Foto – LETA

Eksportē… sienu 0

Latvijas uzņēmums SIA “Genova” no Latvijas saimniekiem pērk labas kvalitātes sienu un eksportē to uz Turciju, lai būtu ko ēst bullīšiem. Savukārt bullīšu eksports paplašinās uz Irāku.


Reklāma
Reklāma

 

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

“Lai redzētu, kā tālais ceļš ietekmē dzīvniekus, vispirms kravas mašīnā līdz ostai Turcijā sūtīsim izmēģinājuma partiju – 40 aptuveni 400 kilogramus smagus bullīšus. Ja viss notiks, kā cerēts, tad divu gadu laikā Irāka varētu no mums pirkt 3000 – 4000 bullīšus,” teic Mehmets Celiks, kura uzņēmumi “Genova” un “Genetic.lv” pēdējos gados bullīšus un grūsnās teles veda uz Turciju. “Šajā gadā no Latvijas uz Turciju dzīvniekus neesam veduši tāpēc, ka Turcijā nepietiek lopbarības un tirgus nav aktīvs. Uzņēmējdarbībai esam atraduši citas iespējas,” stāsta M. Celiks. Proti, 20. septembrī no Lietuvas uz Kazahstānu ceļu sāks 800 grūsnas teles, kas patlaban atrodas karantīnā. Savukārt šā gada maijā no Šauļiem pirmo reizi uz Turciju ar lidmašīnu aizsūtīja 70 teles.

M. Celiks teic, ka patlaban lēnām virzās uz priekšu līguma gatavošana starp Latviju un Kazahstānu, kura parakstīšana ļaus arī no Latvijas uz tālo valsti sūtīt gaļas šķirnes teles. Savukārt jau patlaban SIA “Genova” no Latvijas saimniekiem pērk labas kvalitātes sienu un eksportē to uz Turciju. Minimālajai partijai ir jābūt 27 tonnas smagai (to veido 60 siena ruļļi).

CITI ŠOBRĪD LASA

Bijušais Turcijas uzņēmējs, kas pērn ieguva Latvijas pilsonību, attīsta vēl vienu uzņēmējdarbības veidu – gaļas konservu ražošanu pēc dažādu palīdzības organizāciju pasūtījuma. Pērn šos konservus sūtīja uz vairākām Āfrikas kontinenta valstīm, tostarp Somāliju un Ganu. “Cenšamies panākt, lai Vācijas palīdzības organizācija “Time to heart” pasūtījumu veic Latvijā. Esam jau vienojušies par sadarbību ar kautuvēm Lietuvā un gaļas pārstrādes uzņēmumiem Bauskā,” tā M. Celiks.

Viņš aprēķinājis, ka no Igaunijas gada laikā var eksportēt 1500 grūsnas teles (jau panākta vienošanās), no Lietuvas – 2000, bet Latvijā šos dzīvniekus ganāmpulku atjaunošanai saimniekiem vajagot pašiem. Latvijai liellopu eksportā ir lielas priekšrocības tāpēc, ka mūsu valstī ir ļoti laba epizootiskā situācija – nav izplatītas dzīvnieku infekcijas slimības.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.