×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. februāris, 2012
Drukāt

Eksperti pašreizējo Satversmi vērtē kā gana modernu un elastīgu

satversme1

Latvijas Republikas Satversme ir gana moderna un elastīga, tajā ir veikti pietiekami būtiski grozījumi un tā ir modernizēta, taču par jaunas konstitūcijas nepieciešamību būtu jābūt ļoti nopietnai diskusijai, uzskata aģentūras LETA aptaujātie konstitucionālo tiesību eksperti.

Rīgas Juridiskās augstskolas prorektors un lektors Mārtiņš Mits aģentūrai LETA sacīja, ka šobrīd spēkā esošā Satversme ir pierādījusi, ka tā ir gana moderna un elastīga, lai to varētu piemērot mūsdienu vajadzībām. No otras puses, vienmēr ir iespējams vēlēties pilnīgāku regulējumu, un ir jautājumi un aspekti, ko būtu iespējams regulēt daudz precīzāk nekā pagājušā gadsimta divdesmitajos gados rakstītajā konstitūcijā.

Iniciatīva veidot jaunu Satversmi ir pozitīva, ja tās rezultāts būs precīzāk noregulēti pamatjautājumi, pauda Mits. Viņš piebilda, ka ir jāatceras, ka jaunas Satversmes veidošana ir ļoti ietilpīgs process un tā iznākums ir atkarīgs no tā, kas būs iesaistītās personas, kas tiks aicināti uz konsultācijām un cik plaši šis dokuments tiks apspriests.

Savukārt bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs un konstitucionālo tiesību eksperts Aivars Endziņš aģentūrai LETA pieļāva, ka jautājums par jaunu Satversmi “ir diskusiju vērts”. Viņš gan uzskata, ka diezin vai vajag jaunu Satversmi, jo 1922.gada Satversmē ir izdarīti pietiekami būtiski grozījumi un tā ir modernizēta.

Endziņš pauda viedokli, ka par jautājumu, vai ir “akūti nepieciešama” jauna Satversme, “vajag ļoti nopietnu diskusiju”, īpaši, ja šodien publiskajā telpā parādījušās idejas par kaut kādām reformām pašvaldību jomā. “Nu es nezinu,” skeptiski noteica Endziņš.

LETA jau ziņoja, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš būtu gatavs iniciēt jaunu Latvijas konstitūciju. To valsts pirmā persona šodien atzina intervijā raidījumam “Dienas Rīts”.

Atbildot uz jautājumu, vai Latvijā nepieciešams rakstīt jaunu konstitūciju, Bērziņš teica: “Tas noteikti notiks tuvāko gadu laikā, būs pavisam jauna pieeja.” Valsts pirmā persona arī piebilda, ka mūsu kaimiņvalstis savus pamatlikumus jau mainījušas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+