×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

Elksniņš vēršas Ģenerālprokuratūrā un KNAB saistībā ar “Citadeles” pārdošanu (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Opozīcijas deputāts Andrejs Elksniņš (SC) vērsies Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu sākt kriminālprocesu un pārbaudīt bankas “Citadele” pārdošanas darījumu, kā arī saukt pie kriminālatbildības vainīgās personas, informēja partijā “Saskaņa”.

Elksniņš arī vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar lūgumu pārbaudīt darījumu.

“Izvērtējot bankas “Citadele” finanšu informāciju, secināms, ka bankai ir izcils finanšu stāvoklis – bankas pašu kapitāls ir 159,3 miljoni eiro. Tā kā valstij pašlaik pieder 75% bankas akciju, 119,45 miljoni eiro no “Citadeles” pašu kapitāla būtu tieši attiecināma uz valsti. Tādējādi skaidri redzams, ka jau sākotnējā pārdošanas cena nes valstij zaudējumus vismaz 6 miljonu eiro apmērā,” pauž Elksniņš.

Viņš arī piebilst, ka pašu kapitāls ir tikai daļa bankas vērtības, jo bez tā tikpat būtiska nozīme ir biznesa vērtībai, jo īpaši peļņas rādītājiem, kas “Citadelei” ir “ļoti labi” – šī gada pirmo pusgadu “Citadeles” grupa noslēgusi ar 14,4 miljonu eiro neauditēto peļņu, kas ir par 74% vairāk nekā pirms gada. 2014.gada pirmajā pusgadā grupas kopējie aktīvi ir 2,6 miljardi eiro, kredītportfelis ir 1,1 miljards eiro, bet noguldījumu portfelis – 2,2 miljardi eiro, uzsver politiķis.

Pēc Elksniņa domām, aizdomas rada “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja Dzintars Zaķis, eiroparlamentārieša Valda Dombrovska (V) un aizsardzības ministra Raimonda Vējoņa (ZZS) atpūtas pasākumi Gruzijā, piedaloties “Citadeles” pircējam ASV investīciju fonda “Ripplewood Holdings” oficiālam pārstāvim Valdim Siksnim. Tas noticis, tikai divas dienas pirms valdība aiz slēgtām durvīm bija izlēmusi piešķirt ekskluzīvu statusu vienam no diviem reālākajiem “Citadeles” pircējiem – Sikšņa pārstāvētajam ASV investīciju fondam “Ripplewood Holdings”.

Ņemot vērā minēto informāciju, rodas aizdomas, ka notikusi “noziedzīga noruna starp Latvijas politiķiem un ASV investīciju fondu “Ripplewood Holdings”, kuriem banka “Citadele” tiek pārdota par summu, ko pati banka spēj atgūt gandrīz divu gadu garumā”, uzsver deputāts. Viņš arī uzskata, ka šajā gadījumā “saskatāma tīša valsts izzagšana konkrētu amatpersonu interesēs”.

Elksniņš norāda, ka “Vienotības” amatpersonas veica virkni iepriekš saskaņotu un tīšu darbību, kuru mērķis bija pārdot banku “Citadele” “par neadekvāti zemu cenu”, kas ir “neizdevīgi Latvijas valstij, faktiski veicot valsts izzagšanu, atsevišķu politiķu interesēs un labā, ar to nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā”.

Jau ziņots, ka partija “Saskaņa” 28.septembrī plkst.13 Rīgā, Doma laukumā, rīkos protesta akciju pret bankas “Citadele” pārdošanu.
Kā ziņots, valdība 16.septembrī pēc vairāku stundu lemšanas akceptēja ASV fonda “Ripplewood Holdings” izteikto bankas “Citadele” iegādes piedāvājumu, žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), atsakoties pašlaik sniegt sīkāku informāciju par darījuma nosacījumiem.

Šo darījumu atbalsta arī otrs “Citadeles” dalībnieks – Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), kas arī pēc darījuma ar “Ripplewood Holdings” “Citadelē” saglabās 25% bankas akciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Neesmu SC atbalstītājs, bet malacis Elksniņš, ka dara visu šo, ko pārējiem bail. Vienotības visatļautība pārkāpj jebkuras robežas!!!

  2. Elksniņ tu esi glups kā “..”. Laikam lielākā daļa SC deputātu no zilo ezeru zemes ir līdzīgi. Saindējušies ar Putina prokkrievisko vīrusu, tāpēc runā par atdalīšanos un pēc tam pievienošanos matuškai Krievijai, kā pavisam nesen Putina partijas “vienota Krievija” filiāles šefs Ušakovs aizskrēja pēc palidzības pie Maskavas agresoriem. Latgales latvieši esiet modri, domājiet ar savu galvu, ne urbanoviča un Ušakova un vietējo saskaniešu galvu. Latgalē ir palikuši tikai kādi 30% latviešu. Neizniekojiet savas balsis vēlēšanās.

  3. Dīvaini, nav saskatāms nozieguma sastāvs, bet Elksninš pieprasa sākt kriminālprocesu. Es tev Elksnins ieteiktu pagaidīt līdz brīdim, kad būs parakstīts pārdošanas līgums, un tas tiks publiskots, tad pēc iepazīšanās būs pamats ierosināt kriminalprocesu. Pacieties

  4. Te blakus piedāvā “karstas” neprecētas Āzijas sievietes. Varbūt Elksniņam tāda derētu?

Draugiem Facebook Twitter Google+