×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2015
Drukāt

Eifmans pārvērtis baletā Ficdžeralda romānu “Ir maiga nakts”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Skats no baleta mēģinājuma, jo pirmizrāde vēl priekšā.

Džeza laikmets – hedonisms, dzīves svinības un neizbēgamas paģiras pēc tām – atgriezīsies Rīgā 9. un 10. martā, kad Latvijas Nacionālajā operā rādīs Borisa Eifmana baleta teātra jaunuzvedumu “Up & Down”, vēsta rīkotāji.

Baletu iedvesmojis Frānsisa Skota Ficdžeralda romāns “Ir maiga nakts”, un pasaules pirmizrādi tas piedzīvos tikai nākamnedēļ, 27. janvārī, uz Sanktpēterburgas Aleksandra teātra skatuves.

Izrādes personāžu celšanās un krišana norisinās uz spožā džeza laikmeta – neapturama dzīves svinību, brīvības, juteklības un hedonisma ēras – fona, ko virtuozi atainojis Boriss Eifmans un viņa mākslinieki. Ieslīgt personāžu iekšējās pasaules apslēptākajos noslēpumos mums palīdz vairākkārtējo Krievijas augstākās teātra prēmijas “Zelta Maska” laureātu scenogrāfa Zinovija Margoļina un gaismas mākslinieka Gļeba Fiļštinska radītās dekorācijas, kā arī izcilu komponistu Dž. Geršvina, F. Šūberta, A. Berga mūzika.

“Mūsu likteni veido cietsirdīgi paradoksi. Bagātība var būt nepanesamāka par visbriesmīgāko nabadzību, bet skaidrs un ass prāts haosa priekšā izrādās neaizsargātāks par bezapziņu. Šis balets ir traģiska un vienlaikus žilbinoši spilgta cilvēka garīgas bojāejas hronika. Stāsts par to, kā sabrūk mūžīgais sapnis par harmoniju un laimi, bet džeza ritma pavadībā noritošā ārēji skaistā un bezrūpīgā dzīve pārvēršas murgā,” – teicis Boriss Eifmans.

Teātris pie šīs izrādes strādā ar neparastu azartu. Boriss Eifmans un viņa mākslinieki sola, ka izrāde “Up & Down” patiesi pārsteigs skatītājus un parādīs teātra trupu pavisam negaidītā gaismā.

Biļetes pieejamas visu teātru un “Biļešu paradīzes” tīkla kasēs, to cena no 25 līdz 100 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+