Mobilā versija
-0.3°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
19. maijs, 2015
Drukāt

Ēģiptē netālu no Asuānas atrasts 3300 gadus sens templis

Foto: Gebel al Silsila projektsFoto: Gebel al Silsila projekts

Gebel ar Silsila, akmeņainā aizā uz ziemeļiem no Asuānas, atklāts 3300 gadus sena tempļa atliekas, raksta “The Cairo Post”.

Gebel al Silsila ir lielākā smilšakmens ieguves vieta Ēģiptē, taču atklājums to padara daudz nozīmīgāku, apliecinot arī tās garīgo nozīmi, norāda Zviedrijas Lundas universitātes pētnieki.

Viena no ekspedīcijas vadītājiem, Dr. Marija Nilsone, norādījusi, ka templī atrastas liecības no vismaz četru valdnieku – Tutmosa/Hatšepsutas, Amenhotepa III, Ramzesa II un Romas perioda – laikiem.

Templis ir aptuveni 35,2×18,4 metrus liels, tajā atrasti dažādi sīki priekšmeti – 18. dinastijas pērles, krāsots ģipsis, tūkstošiem poda lausku un skarabejs zilā krāsā, atklāj ekspedīcijas dalībnieki.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+