×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2015
Drukāt

Ekonomists Dāvidsons: Eiro zonas vājums — demogrāfiskās tendences un pieredzes trūkums krīzē (4)

jaundzim

Eiro zonas vājums nav tik daudz parāda apjoms kā tāds, kā varētu domāt saistībā ar augsto Grieķijas parādu, bet drīzāk precedentu trūkums, ko darīt, ja kādā valstī jārisina parādu krīze, portālā “makroekonomika.lv” norāda Latvijas Bankas ekonomists Gundars Dāvidsons.

Tomēr skeptiskie investori necer uz uzlabojumiem eiro zonā, pirmkārt, tāpēc, ka Eiropā ir negatīva demogrāfiskā tendence vidējā termiņā. Salīdzinājumā ASV ar šo problēmu nesaskaras, portālā norāda G.Dāvidsons.

Nākamais apstāklis ir arī neskaidras cerības uz darba ražīguma pieaugumu, jo tirgus joprojām ir un visticamāk būs saskaldīts.

Treškārt, investori vairs neesot tik pārliecināti, ka Austrumeiropa un Dienvideiropa, attīstot savas ekonomikas, palīdzēs ievērojami
paaugstināt Eiropas Savienības kopējo izaugsmi.
“Demogrāfiskās tendences Austrumeiropā ir vēl nelabvēlīgākas nekā rietumvalstīs,” piebilst G.Dāvidsons.

ASV potenciālie investori uztraucas arī par to, ka eiro zonai nav pieredzes, kā risināt valstu parādu krīzes- jo nav bijuši tādi precedenti, turklāt
Eiropā krīzes gadījumā nav federālā līmeņa budžeta, no kura varētu atbalstīt kādu no valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Nevis pieredzes trūkums,bet gan Jaunā laika/Vienotības,pasaulē vēl nepieredzētie eksperimenti ar nodokļiem!

 2. Kādā sieviešu sabiedrībā, demogrāfijas uzlabošanai, vienprātīgi tika izvirzīta viena prasība: stabilitāte, stabils darbs ar stabilu algu un dzīves vietu. Attīstoties IT, jūtami pasliktinās speciālistu kvlifikācija, sevišķi ekonomistu. Kā var nesaprast, ka nodokļu politika ir instruments, ar kura palīdzību var ietekmēt valsts ekonomiku, stimulēt vai bremzēt kādas nozares vai tautsaimniecības sektora attīstību, ietekmēt kādas valsts teritorijas attīstību. ( K. Ketners) Kāmēr valstī ar neattīstītu ražošanu pastāvēs PVN , tikmēr ražošana neattīstīsies.

 3. Demografoskā krīze ir tiešas sekas kaujnieciskā feminisma uzplaukumam Eiropā un citās eiropiešu apdzīvotās zemēs. Šodien sievietes grib dzīvot kā vīrieši — kauties armijā, piedalīties boksā, regbijā un citos brutālos sportos, strādāt konstrukcijā, šoferēt fūres, u.t.t. Nav modē vairs būt sievietei.

  • Lai cik skumji būtu to atzīt, bet Jums ir 100 % taisnība!
   Kaut esmu sieviete, arī saskatu ļoti daudz nepareizību sieviešu dzīves uztverē un dzīvesveidā un mūžīgajās gaudās, ka vīrieši viņas apsteiguši algu sistēmā. Cik tuvredzīgas esam, vajadzētu priecāties, ka vīrietis nopelna vairāk un ir spējīgs uzturēt ģimeni kā tas bija pirmās Latvijas laikā, kad sieviete audzināja bērnus, mājas soli, skoloja un izglītoja viņus, bet vīrs mierīgi varēja ģimeni uzturēt.
   Tagad esam TĀLU NO ŠĀDA SCENĀRIJA. SKUMJI. Tāpēc pēc mūsu teritorijas jau stāv rindā VARENIE GRIBĒTĀJI AR CITU KULTŪRU, CITU MĒRĶI, NO pavisam citas pasaules. Daba tukšumu nemīl. Skumji, lai neteiktu vairāk!

Draugiem Facebook Twitter Google+