×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. decembris, 2015
Drukāt

Eiropas čempionāta futbolā grupu izloze

AFP/LETAAFP/LETA

Pašreizējā Eiropas čempione futbolā Spānijas izlase nākamgad savu titulu Francijā gaidāmajā finālturnīrā aizstāvēs, vispirms spēkojoties tā sauktajā “nāves grupā”, kur vēl spēlēs Turcija, Čehija un Horvātija, sestdien noskaidrojās sacensību izlozē.
Zīmīgi, ka vēl ilgu brīdi pastāvēja iespēja, ka horvātu vietā D apakšgrupā varētu tikt ielozēta Itālija.
Tikmēr gana principiāls duelis būs B apakšgrupā, kur viena no sacensību galvenajām favorītēm Anglija sacentīsies ar Velsu, tāpat šajā grupā spēlēs Slovākija un Krievija.
Principiāli dueļi neizpaliks vēl citās apakšgrupās, piemēram, C grupā, kur Vācija atkal spēkosies ar Poliju. Tāpat šajā apakšgrupā spēlēs Ziemeļīrija un Ukraina.
Savukārt A apakšgrupā kopā ar mājiniekiem Franciju cīnīsies Rumānija, Albānija un Šveice, kamēr E apakšgrupā tiksies FIFA ranga līdere Beļģija, Itālija, Zviedrija un Īrija.
Visbeidzot F apakšgrupā vienkopus cīkstēsies Portugāle, Islande, Ungārija un Austrija.
Pirmo reizi Eiropas meistarsacīkstēs piedalīsies 24 valstsvienības, kas ir sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām komandām katrā.
Spēcīgākajā izlozes grozā atradās Francija, Spānija, Vācija, Anglija, Portugāle un Beļģija. Francija pirmajā grozā bija iekļauta kā sacensību saimniece, kamēr Spānijai šis gods tika, jo tā ir pašreizējā kontinenta čempione.
Tikmēr finālturnīra izlozes otrajā grozā bija iekļautas Itālija, Krievija, Šveice, Austrija, Horvātija un Ukraina, kamēr trešajā – Čehija, Zviedrija, Polija, Rumānija, Slovākija un Ungārija. Visbeidzot no ceturtā groza tika izlozētas Turcija, Īrija, Islande, Velsa, Albānija un Ziemeļīrija.
Sadalījums pa izlozes groziem tika noteikts pēc izlašu rezultātiem 2012.gada Eiropas čempionāta un 2014.gada Pasaules kausa ciklos, kā arī nākamā gada Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīrā.
Kā pēdējās vietu nākamā gada Eiropas čempionāta finālturnīrā kvalifikācijas sacensību pārspēlēs nodrošināja Zviedrija, Ukraina, Īrija un Ungārija, bet kā vienīgā izlase, kas uzvarēja visos atlases turnīra mačos, bija Anglija.
Nākamgad savu debiju Eiropas meistarsacīkstēs piedzīvos Albānija, Islande, Ziemeļīrija un Velsa.
Kā zināms, Latvija palika kvalifikācijas turnīra A apakšgrupas pēdējā, sestajā, vietā, desmit mačos piecreiz cīnoties neizšķirti un piecas reizes piedzīvojot neveiksmi.
Nākamā gada Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks desmit dažādās Francijas pilsētās, bet sacensību fināls notiks slavenajā “Stade de France” stadionā Parīzē, kur notika arī 1998.gada Pasaules kausa zelta mačs.
Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks no 2016.gada 10.jūnijam līdz 10.jūlijam.
2016.gada Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupu sadalījums:
A apakšgrupa – Francija, Rumānija, Albānija, Šveice;
B apakšgrupa – Anglija, Krievija, Velsa, Slovākija;
C apakšgrupa – Vācija, Polija, Ziemeļīrija, Ukraina;
D apakšgrupa – Spānija, Turcija, Čehija, Horvātija;
E apakšgrupa – Beļģija, Īrija, Zviedrija, Itālija;
F apakšgrupa – Portugāle, Islande, Ungārija, Austrija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+