Ekonomika
Nauda

EK trīs ieteikumi Latvijai par nodokļiem un zemajām algām1

Foto – Shutterstock

Nodokļu slogs zemo algu saņēmējiem Latvijā ir ticis samazināts, tomēr tas joprojām saglabājas augsts, salīdzinot ar citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, preses konferencē norādīja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Politiķis skaidroja, ka Eiropas Komisija (EK) šogad Latvijai ir sagatavojusi trīs ieteikumus.
EK akcentē nepieciešamību ievērot fiskālo disciplīnu un rekomendē pārnest nodokļu slogu no zemo algu saņēmējiem uz citām nodokļu bāzēm. Dombrovska vērtējumā, nodokļu reformas paveikto šajā jomā varētu pilnveidot.

“Turklāt nodokļu reformas negatīvās fiskālās ietekmes rezultātā šogad un 2019.gadā Latvijas fiskāla telpa ir ierobežota. Šajā kontekstā būtiski, ka EK rekomendācija ir nevis tikai samazināt nodokļu slogu, bet to pārnest uz citiem ieņēmumu avotiem, nepalielinot budžeta deficītu,” norādīja Dombrovskis.

Otrs EK ieteikums Latvijai ir par sociālajiem, izglītības un veselības aprūpes jautājumiem, proti, EK rosina mazināt ienākumu nevienlīdzību, nodrošināt ciešāku izglītības sistēmas piedāvājuma sasaisti ar darba tirgus pieprasījumu un uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību.

Savukārt trešais ieteikums ir saistīts ar publiskās pārvaldes efektivitāti, interešu konfliktu novēršanu un tieslietu sistēmas stiprināšanu. Īpaši tiek uzsvērta pārvaldības stiprināšana pašvaldībās un valsts un pašvaldību uzņēmumos.

LA.lv