×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. maijs, 2014
Drukāt

EDSO varētu pamest Ukrainas austrumus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pieredzējušais Vācijas diplomāts Volfgangs Išingers sarunā ar raidsabiedrību “ZDF” izteicies, ka Eiropas drošības un sadarbības organizācijas novērotājiem pieaugošās vardarbības dēļ varētu nākties pamest Ukrainas austrumu apgabalus.

Kļuvis zināms, ka pirmdien pazudušie četri EDSO novērotāji nokļuvuši prokrievisko separātistu gūstā. “Mums nav precīzu ziņu, kur viņi atrodas. Taču var secināt, ka viņi nonākuši kādas separātistu grupas rokās,” teicis Išingers. “Ja situācija kļūs tāda, ka mums jābaidās par mūsu darbinieku dzīvībām, es baidos, ka mums tiešām vajadzēs doties prom.” Iepriekš tika nolaupīta citu EDSO novērotāju grupa. Tiesa, maija sākumā tā tika atbrīvota.

Pieredzējušais Vācijas diplomāts, kurš ir EDSO pārstāvis sarunās ar Ukrainas valdību, izteicis cerību, ka arī Ukrainas jaunievēlētais prezidents Petro Porošenko tiks uzaicināts uz svinībām par godu sabiedroto spēku desanta izsēdināšanas Normandijā 70. gadskārtai. Sabiedroto armijas izsēdināšanu Normandijā Francija uzskata par Otrajā pasaules kara lūzuma punktu. Paredzams, ka šīs svinības apmeklēs arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins. “Mums ir jāielūdz Porošenko uz Normandiju. Viņam arī tur ir jābūt, ne tikai Putinam. Viņiem ir jārunā vienam ar otru, tā noteikti ir laba iespēja,” sacīja Išingers.

Porošenko intervijā Vācijas laikrakstam “Bild” paziņoja, ka pret Ukrainu tiek vests īsts karš. “Mēs izbeigsim šo teroru. Es varu jums teikt, ka operācija beidzot pa īstam ir sākusies,” paziņoja Ukrainas prezidents, norādot, ka mērķis ir aizturēt separātistu līderus un viņus tiesāt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+