×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

“Erasmus specefekti”

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

ES māja

Līdz 22. maijam Eiropas Savienības (ES) mājā Rīgā skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) mācībspēku un studentu darbu izstāde “Erasmus specefekti”, informē augstskolas komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste Egita Kurpniece.

Ekspozīcijā būs aplūkojamas LMA rektora profesora Alekseja Naumova, prorektora profesora Kristapa Zariņa, Vizuālās mākslas nodaļas vadītāja profesora Ivara Heinrihsona un Glezniecības katedras vadītāja asociētā profesora Andra Vītoliņa gleznas, kā arī septiņu jauno talantu – Madaras Auzenbahas, Jolantas Basovas, Madaras Neikenas, Laimdotas Steķes, Sandras Strēles, Zanes Tučas un Sabīnes Verneres – radošais veikums.

Visus izstādes dalībniekus vieno “Erasmus” studiju vai prakses pieredze kādā no Eiropas valstīm – Austrijā, Francijā, Horvātijā, Itālijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Polijā, Somijā, Vācijā un citviet. Gan jaunajiem, gan jau pieredzes bagātajiem māksliniekiem ceļojumi un mērķtiecīga viesošanās ārvalstīs ir bijis instruments jaunatklājumiem un vēl nebijušai pieredzei. Uz katru personību piedzīvotais atstājis nospiedumu – paliekošu “pēc­efektu”.

Izstāde tiek rīkota sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Tās apmeklējums ir bez maksas.

LMA mūžizglītības programmā “Erasmus” piedalās jau kopš 1988. gada, laika gaitā izveidojot ciešu sadarbības tīklu ar teju visām vadošajām mākslas un dizaina augstskolām Eiropā. Patlaban akadēmiju jaunajā “Erasmus+” pro­grammā saista sadarbības līgumi ar vairāk nekā 95 partneraugstskolām 27 valstīs. Programma pavērusi akadēmijas studentiem, pedagogiem un darbiniekiem plašu studiju un prakses iespēju loku, tāpat arī iedvesmojusi virkni izcilu ārvalstu pedagogu un studentu viesoties Latvijā un gūt pieredzi tieši Rīgā.

Fakti


* Kopš 1998. gada, kad LMA piedalās “Erasmus” programmā, ārvalstīs studēt devušies 318 Mākslas akadēmijas studenti.

* Praksē Eiropas uzņēmumos pieredzi guvuši 77 studenti.

* Partneraugstskolās pieredzes apmaiņā Mākslas akadēmijas darbinieki viesojušies 337 reizes.

* Mākslas akadēmiju kā savu studiju vietu “Erasmus” programmā izvēlējušies 158 studenti.

* Rīgā pabijuši 64 partneraugstskolu pasniedzēji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+