×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. maijs, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Mutes aizšūtas ciet

Foto - LETAFoto - LETA

Tas noticis. Pirmo reizi par ministru kļuvis nevis Pēterītis vai Rūdis, bet Slava. Sabiedrība to uzņēmusi pat tā kā žāvājoties, un tikai sevišķi modri vanagacis, kam ir alerģija pret cittautiešiem pie varas, brīdinoši pasignalizējuši, ka augstā postenī – par izglītības ministru! – nav norīkots cilvēks paš­austās drānās un pastalās.

Žodziņš, lai krievs tiktu par ministru, izrādījies ļoti zems. Šī nav pietaupīta štata vietiņa krievam, bet bīstams, dēkpilns norīkojums, kurā ne viens vien latvis jau iepriekš lauzis kaklu. Slava Dombrovskis nav ar dzidru kā zvaniņš latviešu valodu. Kā politiķis viņš ir nelabojams liberālis, kurš tikko pieprasījis valdības locekļiem lielāku algu par Ls 1200 uz rokas! Tomēr pieticis ar Vj. Dombrovska skaidri izteiktu eiropeiskumu, patriotismu un piederību šai zemei, lai viņam uzticētu amatu. Man nekas nebūtu pretī uzzināt, ka Slaviks paslepen, tāpat kā latvieši, dedzina kūlu, nēsā uz krūtīm dzintara brošu un mīlē tautisku zelteni, bet es viņu pieņemu arī bez šīs papildinformācijas. Bet no kā es būtu gan gaidījis publicitāti. Šis nu ir gadījums, kad no “Saskaņas centra” puses vajadzēja raut vaļā ermoņikas kā uzvaras dienā, likt guldzēt brandvīnam un varbūt pat nodoties gaisā šaušanai no priekiem, ka krievs valdībā. Krievu kopienas pārstāvis kļuvis par izglītības ministru – tāpat kā Rainis! Kā Māris Grīnblats!

Sajūsmas vietā mutes visiem aizšūtas ciet. Vaļera Agešins, sarkans kā vērsis un glumāks par ziepēm, nomelno Slaviku un saka: par viņu nebalsosim. Ikviens vīrs, kurš atkritis no 9. maija svinētāju masas, šajās aprindās sastaps naidu, ka ļāvies tikt piejaucēts un, kā viņi ņirgājas, kļuvis latviešiem par “kabatas” krievu.

Indes šļakatas uzšļācas arī Loskutovam un Judinam. Ikviens pierādījums, ka cittautiešiem nav slēgts ceļš uz varas virsotnēm, liek “SC” monolītam vēl vairāk ierauties sevī un lādēties par nesadzijušajiem aizvainojumiem, ka mūs, lūk, neņem valdībā. Un kā tas rīmējas ar čiepstējieniem no dažu kažociņu puses – ļausim iesist roku krievvalodīgo partijai uz portfeļu nēsāšanu. Nekā nebij, draudziņi! Kas zīmējas uz “SC”, Latvijā viņiem pat namu pārvaldi nevar uzticēt vadīt! Naturāls krievs Dombrovskis atņem “Saskaņas” bērneļiem grabuli, ko fedjas un vasjas tik ilgi žvankstinājuši: apspiež, diskriminē, ierobežo.

Nē, tieši otrādi – aicina sadarboties, pieslieties, apliecināt piederību šai valstij, nedarīt neko tādu, kas latviešus aizskar. Tāda tā “filtrācija” – mērena un lēnprātīga.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+