Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
13. aprīlis, 2014
Drukāt

1300 eiro par kvadrātmetru nav izdevīgi, lai būvētu jaunu ēku

Foto-LETAFoto-LETA

Pērn dzīvokļu cenas jaunajos projektos pieauga aptuveni par 10%. Vidējā cena patlaban ir aptuveni 1300 eiro par kvadrātmetru. Šī nav optimāla cena, lai attīstītāji būvētu jaunus projektus, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas “Newsec Latvia” izpilddirektors Valdis Mitenbergs.

“Attīstītāji ir sarēķinājuši, ka cenai būtu jāpārsniedz 1500 eiro par kvadrātmetru, lai celtniecība atmaksātos. Ja cena ir zemāka, tad jāskatās, kāda tipa ēkas būvēt, ar kādu dzīvokļu skaitu, kādu apdari,” skaidroja Mitenbergs.

Viņš piebilda, ka pircēju aktivitāte ir augoša, pēdējos gados ir bijusi izaugsme, arī algas ir augušas, tāpēc, pat neskatoties uz to, ka bankas dzīvokļu iegādi finansē negribīgi, darījumu skaits ir audzis – tātad šis cenu līmenis vietējam tirgum ir pieņemams.

Jautāts, kādi varētu būt cenu griesti, ko vietējie pircēji varētu atļauties, lai nopirktu dzīvokli jaunajā projektā, Mitenbergs sacīja, ka tas jau ir atkarīgs no konkrētā pircēja, vienam tie griesti ir augstāki, citam – zemāki.

“Jāskatās ne tikai kvadrātmetra cena, bet arī dzīvokļa kopējā cena, piemēram, varētu būt pircējs, kurš 40 kvadrātmetru dzīvokli ļoti labā jaunajā projektā nopirks arī par 2500 eiro kvadrātmetrā, ja kopējā cena un viss pārējais viņu apmierinās,” sacīja Mitenbergs.

“Newsec” prognoze ir tāda, ka cenu pieaugums varētu notikt vienmērīgi, aptuveni par 5-7% gadā. “Tā tas varētu notikt vismaz tuvākos pāris gadus, jo būvniecības izmaksas aug un attīstītāji būvniecības izmaksu dēļ vairs neredz iespēju būvēt par esošo cenu,” piebilda Mitenbergs.

Pievienot komentāru

Sējumi šoruden attīstījušies sliktāk; uz augstu graudu ražu nākamgad nevar cerētLatvijā ziemāju sējumi kopumā šoruden ir attīstījušies sliktāk nekā pērn, līdz ar to uz augstu ražu nākamgad nevar cerēt, aģentūrai LETA pastāstīja aptaujātie lauksaimnieku pārstāvji.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+