Mobilā versija
+0.8°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
19. maijs, 2015
Drukāt

Ēģiptē netālu no Asuānas atrasts 3300 gadus sens templis

Foto: Gebel al Silsila projektsFoto: Gebel al Silsila projekts

Gebel ar Silsila, akmeņainā aizā uz ziemeļiem no Asuānas, atklāts 3300 gadus sena tempļa atliekas, raksta “The Cairo Post”.

Gebel al Silsila ir lielākā smilšakmens ieguves vieta Ēģiptē, taču atklājums to padara daudz nozīmīgāku, apliecinot arī tās garīgo nozīmi, norāda Zviedrijas Lundas universitātes pētnieki.

Viena no ekspedīcijas vadītājiem, Dr. Marija Nilsone, norādījusi, ka templī atrastas liecības no vismaz četru valdnieku – Tutmosa/Hatšepsutas, Amenhotepa III, Ramzesa II un Romas perioda – laikiem.

Templis ir aptuveni 35,2×18,4 metrus liels, tajā atrasti dažādi sīki priekšmeti – 18. dinastijas pērles, krāsots ģipsis, tūkstošiem poda lausku un skarabejs zilā krāsā, atklāj ekspedīcijas dalībnieki.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+