×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2015
Drukāt

Eirozonas glābšanas fonds saņem Grieķijas lūgumu pēc finansiālas palīdzības (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Eirozonas glābšanas fonds – Eiropas Stabilitātes mehānisms (ESM) – trešdien paziņoja, ka Grieķija iesniegusi oficiālu lūgumu pēc jaunas palīdzības programmas saņemšanas.

“ESM saņēmusi Grieķijas lūgumu,” norāda fonda preses pārstāvis.

ESM šādu lūgumu saņēmusi dažas dienas pirms eirozonas līderu Grieķijai noteiktā termiņa līdz nedēļas beigām panākt vienošanos, lai novērstu valsts izstāšanos no eirozonas.

Grieķijas lūgums ESM bija pirmais solis, ko eirozonas valstu līderi otrdienas ārkārtas sanāksmē bija pieprasījuši Atēnām pēc nedēļas nogalē notikušā referenduma, kurā valsts iedzīvotāji noraidīja kreditoru priekšlikumus.

Lai iegūtu jauno finanšu palīdzību, Atēnām tagad nepieciešams eirozonas partneriem līdz ceturtdienas naktij iesniegt pilnīgu reformu plānu pirms svētdien gaidāmā Eiropas Savienības (ES) samita, kuru bloka līderi noteikuši kā galīgo termiņu, lai glābtu Grieķiju no bankrota un dalības pārtraukšanas eirozonā.

Kāds ES informācijas avots norāda, ka lūgums saņemts par jaunu aizdevumu programmu, kas ilgtu trīs gadus apmaiņā pret vērienīgām ekonomikas reformām.

Grieķija savā vēstulē ar lūgumu atvērt jaunu palīdzības programmu raksta, ka ESM aizdevumu tā izmantotu savu parādsaistību izpildīšanai un finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanai, liecina aģentūras LETA rīcībā esošais dokuments.

Grieķija vēstulē sola īstenot visaptverošas reformas nolūkā nodrošināt fiskālu ilgtspēju, finanšu stabilitāti un ilgtermiņa ekonomikas izaugsmi. Grieķija piedāvā nekavējoties ieviest vairākus pasākumus, tai skaitā nodokļu un pensiju jomā. Tiek solīta arī rīcība, lai stiprinātu un modernizētu Grieķijas ekonomiku.

Grūtībās nonākusī valsts sola, ka, vēlākais, ceturtdien tā detalizēti izklāstīs savus priekšlikumus visaptverošām reformām.

Grieķijas valdība vēlas, lai aizdevuma perioda beigās vai ātrāk tā atgūst iespēju aizņemties finanšu tirgos un Grieķijas ekonomikas un finanšu situācija būtu kļuvusi ilgtspējīga.

Vēstulē norādīts, ka plašākas diskusijas kontekstā Grieķija vēlētos iespēju izskatīt iespējamos pasākumus, kas tās valsts sektora parāda līmeni ilgtermiņā padarītu ilgtspējīgu un dzīvotspējīgu.

Grieķija vēstulē apņemas pilnībā un savlaicīgi nomaksāt savas finanšu saistības visiem kreditoriem.

Vēstulē pausta cerība, ka ESM dalībvalstis izpratīs Grieķijas lūguma steidzamību, ņemot vērā Grieķijas banku sistēmas trauslumu, likviditātes deficītu, drīzumā izpildāmās saistības, iekšējo parādu veidošanos, kā arī vēlēšanos nokārtot nesamaksātos parādus Starptautiskajam Valūtas fondam un Grieķijas bankai.

Grieķija uzsver, ka tā apņēmusies palikt eirozonas dalībvalsts un ievērot nosacījumus.

Jau vēstīts, ka Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs trešdien uzrunā Eiropas Parlamentā pauda pārliecību par spēju ievērot eirozonas līderu noteikto termiņu līdz nedēļas beigām panākt vienošanos, lai novērstu valsts izstāšanos no eirozonas.

Latvija kopš iestāšanās eirozonā ESM veikusi divus maksājumus par kopējo summu 88,48 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nabaga grieķu penši!

Draugiem Facebook Twitter Google+