaa.

 29. Biznesam ir vajadzīgi bērni! Ja apkaros abortus, sievietes dzemdēs, bet nevarēs atļauties uzturēt, līdz ar to bērns tiks pārdots uz ārzemēm… Laikam sāk aptrūkties bērnu šim biznesam tāpēc domā ko tagad darīt.

  • Te jau ir tas suns aprakts, ka bērns mūsdienās ir laba prece! Paskataties, kas notiek Dānijā, Norvēģiā, Lielbritānijā! Šādā veidā tiek bīdīti likumi, lai būtu bērnunami un tur var valsts rīkoties kā patīk. Pasaule paliek aizvien krāsaināka un tādās ģimenēs bērnu dzimšana nav iespējama.

 30. Paldies autorei

  Jau iepriekšējās Monikas Zīles izpausmes šajā jautājumā LA – Homunkuls ar sēra smaku” – apliecināja, cik smagas sekas uz personu atstāj sekošana Nomenklatūras Augstākajiem uzstādījumiem, kas Padomju okupācijas laikā bija komunistiskā ideoloģija ar personību degradēšanu līdz aunu bara līmenim – atkārtojot vien skaistās frāzes par saulaino komunistisko nākotni un sekojot Ļeņina/Brežņeva bildēm ar sarkano karogu kolonnas galvgalī…kuras aktīvā propogandētāja Monika Zīle tik pat spilgti izpaudās laikrakstos “Komunists” “Padomju zeme” “Cīņa” “Padomju Jaunatne” pievēršoties jauniešu “prātaudzināšanai” vienīgā “pareizā” viedokļa garā… Bet atjaunojoties Latvijas brīvvalstij iekļaujoties veco nomenklatūras darboņu veidotajam “Latvijas ceļam” lai turpinātu realizēt savu “misiju”.
  No šādiem cilvēkiem saņemt nievas un apņirgšanu par vadīšanos pēc savas Augstākās Taisnīguma izjūtas ir patīkami un dod spēkus.
  Vismaz skaidri redzams – kas ir kas!
  Vēlreiz – Paldies, autorei par šo skaidrību! 🙂

  Cieņā pret lasītāju

  Imants Parādnieks

  • Daži bijušie komunisti, kā Zīle (arī Berjozkins, Nelaimdota, Rudā Fūrija), nemainās.

  • Cienījamais Parādnieka kungs – vismaz mēģiniet atdalīt mušas no kotletēm !! M.Zīle izsaka savas domas par attiecīgu tēmu, bet seko Jūsu “uzbrauciens” autorei galīgi ne par tēmu. No savas puses atkal uzdošu jau daudzreiz dzirdēto – tiks “audzinātas” sievietes, bet kur Jūsu likumos paliek vīriešu atbildība ??

 31. Protams, tagad nabagiem vajag lētu kontracepciju, lai varētu nodoties mīlas priekiem, bet ko vajag
  bagātajiem, jo arī viņiem bērni nedzimst? Varbūt viņiem aizliegt kontracepciju? Nabags vai bagāts, bet Eiropā bērnu kā nav, tā nav! Varbūt kāds izdomās vēl kādu iemeslu, kāpēc nedzimst bērni, ko šeit uzrakstīt, bet galvenais iemesls ir tīri personisks – NEGRIBĒŠANA!

 32. Starp citu , Latvijas Satversme un Seksuālās un Reproduktīvās Veselības likums aizsargā ikviena, arī vēl nedzimuša cilvēka dzīvību. Vācijas Satversmes tiesa 1992. gadā secināja, ka aizsardzība pienākas ne tikai dzīvībai kopumā, bet ikvienam nedzimušajam atsevišķi un šo principu nevar īstenot citādi, kā vien būtībā aizliedzot abortus un uzliekot sievietei par pienākumu bērnu iznēsāt. Tātad arī Vācijas augstākās varasiestādes atbildīgos amatos ieceļ inkvizitorus – vai es pareizi sapratu?

 33. Jebkuru bērnu rada DIVI cilvēki – vīrietis un sieviete! Vai tiešām likumdevēji nespēj to apjēgt? Nu cik var kraut visu atkal un atkal virsū sievietēm! Un izsargāšanās arī ir DIVU (un ne tikai sievietes) uzdevums. Ir jābūt daudz pieejamākai normālai kontracepcijai un daudz lētākai, nevis jādomā jauni neizpildāmi likumi!

 34. Nedrīkst augstas labklājības valstis -Vāciju u.c. salīdzināt ar nabadzīgo Latviju. Vajag domāt ar galvu!
  Viņu pieredze Latvijai neder šajā jomā. Tas nozīmētu nabagus dzīt vēl lielākā nabadzībā.

