Foto-LETA/AFP

Eiropā un citviet pasaulē notikušas 1.maija demonstrācijas 0

Virknē pasaules valstu trešdien notika 1.maija demonstrācijas, kurās šogad protestētāji galvenokārt vērsās pret skarbajiem taupības pasākumiem un ekonomiskajām problēmām.

Reklāma
Reklāma
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Lasīt citas ziņas

Spānijā arodbiedrības bija iecerējušas 82 protesta akcijas. Spānijā bezdarbs ir sasniedzis rekordaugstu līmeni – 27,16%, – un arodbiedrība UGT aicināja 1.maijā strādājošos skaidri parādīt, ka taupības politika ir pilnībā izgāzusies.

Grieķijā, kur janvārī bezdarba līmenis sasniedza 27,2%, šodien notika vispārējais streiks, un policijas aplēses liecina, ka Atēnās un Salonikos uz demonstrācijām bija sapulcējušies gandrīz 13 000 cilvēku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā ik gadu, 1.maijā Parīzē demonstrāciju noorganizēja arī Francijas galēji labējā Nacionālā fronte (FN), kas šogad aicināja iedegt gaismu “Eiropas tumsā ieslēgtajā Francijā”. Sekojot FN aicinājumam, ielās devās vairāki simti cilvēku.

Savukārt Horvātijā uz protestiem pulcējās aptuveni 20 000 cilvēku, un arodbiedrību līderi brīdināja, ka dod valdībai “pēdējo iespēju mainīt virzienu”.

1.maija protesti pāršalca arī Turciju, kur Stambulā notika policijas un demonstrantu sadursmes. Vairāki cilvēki tika ievainoti. Veikti arī aresti.

Neapmierinātība ar ekonomisko situāciju, nabadzību un sliktajiem darba apstākļiem šogad asi uzliesmoja arī Bangladešā, kur tūkstošiem strādnieku demonstrācijās pieprasīja sodīt ar nāvi Sābhārā sagruvušās augstceltnes īpašnieku un uzņēmējus, kuru apģērbu ražotnes darbojās šajā ēkā.

Arī Marokas galvaspilsētā Rabātā ielās izgāja tūkstošiem cilvēku, pieprasot darbu un algu palielināšanu. Pie parlamenta ēkas notika demonstrantu un policijas sadursmes, kurās vairāki cilvēki tika ievainoti, tomēr lielākoties gājiens noritēja tādā kā karnevāla atmosfērā.

Džakartā ielās šodien izgāja aptuveni 55 000 strādājošo. Tik liela 1.maija demonstrācija Indonēzijas galvaspilsētā nebija pieredzēta vairākus gadus. Indonēzieši pauda neapmierinātību ar lielo dzīves dārdzību, sliktajiem darba apstākļiem un mazajām algām.

Līdzīgi noskaņoti bija arī filipīnieši, kuri sarīkoja vairākas miermīlīgas demonstrācijas valsts galvaspilsētā Manilā. Demonstranti norādīja, ka, neskatoties uz valsts ekonomisko izaugsmi, daudzi cilvēki joprojām grimst nabadzībā.

Reklāma
Reklāma

1.maija demonstrācijas notika arī Kambodžā un Irānā un plānotas arī Honkongā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.