×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. decembris, 2012
Drukāt

Elektrību pirksim paši


Kā ziņots, Latvijas elektroenerģijas tirgus atvēršanu paredzēts pabeigt līdz 2013. gada 1. septembrim, kas nozīmē, ka no nākamā gada septembra elektroenerģijas cena Latvijā vairs netiks regulēta un arī mājsaimniecībām būs jāizvēlas savs elektroenerģijas tirgotājs un jāvienojas par sev piemērotāko pakalpojumu un līdz ar to tā cenu.


 

Labklājības ministrijai, izstrādājot priekšlikumus sociālās drošības sistēmas pilnveidošanai, kas jāiesniedz Valsts kancelejai līdz 2013. gada 1. augustam, jāidentificē sociāli mazaizsargātās iedzīvotāju grupas, kurām var būt grūtības norēķināties par patērēto enerģiju, un jāsniedz mērķtiecīgs atbalsts kopējās sociālās drošības sistēmas ietvaros.

Igaunijā jau 2013. gada 1. janvārī elektroenerģijas tirgus tiks atvērts pilnībā, un arī visas Igaunijas mājsaimniecības turpmāk pirks elektroenerģiju par mēneša vidējo 
”Nord Pool Spot” biržas cenu. Savukārt Lietuvā 2013. gada 1. janvārī visi lietotāji, kas ir juridiskas personas, kļūs par tirgus dalībniekiem, bet mājsaimniecību cenu regulācija tiks saglabāta līdz 2015. gada 1. janvārim.

Ziemeļvalstu enerģijas biržas “Nord Pool Spot” (“Nord Pool”) darbinieki arī paši sev uzdod jautājumu, kā mainīsies elektroenerģijas cenas pēc tam, kad tiks atvērts šīs biržas Latvijas apgabals, pirmdien diskusijā par enerģētikas sektoru norādīja “Nord Pool” reģionālais vadītājs Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Krievijā Hando Saters.

Viņš atgādināja, ka starp Latviju un Lietuvu nav pārvades ierobežojumu, līdz ar to normālos apstākļos cenai vajadzētu būt vienādai. Ja nebūs ierobežojumu arī starp Latviju un Igauniju, arī šīm cenām būtu jābūt vienādām. Saters vērtēja, ka cena reģionā noteikti būs prognozējamāka un caurskatāmāka.

 

elektrcena

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+