  Bagātais Parādnieks nabagus nesaprot. Dažādus atvieglojumus gan pamanās izsist caur likumdošanu sev un līdzīgiem turīgiem, aizmirstot par invalīdiem u.c. mazaizsargātiem.

  • Jūsu argumenti nepārliecina. Runa nav tikai par pieredzi, runa ir par cilvēka dzīvības aizsardzību. Un to nosaka gan Vācijas, gan Latvijas likumdošana. Un neviena sieviete abortu no visas sirds nevēlas.

 35. Komuniste Zīle apkaro Parādnieka iniciatīvu vairot dzimstību tikpat enerģiski un nesaudzīgi, cik viņa savulaik apkaroja komunistiem un okupantiem nevēlamo Pilsoņu Kongresu.

 36. Skumji, lasot Zīles kundzes viedokli 🙁
  “Laikam jau skaidrāk nevarēja izpausties deputāta lobijs pret viņam visādi tīkamo Krīzes grūtniecības centru – šai pēc sektas smaržojošajai nevalstiskajai organizācijai, iespējams, pavērsies likumīgas tiesības apsaimniekot dzimstību Latvijā.”
  Tādu organizāciju varētu būt vairāk, kuras palīdz gan samazināt abortus, gan sievietēm, kuras to veikušas, atgūties pēc šīm sāpēm. Un uz šādu valsts apmaksāta pakalpojuma sniegšanu varētu pretendēt labākās, kvalificētākās. Nezinu par kādu sektantismu runā Zīle, bet pašas rakstītājas rindās patiesi ir manāms mazliet fanātisms abortu aizstāvibai un rodas sajūta, ka šajā jautājumā tāds dikti personīgs aizskārums 🙁

  • Tā pati Vācijas likumdošana uzliek federālajām zemēm nodrošināt, lai sievietēm būtu pieejami dažādu konsultantu pakalpojumi.

 37. Parādniekam ideja jau ir ļoti laba, to nevar noliegt! Viņam pašam 4 dēli, cepuri nost! Diemžēl visādi tumsoņas sagroza šo ideju un apķengā. Zīle varēja gan nokaunēties, pati tak sieviete…

 38. Dievs dod, mulķus lieliem bariem,
  Tad būs maize dižiem gariem

 39. apkarojot abortus uzradiisies nelegalo abortu artava. Miljie k-gi miileesim un cieniisim savas sievietes, pildiisim gjimenes saistiibas un tad nebuus jaadomaa par abortiem.

 40. Monika Zīle protams neaizstāv to mātīti, kas savus 7, tikko dzimušos, bērniņus nožņaudza un apraka (tie jau vēl neko nesaprot), ne tās, kas izmet miskastē, kanalizācijas akās un tamlīdzīgi. Bet no kā tas šodienas ārprāts sākās? Tad, kad cilvēku apziņā izzuda jēdziens – dzīvība ir svēta. Vai ne ar aborta legalizēšanu un nāvessoda atcelšanu maniakāliem slepkavām? Kad topošā bērniņā iemieso dvēsele, apjēga aprašana? Neviens to vēl nezin.

  • Pati ideja, ka ir tāda “dvēsele”, kas kaut kad, kaut kur iemājo, arī ir māņticīga atlieka no Šprengera un Insistorisa laikiem.

 41. Vai Zīles kundze arī savus ( vai citu) jau piedzimušos bērnus sauc par sēklām savā klēpī?
  Vai viņa savā ( un citu) grūtnieču gadījumā saka, – es gaidu sēklu? Vai tomēr dzemdēju un gaidu bērnu? Dīvaini izklausās- ja taisīs abortu, tad abortē sēklu, ja gribi dzemdēt- tad gaidi bērnu.

 42. Vispirms jau vajadzētu audzināt jauniešu prātus. Šobrīd jau pusaudži kopojas uz nebēdu, ar ko vien pagadās.Visādi TV šovi un Privātās dzīves to atspoguļo kā normu. Parādnieka kungs arī nav ģimenes dzīves paraugs. Un tad beigās tiek pieteikts karš abortiem. Aborti ir tikai sekas sabiedrības uzskatiem.

 43. Pirmoreiz dzirdu, ka dzīšanu “caur stroju” būtu dēvējuši par zaļo ielu. Tāpēc arī viss pārējie autores aprakstītie vēsturiskie fakti ir apšaubāmi.

