Sports
Ziemas sports

Ekmanis: Ārzemnieki divas nedēļas uzsildīs Siguldas ekonomiku0


Zintis Ekmanis
Zintis Ekmanis
Foto: LETA

Lai labāk iepazītu trasi, no nākamās nedēļas Siguldā treniņus aizvadīs pasaules labākās bobsleja un skeletona komandas, un pilsētas ekonomikai tas būs liels ieguvums, uzskata Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis.

Decembra otrās nedēļas nogalē Siguldā pirmo reizi notiks Pasaules kausa sacensības bobsleja divniekiem un tāpat sacentīsies arī skeletonisti. Tā kā šajā trasē līdz šim trenējusies tikai atsevišķu valstu pārstāvji, visi gribot izmantot iespēju piebraukt trasi jau no nākamās nedēļas sākuma.

“Daudz darba – jo tuvāk nāk sacensības, jo vairāk uzdevumu, bet problēmu nav,” par organizatorisko pusi sarunā ar “LA” stāsta Zintis Ekmanis. “Gribam visu sarīkot pa smuko, lielākais izaicinājums ir, lai viss norisinās bez starpgadījumiem, tāpēc jādomā par visām niansēm, piemēram, kā notiks skatītāju plūsma, kur tiesneši tiek izvietoti, ko darīs brīvprātīgie, transporta plūsmas regulēšana, jāsadala pienākumi.

Visus sagatavošanas darbus veicam sešatā, bet kopā organizācijā būs iesaistīti ap 60 cilvēkiem, ieskaitot trases strādniekus un zemessargus. Televīzijas translāciju nodrošinās starptautiskā brigāde, mums visa trase jāsaliek tā, kā tas izskatās pa televizoru – ar viņu sponsoru baneriem,” teic Zintis Ekmanis.

Nākamajām divām nedēļām visas viesnīcas Siguldā esot rezervētas un daļai viesu pat nācās meklēt dzīves vietu ārpus pilsētas, arī Rīgā. “Visi brauks nedēļu iepriekš, jo grib patrenēties. Īpaši tāpēc, ka Siguldas vārds izskan 2026. gada olimpisko spēļu kontekstā, tāpēc ir vēl lielāka motivācija apgūt trasi,” skaidro Zintis Ekmanis. “Siguldas ekonomika tiks uzsildīta. Visi dzīvo viesnīcās, pilna pansija, vēl papildus tērēs naudu. Kopā tie būs ap 300 – 400 cilvēku no ārzemēm, daudzas tehnikas vienības.”

Saistītie raksti

Papildus pievienotā vērtība esot pērn atklātais Siguldas sporta centrs, kur sportisti ļoti kvalitatīvos apstākļos varēs aizvadīt sausos treniņus. Starptautiskās federācijas pārstāvji vizītes laikā par to esot bijuši sajūsmā, jo citur tādas ekstras neesot.

Lai arī Siguldas trase tiek uzskatīta par sarežģītu, kādreizējais pilots un olimpiskais medaļnieks Ekmanis uzskata, ka pieredzējušajiem sportistiem braukšana problēmas nesagādās. Grūtāk varētu būt daiļajam dzimumam. “Tomēr Sigulda atšķirībā no Leikplesidas un Vistleras trasēm nav dzīvībai bīstama. Pieredzējušie piloti Siguldā nenokritīs, bet tajās Ziemeļamerikas trasēs jebkurš var nokrist,” salīdzina Zintis Ekmanis.

Latvijas bobsleja izlase šobrīd aizvada nometni Vācijā.

Ieeja sacensībās būs bez maksas, starplaikos skatītājus izklaidēs rokgrupas “Colt” un “Dzelzs Vilks”.

LA.lv