×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2017
Drukāt

EK sāk tiesisko procedūru par atteikšanos uzņemt bēgļus (12)

APAP

Eiropas Komisija (EK) otrdien uzsākusi tiesisko procedūru pret trim Austrumeiropas valstīm, kas atsakās uzņemt patvēruma meklētājus Briseles uzspiesto kvotu ietvaros.

“Man ar nožēlu jāpaziņo, ka, neskatoties uz mūsu atkārtotajiem aicinājumiem, Čehijas Republika, Ungārija un Polija vēl nav ķērušās pie nepieciešamās rīcības,” preses konferencē paziņoja Eiropas Savienības (ES) migrācijas, iekšlietu un pilsonības komisārs Dimitris Avramopuls.

“Šī iemesla dēļ komisija izlēmusi uzsākt pārkāpuma procedūru pret šīm dalībvalstīm,” piebilda komisārs.

Viņš norādīja, ka visām trim valstīm tiek dots laiks vēl līdz trešdienai, lai tās tomēr mainītu savu nostāju.

Avramopuls kritizēja Austrumeiropas valstis par vēlmi izmantot ES sniegtās priekšrocības, vienlaikus neuzņemoties pienākumus.

“Eiropa nav vienīgi līdzekļu pieprasīšanai vai drošības garantēšanai,” norādīja komisārs, piebilstot, ka Eiropas uzdevums ir uzņemties arī kopīgās grūtības.

Brisele iepriekš Varšavu un Budapeštu brīdināja, ka tām tiek dots laiks līdz jūnijam, lai sāktu uzņemt patvēruma meklētājus, kas nelegāli ieradušies Grieķijā un Itālijā.

Spiediens tika izdarīts arī uz Prāgu, kas arī faktiski pilnībā apturējusi patvēruma meklētāju uzņemšanu saskaņā ar EK izstrādāto pārdales plānu.

Saskaņā ar pārkāpuma procedūru EK jānosūta attiecīgajai nacionālajai valdībai pieprasījums sniegt paskaidrojumus, un tikai pēc tam tā var vērsties ES Tiesā.

Polija un Ungārija nav vispār uzņēmusi nevienu patvēruma meklētāju saskaņā ar EK izstrādāto pārdales shēmu, kuras mērķis ir līdz 2017.gada septembrim kopumā pārvietot 160 000 personu.

Savukārt Čehija nav uzņēmusi nevienu patvēruma meklētāju pēdējā gada laikā.

Saskaņā ar svaigāko statistiku 2015.gada septembrī apstiprinātās shēmas ietvaros līdz šim ir pārvietoti tikai 20 000 patvēruma meklētāju.

Šī vienreizējā kvotu shēma tika apstiprināta ar tā dēvētās vairākuma procedūras palīdzību. Pret šo ieceri balsoja Čehija, Ungārija, Rumānija un Slovākija.

Slovākija pati ir vērsusies tiesā pret EK.

Arī Polija jau pirms Avramopula paziņojuma brīdinājusi, ka pati var ķerties pie tiesvedības pret Briseli, kā arī norādījusi, ka EK rīcība var tikai padziļināt šķelšanos ES.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Visu cieņu, Čehijai, Polijai un Ungārijai, par valsts vadītāju mugurkaulu, kuru diemžēl, Latvijas vadoņiem nav, vai tas ir ļoti vājš. Pēc manām domām, šodienas Āfrikas bēgļu problēmas, ir koloniālās politikas sekas.Un ne tikai. Kara sācēji Sīrijā arī pie vainas. Cik man zināms, tad šīm valstīm, kolonijas Āfrikā nav bijušas. Uz 1900.gadu lielākās kolonijas Āfrikā bija, Francijai, Vācijai, Lielbritānijai, Dānijai. Pietiekoši Āfrika ir izzagta, lai tagad, koloniālās lielvalstis atdotu parādu. Nav zolīdi, uzaicināt uz pusdienām un likt citiem maksāt par tām:)):))

 2. ES nav NATO! EK ir Eiropas drošības grāvēja,nevis drošības garants!

 3. Cik bēgļus savā ģimenē ir uzņēmis pats Žans Klods Junkers?

 4. Bēgļus no Āfrikas un Āzijas jāuzņem Āfrikas un Āzijas valstīm! Nevis jātransportē uz Eiropu!

 5. Palīdzība ir jāsniedz uz vietas, nevis jāklejo Dievs zin uz kurieni!??? Nav NEVIENAI VALSTIJ JĀUZŅEM CILVĒKI, kuriem NAV SVĒTAS MŪSU VĒRTĪBAS! KĀPĒC vēl joprojām vaļā Eiropas robežas??? KAS GRIB SNIEGT ”palīdzību” AVANTŪRISTIEM, LŪDZU UZŅEMIET VIŅUS PAŠI! Čehijas, Bulgārijas un Polijas valdības zina savus materiālos apstākļus un iespējas! VISPIRMS SAVA TAUTA UN TIKAI TAD CITI SUBJEKTI! VISU CIEŅU VALSTĪM AR MUGURKAULU! Kad sāka uzņemt šos klejotājus, NEVIENAM NEJAUTĀJA VIEDOKLI! DAŽI GUDRIE DARBOJĀS UZ SAVU ROKU UN EIROPU PADARĪJUŠI PAR IEBRAUCAMSĒTU! NEDRAUDIET NE ČEHIJAI, NE POLIJAI, NE BULGĀRIJAI, JO VAI TAD JUMS INTERESĒ ŠO VALSTU LABKLĀJĪBA UZ AUGŠUPEJA? JUMS IR TIKAI KLAIDOŅI UN VIŅU -TERORISTU LABKLĀJĪBA…

 6. Lai Merkele un pienem sava maja!

 7. EK biznessprojekts?

 8. Tātad, iestājoties ES mēs savu neatkarību esam zaudējuši. Kādi pelna ar cilvēku tirdzniecību, un šī nauda viņiem ļauj pakļaut Eiropu.

 9. Avramopuls ir sajaucis Āfriku un Āziju ar Eiropu! Trīsreiz mazākā,blīvi apdzīvotā Eiropa nav spējīga uzņemt šos daudzos miljonus laimes meklētāju-pat no Vjetnamas un Libērijas! Čehija,Ungārija un Polija nav pašnāvnieces,lai piekristu šādai absurdai un nevajadzīgai tautu pārvietošanai no viena kontinenta uz otru! Palīdzība ir jāsniedz uz vietas!

 10. Ak tad tagad visiem kop’a j’adal’as gr’ut’ib’as, bet k’ap’ec tad, kad aicin’aja b’e’g’lus, tad ignor’eja
  citas valstis, pat nepajaut’ajot to viedokli?

 11. Dievs dod piedzīvot ,kad EK tiesàs.
  Visu cieñu Valstīm ar stingru mugurkaulu.

 12. Junkera-Merkeles diktatūra Atbildēt

  Ja mūsu zemes ir sūdos, tad arī jūsējām jābūt sūdos.

Draugiem Facebook Twitter Google+