  • Varu vēl piebilst, denot caur “stroju”(ierindu), sodītajam kareivim sasēja rokas aiz mugueas, caur tām iebāza šauteni vai vienkārši kārti, kuru katrā galā turēja pa kareivim, kas notiesāto vilkšus vilka uz priekšu. Sita ar šauteņu slauķiem jeb “šompoliem” – tieviem dzelzs stienīšiem. Sods bija no vienas – divām “strojām” līdz četrām un vēl vairāk. Parasti jau pēc otrās – tršās “strojas”cilvēks zaudēja samaņu, tomēr sišana turpinājās. Bieži cilvēks neizturēja un, vai nu eksekūcijas laikā, vai pēc tam, nomira.

 44. Šīs ekskomunistes domas man atgādina mūsdienu pusaudzi, kurai vecāki mēģina ierobežot viņas seksuālo vaļību. Abortu veikšana sabiedrībā kļuvusi par tikpat ikdienišķu parādību, kā iešana uz darbu, lai gan būtībā ieņemtas dzīvības iznīcināšana patiešām ir nāves grēks. Šodien sievietes ir tā pieradinātas pie abortiem, ka sabiedrības presinga iespaidā neuzskata šo manipulāciju par kaut kādu tur ētisko (novecojušu!) normu pārkāpumu. Īpaši tās, kuras skaitās izglītotas, bet īstenībā tā jau arī ir viduslaiku tumsonība, tikai mūsdienu izpildījumā. Sabiedrība degradējas, bet sabiedrības viedoklis pie mums, tāpat kā viduslaikos skaitās vienīgais pareizais, tāpēc Parādnieks nu ir peramais zēns. Lai gan dzīvē nereti ieņemtais bērns ir nevis gaidīts mīlestības auglis, bet nevienam nevajadzīgs seksuālu orģiju rezultāts. Nepareizajos viduslaikos sievietes tomēr savus bērnus nepameta, jo tad sekotu bargs sods.

  • Abortu veikšanu sabiedrība uzskatīja par normu padomju laikos, tikai par to nerunāja. Salīdzinot ar to laiku, šobrīd ir milzīgas izmaiņas pozitīvajā virzienā. Man liekas absurdas šīs diskusijas par abortu aizliegumu. Jādara viss iespējamais, lai sievietei nevajadzētu to izvēlēties.

 45. Kāds tur Parādnieks,- nu Ļeņins, nu riktīgs Ļeņins!!!

 46. Aborts ir pieļaujams tikai divos gadījumos: sievietes vai topošā bērna veselības problēmu dēļ un izvarošanas gadījumā. Viss! Un nevajag te muldēt par inkvizīcijām un raganām. Ir tikai normāli jebkurai jaunai meičai, kura savas vieglprātības vai mirkļa emociju uzplūdā gatava nogalināt bērnu savā klēpī un bojāt sev veselību likt apdomāties un paraudzīties uz savu situāciju no malas. Un par to kontracepcijas nepieejamību jau nu labāk lai raksta autore būtu klusējusi. Katrā pārtikas veikalā pie kases blakus sērkociņiem ir plauktiņš ar visdažādākajiem prezervatīviem, katrā aptiekā visplašākais pretapaugļošanās līdzekļu klāsts un katrs ģimenes ārsts palīdzēs izvēlēties piemērotāko.

  • re cik jauki!! vainīga ir izlaidīga meiča, bet raksti par prezervatīvu pieejamību – tātad par vīrieša atbildību! vemt gribas palasot uzbrukumus autorei un sievietei! kā vienmēr vīriešu mauc… nepieminam un atbildību no viņiem neprasam! Super! perfekti

 47. Kauns Zīles k-dzei par nedzimušu bērnu slepkavošanas aizstāvēšanu!

  • Katrs aborts ir liela nelaime. Kad to apzinaasimies, tad beernu patureesim!

  • neviena kontracepcija nav 100% droša. Tā kā nedrīkst pārmest neapdomību. Man aborts bija, jo nenostrādāja tik drošā spirāles kontracepcija.

   • Tuvībai jābūt tikai un vienīgi starp vīru un sievu. Ja vien cilvēki to saprastu… Sekss ir laulības sastāvdaļa un bērni ir dabisks tuvības auglis. Aborts ir slepkavība. Kontracepcija arī nav Dieva ideja. Mūsdienās Pasaules Veselības organizācija iesaka dabisko auglības atpazīšanas medoti, kas ir 98-99% efektīva pareizi to pielietojot. Izgāju kursus. Tik daudz var uzzināt ar savu un vīra veselību, un dzīvot patiesā mīlestībā – bez barjerām un bailēm. Visiem iesaku!

Draugiem Facebook Twitter Google+